Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A Barátom szkizofrén?

A Barátom szkizofrén?

Figyelt kérdés
Szkizofrén az aki, minden kis apróságon felkapja a vizet és olyasmiket is cselekedhet, mondhat amiket meg bán utána? (Volt egy traumája, h meghaltak a szülei még gyerekkorában, de az apukája halálánál már elég idős volt, esetleg ezért alakulhat ki?) Mondta h azóta van ez kb. De félek tőle Mondtam h akkor ilyenkor próbáljon meg lenyugodni és mondta h már jobban tudja magát ilyenkor kontrollálni, de veszélyesek egyáltalán? És ha igen akkor menyire? Lehetséges h csak enyhén szkizofrén? És erre szedni-e kéne valamit esetleg nyugtatót, h ilyen idegbajos?:S és javulhat?
2010. nov. 30. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Amit leírtál azt úgy jellemezném hogy szimplán ideges.
2010. nov. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
annak amit leírtál semmi köze a skizofréniához. szerintem...
2010. nov. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Nostro the overlord ***** válasza:

Skizofrén -> tudathasadásos -> két személyisége van vagyis ha megöl álmodban akkor holnap már nem fogja tudni miért fekszel holtan mellette :)

A barátod szimplán ideges, valami feszültté teszi.

2010. nov. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

jajj! értem akkor X köszi!!!


Ezek szerint akkor nem emlékezne rá, ha az lenne. Akkor nem az, csak idegbajos mert stresszes.. igen a másik még az nála h szinte minden apróság miatt feszült lesz. És attól meg ideges ... ezek szerint nyugtatók kéne szedni-e :S v nem tom

2010. nov. 30. 18:25
 5/10 anonim ***** válasza:
A disszociatív személyiségzavar az, amiről az előző írt, bár sokszor öszsetévesztik a kettőt. Skizofréniánál nincs összhang az érzések, gondolatok és cselekések között. Tehát ez nem skizofrénia.
2010. nov. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem. De ha ennyi idő után nem annyira nem tudja feldolgozni a szülei halálát, hogy emiatt szélsőséges hangulatingadozásai vannak és nem tudja magát kontrollálni, akkor érdemes lenne egy pszichológushoz elmennie.

Ha nem ennyire súlyos a helyzet, akkor lehet, hogy szimplán ideges.

2010. nov. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Nostro the overlord ***** válasza:

Akkor elnézést... de akkor az a skizofrén aki tök happy és mégis kinyírja a barátnőjét? :D

Amúgy meg menjetek el nyaralni, akarom mondani telelni valahova hátha feltöltődik egy kicsit.

2010. nov. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne írj már hülyeségeket, most lett leírva, mi az a skizofrénia :D
2010. nov. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Nostro the overlord ***** válasza:
Vagyis akkor az a skizofrén aki arra gondol, hogy mennyire szereti a barátnőjét és mégis megöli? :D
2010. nov. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

:D értem hát üdülni nem tom de akkor majd megpróbálok sok jó programokat h ne legyen "depis" am azt mondta h nem "zavarja már a szülei...." csak azt mondta h kb azóta van :S de rem h akkor javul majd am amióta ezt mondtam neki h próbáljon ezen még jobban kontrollálni, és azóta jobb már nem annyira idegesítő X

Köszi!!!!

2010. nov. 30. 18:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!