Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ki mennyi C-vitamint szed be...

Ki mennyi C-vitamint szed be egy nap?

Figyelt kérdés

Én (most télen) napi 2×500mg-os Béres C-vitamint veszek be reggel és este. De egyik ismerősöm szerint az már soknak számít és vesekövet okozhat... Én úgy tudtam hogy a C-vitamint egyszerűen kipisili az ember egy idő után. Én napi 2 litert simán megiszok.


Szerintetek is sok a napi 1000mg C-vitamin ebbe a mostani influenzás időszakba?


2009. nov. 22. 10:17
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

10:41 - természetesen van élettani szerepe (például a vasfelszívásért felel), de a jóból is megárt a sok.

A könyv, amiről beszélsz pedig egy dr. Lenkei nevű ember műve, aki a scientológia egyházának a tagja és pont az ország leghíresebb vitaminbizniszes csalója, ő terjeszti el ezeket a megadózisú vitaminkúrákat és ő lázad az ellen, hogy az EU be akarja tiltani ennek a lehetőségét, mert ezzel egész egyszerűen veszélyezteti a megvezetett emberek egészségét.

Itt van erről egy hosszabb levezetés, ha érdekel:

[link]

2009. nov. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
89%

A videót érdemes megnézni, kiderül belőle, hogy Lenkei csodaszereinek nagy részét a legfelsőbb bíróság is betiltotta ő pedig elkezdte más néven árulni.


Occam borotvája szerint ha valamire két magyarázat lehetséges és egyiket se tudjuk maradéktalanul igazolni akkor azt érdemes elfogadnunk, amelyik kevesebb bizonyítatlan állítást tartalmaz.


'A' állítás: Lenkei egy nyerészkedő ember aki gátlástalanul pénzt akar szerezni és ezért piszkos módszereket is hajlandó bevetni.

'B' állítás: a gonosz gyógyszergyárak, akik amúgy milliók életét mentik meg titokban direkt beteggé tesznek mindenkit azzal, hogy kis dózisú vitaminokat adnak el nekünk (én például semmilyen vitamint nem szedek mégse vagyok beteg szóval ezt nem is értem) és a háttérből ők irányítják az EU egészségvédelmi szerveit, az ÁNTSZt, a Legfelsőbb Bíróságot, a Magyar Szkeptikus Klubot és még rengeteg egyéb hivatalos szervet is.


Mindenki maga válasszon kedve szerint.

2009. nov. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
73%
jaj, csak a Lenkeit ne! Anyuékkal egyszer elmentünk egy üzletébe vitaminért. akkor akadtam ki amikor közölte az eladó csaj, hogy a könyv szerint annyi Cvitamint kell enned, amíg hígabb székleted nem lesz. Ő ezt 6tablettával érte el (1000mg/tabl) így most 6000mg-ot szed /nap. Olyan szinten agymosást csinált már az a pali, hogy ha azt mondaná egy dobozzal ell beszedni, néhányan azt is megcsinálnák. Neki meg az a lényeg, hogy még több pénze legyen.
2009. nov. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

"Neki meg az a lényeg, hogy még több pénze legyen."


És ha nem az ő vitaminját szedem? :-)

2009. nov. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

10:37 - Ha elolvasod még egyszer, látod, hogy azt írtam, tényleg nem előzi meg az efféle gondokat.

De a napi 1 gramm sem fog bajt okozni.

Akinek rendben van az immunrendszere, annak tökmindegy, ha nem szed, csak normálisan eszik. De az RDA százalékaival és dózisaival max a budin törlöm ki.

Nézd meg a Puritan's Pride vagy a Swanson komplex vitaminjait. Nagyon jók, rengetegen szedik Magyarországon is, az RDA javaslataitól akár 15-50-szer nagyobb dózisok vannak benne. Mégsem okoz bajt... Mi több...

2009. nov. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Ja, és kár tagadni, ebben a szép jó magyar világban mindenki stresszes vagy idegbeteg, ilyen esetben a nagyobb dózisú komplex B-vitamin jótékony hatású.
2009. nov. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Érdekes dolgokat írtok... de van benne igazság!

Szóval összegezve akkor érdemes egyáltalán napi 500mg-os bevenni? :)

2009. nov. 22. 11:14
 18/33 anonim ***** válasza:

Ne haragudj meg, de az, hogy vannak más Lenkeihez hasonló nyerészkedők is nem bizonyítja azt, hogy igaza lenne. Hidd el, ha igaza lenne nem ítélné el a legfelsőbb bíróság.

A vitaminok legtöbbjének előállítása nagyon olcsó eljárást kíván az emberek pedig a hülyítés miatt hajlandóak sokat áldozni rájuk ezért voltak, vannak és lesznek olyanok, akik ezt kihasználják és mindegyiknek az a célja, hogy bebizonyítsa, hogy az ő terméke a legjobb.

Sajnos már a magyar nyelv azt érezteti, hogy a vitaminokból minél több annál jobb "egyed, mert abban van a sok vitamin, attól leszel erős", de ez egyáltalán nem igaz. A vitaminok nagy része jól definiálható élettani folyamatokban játszik szerepet és az adott folyamatnak adott mennyiségű vitaminra van szüksége a többlet pedig vagy kiürül van valamilyen más folyamatba fog belekavarni (mivel a vitaminok igen reaktív anyagok) és annak már nem biztos, hogy ugyan olyan jótékony lesz a hatása.

Attól még, mert valamire szükségünk van "a jóból is megárt a sok".

2009. nov. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

11:11 - a heroin is jótékony hatású lenne mágse használjuk... :)


Kérdező: 500 mg-től még nem lehet problémád pláne ha nem egész évben szeded csak a téli szezonban, szóval egészen nyugodtan, ha hiszel abban, hogy jótékony hatása van a többletbevitelnek.

2009. nov. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Őszi időszakban, amikor nagyobb a szervezet vitaminszükséglete, szedd nyugodtan a 2x500mg-ot, semmi bajod nem lesz. Esetleg mellé valami nyomelemes, ásványi anyagos dolgot is, ha nem táplálkozol sokoldalúan. Tavasszal abbahagyod, és kész.

Aki mást mond, az hülye, vagy érdeke származik a mondandójából...

2009. nov. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!