Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Segítsetek, a barátom daganatos?

Segítsetek, a barátom daganatos?

Figyelt kérdés

/ Barátom(23)-Én(17) / A barátomnak 2 hónapja fáj a feje.Eleinte meg volt fázva és azt hitte hogy csak a megfázás miatt.Később zsibbadt a szíve körül.Sokadik unszolásomra elment az orvoshoz.A tüdőszűrőn nem találtak semmit.Elment a neurológiára.Egy csomó vezetéket ráraktak a fejére és találtak valamit a fej hátsó részében!Úgy érzi mintha hátul nyomná a fejét valami belülről.Az orvosok nem tudták megállapítani hogy mi lehet az,de 5 nap múlva vissza kell mennie vizsgálatra.Nem tudom mit csináljak :S Elakarom vinni képzettebb orvosokhoz,hogy ők is nézzék meg.Próbálok erős lenni és nem kimutatni hogy mennyire aggódom.Éreztetem vele hogy 100%-osan számíthat rám.Mondtam neki hogy szeretném elkísérni orvoshoz,de az anyjáék akarnak vele menni.Annyira szeretnék segíteni neki ,de nem tudom hogyan!Mit tegyek? Teljesen tanácstalan vagyok!Nagyon szeretem és vele akarok megöregedni!!!!!!!!!! :˝(

SEGÍTSETEK!!!!KÉRLEK!!!


2010. jan. 21. 19:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Írd le a vizsgálatok eredményeit.

Volt-e képalkotó vizsgálat(MRI,CT)?

Mi lett az EEG erdménye?

Milyen vizsgálatok jönnek?

2010. jan. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ne temesd el rögtön, fontos, hogy mindketten úgy álljatok hozzá, hogy bármi is jön azt túl fogjátok élni!! Amíg nincs konkrét eredmény, addig ne pánikoljatok!
2010. jan. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Kérlek szépen, ne pánikolj. Velem ugyanez van már több, mint 1 hónapja, sőt az én tüneteim még súlyosabbak voltak és teljesen megijedtem, hogy agydaganatom van. Olyan mérhetetlen nyomást éreztem a fejemben, hogy nem tudtam felkelni sokszor, szédültem, zsibbadt a karom, alig tudtam gondolkodni, már sokszor elsírtam magam. Olyan volt, mintha kicseréltek volna vagy leszívták volna az agyamat. Voltam CT-n, neurológusnál, EEG-n, mindenféle röntgenen és nem találtak semmit az égvilágon. Csodálkoztam, hogy miért lehet ez, hiszen már alig élek. Sokszor lettem rosszul emberek közt, az ájulás környékezett, a szemem bevérzett stb. Megállapították, hogy pánikbeteg vagyok, valamint a szemészeten mondták, hogy kell szemüveg, mert a szemem erőltetésétől vagyok ilyen rosszul és érzek nyomást a fejemben. Most már megnyugodtam és bár még mindig sokat szédülök és zsibbad a karom, fáj a fejem, tudom, hogy nem lesz semmi baj. Elolvastam az agydaganat összes tünetét, magamra vettem, attól féltem minden lefekvésnél, hogy reggel nem kelek fel stb, enyhén depressziós lettem. A barátod még nagyon fiatal, nem nagy az agydaganat esélye és ha az lenne tényleg, nem járna a fejében, hogy fél, hogy reggel nem fog felkelni, mert annyira le lenne épülve. Szerintem idegi eredetű a probléma a sok stressztől és a kimerültségtől. Én is abban a hitben voltam, hogy ennyire már nem lehetek idegileg kimerülve, hogy ilyen tüneteket produkáljak, aztán rájöttem, hogy már 1 éve ki vagyok készülve, csak most jelentkezett komolyabban a fizikai leépülés is. Nem lesz az égvilágon semmi baj, az orvos meg nem hinném, hogy azt mondta volna, ez lehet daganat, hisz az orvosok nem szoktak riogatni embereket. Főleg nem 23 éves fiatalokat. Nyugodjatok meg, egyikőtök se stresszelje magát, mert az agydaganat sokkal súlyosabb tünetekkel jár, nem gyakori betegség, főleg nem a fiatalok körében. Én tapasztalatból beszélek, szörnyű volt átélni ezt a félelmet (volt már olyan, hogy a barátaimtól köszöntem el, mert "meg fogok halni").

