Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet az oka, hogy se a...

Mi lehet az oka, hogy se a kávé se az energiaital nincs rám ébresztő hatással?

Figyelt kérdés

Arról szó sincs, hogy hozzászoktam volna, mert ritkán iszom ilyeneket. Inkább teás vagyok. De megfigyeltem, hogy se a kávé se az energiaital nincs rám olyan hatással, hogy felébreszt, vagy ne tudnék aludni utána este. Annyit érnek el, hogy megdobogtatják a szívem (ezért a kávét, ha iszom, akkor hígítva szoktam, úgy nincs ilyen, ezt kitapasztaltam, ha meg energiaitalt iszom, azt apránként kis kortyokban, nem egyszerre), illetve gyakrabban kell pisilni járnom (tudom, vízhajtó hatásúak).

Viszont sok ismerősöm iszik reggel kávét azzal a céllal, hogy ne legyenek álmosak. Nálam ezt a hatást sose érte el.


2015. jan. 19. 09:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Mert mindenkire máshogy hat.

Sőt, a túl sok koffein álmosító hatású is lehet.

2015. jan. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy vitaminhiányod van, vagy általános kimerülésed, akkor nem segít sem a tea, sem a kávé. Az energiaitalok általában nagyon egészségtelenek. Az is biztos, hogy aki a teához, kávéhoz hozzászokott, arra már nem hat frissítően.
2015. jan. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez teljesen független attól, hogy éppen milyen időszakom van.
2015. jan. 19. 10:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!