Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ki mennyi C-vitamint szed be...

Ki mennyi C-vitamint szed be egy nap?

Figyelt kérdés

Én (most télen) napi 2×500mg-os Béres C-vitamint veszek be reggel és este. De egyik ismerősöm szerint az már soknak számít és vesekövet okozhat... Én úgy tudtam hogy a C-vitamint egyszerűen kipisili az ember egy idő után. Én napi 2 litert simán megiszok.


Szerintetek is sok a napi 1000mg C-vitamin ebbe a mostani influenzás időszakba?


2009. nov. 22. 10:17
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
51%
11:06 - Lenkei szerint a többi vitamin mellé olyan kísérőanyagokat tesznek, amik megbetegíthetnek (ez össze is cseng azzal az állításával, miszerint a gyógyszergyárak meg akarnak minket betegíteni), szóval ha hat Rád az agymosása akkor nem fogsz más cégtől vitamint venni csakis tőle... :)
2009. nov. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
11:17 - hogy származhatna bárkinek is érdeke abból, hogy valakit lebeszél a felesleges pénzkidobásról? :) Úgyhogy ezzel most szimplán lehülyéztél mindenkit, aki szerint felesleges 10-15ször annyit zabálni egy vitaminból, mint amennyi a szervezet egészséges működéséhez szükséges, ehhez csak gratulálni tudok...
2009. nov. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
én is 1000mg-ot eszek plusz multivitamint. Nincs semmi bajom tőle. Nagy ritkán vagyok beteg, igaz most van az egy évben egyszer és légcsőgyulladásom van:-( Nyugodtan szedd a 2*500at.
2009. nov. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

11:17 - azért ez nem tudom hogy pattant ki... Arról én is tudok, hogy valóban lehetne bizonyos (!) esetekben hatékony gyógyszerként alkalmazni.

De a B-vitaminnal összehasonlítani... Végülis ugyanolyan, mint a heroin, igaz? Arra is szüksége van a szervezetednek, és vitaminhiányos állapotban rákötnek egy kis heroin-infúzióra, aztán ha helyreállt a heroinszinted, mehetsz dolgozni. Mindjárt szétröhögöm magam. Vagy beállok a heroininfúzió-sorba, úgyis jótékony lenne :)

2009. nov. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
11:23 - komolyan ne vedd, odaszmájliztam a végére és a kérdezőnek írtam, csak mellécsaptam egy poént is...
2009. nov. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

11:20

Pont, hogy arról van szó, hogy ha valaki sokoldalúan táplálkozik, és nem gyengélkedik, akkor felesleges drága vitaminokra és szarokra költenie. Anélkül sem lesz semmi baja.

De ha ő mondjuk valami miatt keveset, és azt is egyoldalúan eszik, vagy beteg, akkor nem gondolod, hogy esetleg szüksége lehet rá?

Nem tudom ezen mit nem lehet felfogni. Én pl. korábban nem szedtem semmit, és egy évben beteg voltam egyszer egy hétig. Aztán egyszer annyira megszívtam, hogy azóta sem gyógyultam meg teljesen, és a táplálkozásom sem kielégítő. Nem kezdem el magyarázni, hogy miért, de ha most szenteltvízzel pótolnám ami hiányzik, nem biztos, hogy ennyire is jól lennék.

2009. nov. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Akkor egy 500mg-os C-vitamin + valami vitaminkombó?

Ki mit ajánl így a C-től függetlenül?

2009. nov. 22. 11:33
 28/33 A kérdező kommentje:

11:20 - Sajnos én elég finnyás vagyok, több dolgot nem eszek meg mint amit megeszek :S

Nem eszek zöldséget, gyümölcsöt csak nagyon elvétve, szóval valami vitamin bomba kell hogy átvészeljem ezt az időszakot...

2009. nov. 22. 11:35
 29/33 anonim ***** válasza:

Én pl. ezt szedem és sok más emberhez hasonlóan elégedett vagyok vele. És jóval olcsóbb is, mint a magyar forgalomban lévő konkurencia. Provitamin, vitaminkirály árulta, nem tudom még mindig-e. De vaterán és teszveszen is szokott lenni.

[link]

2009. nov. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
75%

Meg van ilyen is - általános tanácsok a Pharmatontól:

1. Gyakran mossunk kezet meleg vízzel és szappannal! Ha lehetőségünk van rá, használjunk kézfertőtlenítőt!

2. Ügyeljünk rá, hogy ne érintsük meg szemünket, orrunkat vagy szánkat piszkos kézzel!

3. Köhögéskor, tüsszentéskor mindig használjunk (lehetőleg papír) zsebkendőt! Ha nincs éppen kéznél, tenyerünk helyett a könyökhajlatunkba tüsszentsünk vagy köhögjünk!

4. Használat után a zsebkendőnket azonnal dobjuk zárt szemeteskosárba, vagy ha az nem elérhető, akkor az eldobásig lehetőség szerint tartsuk egy zárható tasakban!

5. Influenzajárvány idején kerüljük az egyébként szokásos üdvözlési formákat (kézfogás, puszi).

6. Lehetőség szerint kerüljük az influenzás betegekkel történő érintkezést!

7. Munkahelyünkön rendszeresen tisztítsuk a gyakran használt tárgyakat, sok ember által megérintett felületeket (pl. asztal, billentyűzet stb.)!

8. Otthon és munkahelyünkön szellőztessünk minél gyakrabban!

9. Lehetőleg kerüljük a zsúfolt, zárt helyeket!

10. Készítsük fel immunrendszerünket az őszi vírusszezonra!


A felkészítés részeként töltsük fel vitaminraktárainkat, juttassunk szervezetünkbe minél több nyomelemet és ásványi anyagot, amelyek támogatják immunrendszerünket!

-------

És igen, ha valaki egyoldalúan és keveset táplálkozik, ez is számít...

2009. nov. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!