17/L

2010. jan. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Egy kicsit sikerült megnyugodnom és egyre jobban reménykedek hogy nincs is komolyabb baj.Igen a kimerültségtől is lehet végül is mert a barátom mindig 6,7 körül már felkel.Nem számít neki hogy este mikor feküdt le és ez már régóta így van.Szombaton találkoztunk és nagyon le volt törve.Eleinte még nagyon rosszul érezte magát úgy fektettem le hogy pihenjen és próbáltam éreztetni vele hogy minden rendben lesz.Ő már olyanokat mondott nekem hogy ha kiderül hogy mi a baja akkor ne maradjak mellette.Én meg mondtam neki hogy verje ki a fejéből ezeket a hülyeségeket és hogy minden rendben lesz.Utána jobban is volt és nem is fájt már annyira a feje sem.Többször elsírta magát:(De szerencsére sikerült megnyugtatnom és végül mosolyogva ment haza :)

Már csak a holnapot kell kivárnunk!:/

A barátom eddig EEG-n volt aminek az eredménye ez lett amiből egy mondatot sem értek szóval hogy ha valaki tudja hogy ez mit jelent légyszi írja meg! :

"*EEG:20-40 uV os feszültségü, 8-10 c/s szabálytalan alfa háttértevékenység mellett a

jo-i, időnként mko temporalis elvezetések felett 4 c/s magas ampl. delta

tevékenység látható.Szemnyitásra a háttértevékenység

deszinkronizálódik.HV,intermittáló fényingerlés által történt provokáció

ellenére significans kóros izgalmi tevékenység nem jelentkezik."

Előre is köszönöm!

2010. jan. 24. 16:57
 15/18 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ne légy olyan ideges,hideg vér.

Az orvos kezeli és nem te.

A szüleid viszik el oda ahová kell és nem te.

Nagyjából te most csak szorítani tudsz neki.

Szerintem nem rákos, nem kell az ördögöt a falra festeni.

2010. jan. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
76%

Ez azt jelenti, hogy az agytevékenység normális. Szemnyitásra normálisan reagál. Erős fényinger nem okoz negatív kilengéseket.

Ezt velem is végigcsinálták.

Egyébként én is inkább pánikra tippelnék. Az viszont bármilyen tünetet tud produkálni, mindenféle testi elváltozás nélkül.

2010. jan. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Megnyugtatásul: az EEG az agy elektromos tevékenységét vizsgálja, szóval ha a doki valami abnormálisat is észlalt a fej hátsó részében, az egyáltalán nem biztos, hogy daganat vagy bármi más elváltozás okozza. lehet, hogy a barátod épp aggódott valamin vagy bepánikolt vizsgálta közben és ez pont a feje hátsó részében okozott elektromos elváltozást. vagy akármi. ha hirtelen megijedünk, örülünk vagy akár álmodunk, az mind azzal jár, hogy ezek a jelek megváltoznak anélkül, hogy konkrét fizikai elváltozás lenne az agyunkban. ezért nem is számít már megbizható, korszerű diagnosztikai módszernek az EEG. a CT vagy az MRI mond majd biztosat. nincs szerintem a barátodnak komoly baja, tényleg csak a kimerültségtől vagy a stressztől lehet. nagyon komoly fizikai tünetekez tud okozni mindkettő. nekem tavaly volt egy borzalmas időszakom, minden összejött és 2 hónapig megállás nélkül fájt meg nyomott a fejem, maj elájultam meg zsibbadtam mintha tűkkel szurkálnák a testem. de kiderült, hogy fizikailag semmi bajom! úgyhogy nyugalom!!!!
2010. jan. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mi történt vele azóta??
2011. máj. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!