Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ki mennyi C-vitamint szed be...

Ki mennyi C-vitamint szed be egy nap?

Figyelt kérdés

Én (most télen) napi 2×500mg-os Béres C-vitamint veszek be reggel és este. De egyik ismerősöm szerint az már soknak számít és vesekövet okozhat... Én úgy tudtam hogy a C-vitamint egyszerűen kipisili az ember egy idő után. Én napi 2 litert simán megiszok.


Szerintetek is sok a napi 1000mg C-vitamin ebbe a mostani influenzás időszakba?


2009. nov. 22. 10:17
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező: én most végignéztem néhány multivitamin hatóanyaglistáját és az alapján a Supradyn tűnik a legszimpatikusabbnak számomra. 150 mg C vitamin van benne, az az ajánlott kábé másfélszerese, szóval ha semmi C vitaminosat nem eszel mellé akkor is elég van benne, illetve tényleg szinte minden fontos anyag benne van nem csak a vitaminok és megfelelő mennyiségek.

Persze nyilván a többi se sz*rabb, én csak így ránézésre mondom ezt.

2009. nov. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

ma 10:29



Olyan C vitaminból nincs hogy napi szökséglet!! Olyna meg főleg nincs hogy napi 60mg!


C vitaminból mindenki attóln függően igénylia mennyiséget hogy milyen terhelésnek van kitéve a szervezete, és miylen körülményeknek!!


Az általad írt napi 60 mg szökséglet egy ősrégi adat amit a háborúban számoltak ki a katonáknak, hogy elkerüljék a skorbutot..


Ez a 60 mg kb ennyire elég...


Aki jó vitaminokat akar szedni amik valóban hatnak is az nézzen szét itt!!


[link]


És vásárláskor kérje az ajéndék könyvet a vitamin Abc-t!!

2009. nov. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim válasza:

Mindenkinek napi min 1000-1500 mg kellene rendszeresen szednia. A gyógyszeriparnak meg nem business ha egészségesek vagyunk ;) Így a gyógyszerésznek se...

El kellene olvasni, hogy akik megadózist szedtek azok hány évig éltek. ( ált 90 fölött)

Mert amúgy érvelgetni lehet ellene...

2019. aug. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!