Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, leendő kismamák,...

Anyukák, leendő kismamák, miért kell ennyire görcsölni mindenen?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor olvasom, hogy akik gyereket szeretnének, azok mennyire elkeseredettek és görcsösek! Miért kell megkeseríteni az életed amíg nem sikerül a gyerek? Én úgy gondokodom, hogy csak akkor tehetsz jót másoknak, ha te magad boldog vagy. Miért jó ennyire görcsölni? Attól jobb lesz a gyereknek? Tudom, hogy milyen amikor valamit nagyon szeretnénk, de akkoris. Meg akiknek már van gyerekük az is... Itt olvasom, hogy megöli a bűntudat, mert félnapig a gyerek mással van... :S Ez miért jó? Még legapróbb dolgokon is...

Az én anyám feláldozta magát a négy gyerekéért. De sajnos ettől nem érzem jobban magam és most ittmaradtam egy megkeseredett nővel... :S

Ezt már rég meg szerettem volna kérdezni, mert nekem nincs gyerekem, hogy ezt a görcsölést nem lehet leküzdeni?


2009. aug. 16. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintwm teljesen nem lehet legyőzni. Az én nagyanyám még most is sír, mikor látja az apámat, hogy eljön, nehogy balesetezzen az úton :) Én is ilyen vagyok, mert már van egy gyerekem, tudom, hogy így fognak eltemetni :) Alkat kérdése, ki mennyit aggódik. Tudatosan, csak kis mértékben lehet javítani rajta.
2009. aug. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

mivel már volt egy terhességem, az első 12 hétig nagyon görcsöltem. Érdekes módon azóta teljesen elszállt, és bár sok középidős vetélésről olvasok, eszembe sem jut, hogy baj lehet. MIvel az elején sokat barnáztam, és ezért sokat paráztam, de mindig megnyugtattak, hogy semmi baj sincs, a 13. héttől kezdve már a barnázást is félvállról vettem. Valahogy az egész parázás eltűnt, mintha elvágták volna


16 hetes pocis fütyis pocaklakóval

2009. aug. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

te hány éves vagy?Lemered irni????????


Igazad van egyrészt!?másrászt nem tudom neked volt e már hogy babát szerettétek volna éveken keresztűl?persze hogy akaratán kivűl elkeseredik az ember!

2009. aug. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az anyukád az egyik véglet. Ne belőle indulj ki. Azért ezek a görcsölések sem egyértelműek. Sokan csak panaszkodnak vagy megerősítést várnak és persze görcsösnek tűnhet. Mi régóta szerettünk volna babát, volt egy méhen kívüli terhességem is, végül lombik lett a drága ;´), hát igen, sokat aggódtam, folyamatosan próbáltam küzdeni ellene, több kevesebb sikerrel. De már szülés előtt olyan magabiztos lettem és azóta is minden oké, nem görcsölök semmin. Egyébként az ember a legjobbat akarja a gyerekének és sokan amiatt is görcsölnek, hogy nem sikerül nekik vagy nem tudják mit, hogyan kell csinálni. RETTENTŐ nagy felelősség ám gyereket vállalni, legalábbis én úgy gondolom, hisz azt akarom, hogy egy értelmes, hasznos ember legyen belőle, aki boldogan él ebben a világban. Tudom nem minden rajtam múlik, de a kezdő alapokat csak én és a férjem tudjuk neki megadni. Na ha ebbe belegondolsz, akkor lehet, te is érzel egy kis szorítást a gyomrodban.... :)
2009. aug. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom még csak 2 hónapos. Aggódom érte, lesem minden szusszanását, és én sem szívesen bíztam eddig a páromon kívül másra. inkább vittem magammal. De edzünk és lassan anyósommal és anyámmal is elvan a gyerek és nem kapok szívgörcsöt.

De kérlek, ne írj olyat, hogy megkeseríti valaki az életét, mert nagyon akar babát!

Soha ne tudd meg milyen érzés, én 5 évig vártam a babámra, végül lombikkal sikerült! Nem lesz jobb, de az ember lelke már csak olyan, hogy igenis akar és remél. És igenis elkeseredik az ember, ha a várva várt gyermek nem jön!

Kérdésedre a válasz: de igen, le lehet küzdeni. De nem vagyunk egyformák és amíg én egy rövid nekikeseredés után újra mosolyogtam gyerek nélkül is, másoknak ez nem megy. De nagyon nehéz és sokakat legyűr ez a harc.

Ha ezt a kérdést feltetted, biztosan nem leszel ilyen helyzetben majd (legalábbis nem sokáig), mert fel fogod ismerni a szitut és szépen kilábalsz belőle.

2009. aug. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!