Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vajon szivbetegseg vagy...

Vajon szivbetegseg vagy panikbetegseg?

Figyelt kérdés

Par evvel ezelott a legelso baratommal egyutt voltam 3 evig, sokszor megutott, sajnos nem tudtam megszabadulni tole csak nagyon nehezen, akkor jelentkezett nalam a szapora szivveres, de csak nagyon ritkan jott elo, most van egy parom mar kb. 1,5 eve, voltak gondjaink de mara mar helyrejott, egy helyen dolgoztunk, ott igen stresszes voltam honapokig, aztan amikor ott hagytam a munkahelyet 1-2 hettel kesobb jelenkezett nalam a minden napos fejfajas, honapokig folyamatosan fajt minden nap a fejem, akkor megijesztett a haziorvos hogy jaj itt nagy lesz a baj, voltam Ct-n es minden tokeletes volt, ahogy a fejfajas elmult jelentkezett nalam a szapora szivveres, a legmagasabb pulzusom 125 volt, remegtem, de halistennek anyukam nyugtatgatott es helyre is jott kb 1 percen belul a pulzusom, mar jobban vagyok egy kicsivel, mert eddig minden nap elojott ez a "roham", belso remegesem van, hanyinger jon ram, verejtekezes... A haziorvosom azert elkuld egy teljes szivvizsgalatra, o azt mondja hogy o valami szivbetegsegre gyanakszik, nem sulyos, gyogyszerrel megoldhato, de ilyenkor amikor ram jon a szapora szivveres olyankor ha valaki megnyugtat, akkor par percen belul nincs semmi bajom

Van olyan is nalam h egyszeruen azt erzem mintha megfulladnek nem kapnek levegot ilyenkor is muszaj lenyugtatnom magam, elnyomni magamba, hogy elmuljon ez a fulladas erzes, ma is mondjuk egesznap 100 folott van a pulzusom es nagyon idegesit, merem allandoan, nem tudok lenyugodni mert mindig azt figyelem, szerettem mindig is bulizni, kikapcsolodni most meg mar felek kimozdulni a lakasbol, hogy ugyan mikor jon ram megint a rosszullet

A csaladom szerint ez panikbetegseg, a folytoni betegseg vizsgalasom miatt es hogy pszichologushoz kellene mennem, ugy volt hogy ezen a heten tudok menni kardiologushoz (maganrendelesre, mert csak marcius kozepere adtak idopontot szakrendelesre), de sajnos mashol fog mar rendelni es csak januar vegen vagy februarba mehetek oda is..

Szedek MagneB6-ot meg gyogynovenyes vitaminokat

Felek azert hogy nehogy valami komoly legyen...

Szerintetek? Koszonom a valaszokat elore is

21/L


2017. jan. 10. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez inkább pánikbetegség. Pontosan illenek rá a tünetek, amiket felsoroltál. Nem szoktad úgy érezni, mintha valaki ráülne a mellkasodra és alig kapsz levegőt?
2017. jan. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is pánikbetegségre szavazok, de azt csak akkor kezdik kezelni, ha minden szervi betegséget kizártak, így a kardiológus egyáltalán nem felesleges kör.

Egyébként a kezeletlen pánikbetegség nagyon komoly dolog, nem lehet elbagatellizálni.

Párhuzamosan kezdhetnél pszichológushoz (esetleg pszichiáterhez) is járni.


És végül fogadj meg egy tanácsot: egyelten pasi sem ér annyit, hogy belebetegedj! 21 éves van, és legalább 4,5 éve vannak kapcsolataid, tele problémákkal, és legalább az egyikben bántalmaztak is. Nem gondolod, hogy egyrészt fiatal vagy még ehhez, másrészt meg hogy jobbat érdemelsz?

Szeresd már magad annyira, hogy ezt senkitől nem tűröd el!!! Emiatt akkor is kellene szeritem a pszichológus, ha mégis a szíveddel van a baj.

2017. jan. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen jó lenne, ha kapnál a panaszaidra valamilyen kezelést. Nem ártana, ha kérnél beutalót pszichiátriára. Ott biztosan külön tudják választani, mennyi ebből a pánik, és mennyi az elváltozás, amit már okozott. És téged is megnyugtatna, hogy kezeled a bajt. Különben a pániknak az a legjobb megoldása, ha nem esel pánikba, ahogy írtad is. Be kell tudnod beszélned magadnak, hogy "nyugodj meg, semmi baj". És nem kétségbeesetten kapkodni a levegőt, mert az a legrosszabb. Hidd el, a pánikbetegség is elég súlyosnak tudja mutatni magát. Én tudom, mert keresztülment rajtam... Jut eszembe: ha nem az orvosod javasolta a Magne B6 ot, akkor ne szedjed...többet árt, mint használ. Ezt is beszéld meg az orvosoddal. Nálam határozottan elutasította a szedését...egy vérvizsgálattal kideríthető, ha valamilyen hiányod van. Ha nincs akkor nem kell pótolnod sem...
2017. jan. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 jeverezi ***** válasza:
szorongásos betegséged van szívem menj el pszichiáterhez! :)
2017. jan. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

EKG-t mar csinaltak akkor azt mondtak ninca semmi elvaltozas

Koszonom a valaszokat

2017. jan. 10. 21:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez inkább pánikbetegség lesz...
2017. jan. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!