Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez vajon panikbetegseg lenne...

Ez vajon panikbetegseg lenne vagy szivbetegseg?

Figyelt kérdés

Par evvel ezelott a legelso baratommal egyutt voltam 3 evig, sokszor megutott, sajnos nem tudtam megszabadulni tole csak nagyon nehezen, akkor jelentkezett nalam a szapora szivveres, de csak nagyon ritkan jott elo, most van egy parom mar kb. 1,5 eve, voltak gondjaink de mara mar helyrejott, egy helyen dolgoztunk, ott igen stresszes voltam honapokig, aztan amikor ott hagytam a munkahelyet 1-2 hettel kesobb jelenkezett nalam a minden napos fejfajas, honapokig folyamatosan fajt minden nap a fejem, akkor megijesztett a haziorvos hogy jaj itt nagy lesz a baj, voltam Ct-n es minden tokeletes volt, ahogy a fejfajas elmult jelentkezett nalam a szapora szivveres, a legmagasabb pulzusom 125 volt, remegtem, de halistennek anyukam nyugtatgatott es helyre is jott kb 1 percen belul a pulzusom, mar jobban vagyok egy kicsivel, mert eddig minden nap elojott ez a "roham", belso remegesem van, hanyinger jon ram, verejtekezes... A haziorvosom azert elkuld egy teljes szivvizsgalatra, o azt mondja hogy o valami szivbetegsegre gyanakszik, nem sulyos, gyogyszerrel megoldhato, de ilyenkor amikor ram jon a szapora szivveres olyankor ha valaki megnyugtat, akkor par percen belul nincs semmi bajom

Valaki tud valami megoldast hogy hogy gyozzem le ezt ha ez megis panikbetegseg? Koszonom elore is

21/L


2017. jan. 3. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet szívbetegség, inkább legyen kivizsgálva, de nagyobb az esélye a stresszbetegségnek. Rohamokban jelentkező szívritmuszavaraid lehetnek szívbetegség miatt is, ami elmúlhat egy kis pihenésre, szóval vedd komolyan a kivizsgálást.
2017. jan. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A pánikroham kicsit más, mint amit leírtál. Először jön maga a kellemetlen érzés, félelem, ami fokozódik, és ezután jelentkeznek a fizikai tünetek: légszomj, hiperventilláció, hányinger, hányás, remegés, hideg verítékezés, magas, vagy épp nagyon alacsony vérnyomás, magas pulzus, és folyamatos a halálfélelem. Én egyszer komolyan elhittem, hogy meghalok a buszon, mert nem kaptam levegőt. Ilyenkor az utolsó, ami segít, ha valaki hozzámér. Pánikbetegségről pedig akkor beszélünk, ha ez rendszeres, egy bizonyos szituációnál fordul elő, illetve saját magát gerjeszti, tehát már attól rohama lehet az embernek, ha fél, hogy olyan helyzetbe kerül, amikor ez előfordulhat...

Amit leírtál, inkább szorongásnak tűnik számomra, de az orvos jól teszi, hogy először inkább szervi eredetű elváltozást keres, becsüld meg. Sok ilyen esetben legyintenek, hogy csak a stressz, semmi extra, aztán kiderül, hogy teljesen másról van szó. Ha semmit nem találnak, akkor pszichológus, ő meg tudja mondani, hogy tényleg "csak" szorongás, vagy más eredetű a gond. Ha a diagnózis megvan, akkor lehet kezelni. De először mindig a fizikai betegségeket kell kizárni.

2017. jan. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem is van elotte jele, hogy felek a halaltol, magamba beszelem h megfogok halni vagy eppen megfulladok es akkor alig kapok levegot, gomboc van a torkomba olyankor
2017. jan. 3. 23:15
 4/6 A kérdező kommentje:
Olyan is szokott lenni, hogy ugy erzem hogy nagyon beindul a szivem mert folyamatosan azt figyelem, es gyorsan megmerem a vernyomasomat es akkor is 110/60 vagy 70 ami teljesen normalis es olyankor is belso remegesem van, hanyingerem, verejtekezes es amikor meglatom h teljesen jo minden akkor elmulnak ezek az erzesek
2017. jan. 3. 23:27
 5/6 anonim válasza:

Voltam ilyen cipőben, én is megjártam minden orvost kábé de ez szerintem lelki eredetű. Persze azért menj el EGY orvoshoz de ne azt csináld mint én, hogy nem hiszek senkinek és biztos vagyok benne, hogy valami bajom van.


Egy orvossal nézed meg magad de szerintem nem szívbetegség.

2017. jan. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"mert folyamatosan azt figyelem"

Kimondtad a kulcsszót.

A túlzott önmonitorozás a pánikbeteg személyiség egyik legjellemzőbb ismérve.

Pszichés tünetei a halálfélelem és a rendkívül erős szorongás érzet egy a következő rohamtól, vagy akár a megőrüléstől...

Testi tünetei az erős szívdobogás, verejtékezés, légszomj, gyengeségérzet


Jellemző, hogy összeköti az ember a rohamot azon helyzetekkel vagy helyekkel, ahol jelentkezett és így a folyamatos önmonitorozás miatt akarva, akaratlanul gyakrabban idéz elő rohamokat ezen helyzetek vagy helyeken.


Az orvosos szívbetegséghez pedig egy mondás.: Akinek kalapácsa van, mindent szögnek néz.

Vigyék a bogaraikat más fülébe... Ne egy fiatal lánykáéba.

2017. jan. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!