Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ki mennyi C-vitamint szed be...

Ki mennyi C-vitamint szed be egy nap?

Figyelt kérdés

Én (most télen) napi 2×500mg-os Béres C-vitamint veszek be reggel és este. De egyik ismerősöm szerint az már soknak számít és vesekövet okozhat... Én úgy tudtam hogy a C-vitamint egyszerűen kipisili az ember egy idő után. Én napi 2 litert simán megiszok.


Szerintetek is sok a napi 1000mg C-vitamin ebbe a mostani influenzás időszakba?


2009. nov. 22. 10:17
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
96%
dehogy sok! nekem is ezt mondta a doki, most beteg vagyok. Ráadásul dohányzom is és így eleve többet kell szednem. Ennyi mennyiségtől még nem lesz veseköved, ne aggódj!
2009. nov. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Én nem dohányzok, nem iszok alkoholt, csak félek nehogy elkapjak valamit. Gondoltam feltornászom az immunrendszerem egy kis C-vitaminnal... :) A dobozon is az volt hogy maximum 2 tabletta egy nap. Egyet reggelinél veszek be egyet meg este vacsoránál. Szóval szerinted / szerintetek ne csökkentsem le ezt az adagot napi 1 tablettára (500mg-ra)?


Nem szoktam ennyit szedni csak most a hideg meg a vírusok miatt szedem.

2009. nov. 22. 10:29
 3/33 anonim ***** válasza:
24%
De igen, sok! A napi normál C-vitamin szükséglet 60mg. Úgyhogy ilyen időszakban is bőven elég a napi 500mg, nem kell ennél több, meg egyszerűen felesleges is. Kevesebb néha több :) Én 300mg-ot szedek.
2009. nov. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
91%

Ezzel nagyon sokat foglalkoztak az okosok különféle klinikai tanulmányokban.

A lényeg, hogy napi 2000mg-ig bőven biztonságos 10-20 éven keresztül is. Attól nagyobb adagban kristályos formában lerakódik a szervezetben, de vesekövet nem okoz; legfeljebb a tabletta segédanyagai. A felesleget tényleg kiüríti a szervezeted, az ismert kétféle úton.

Egyébként pont azt próbálták bizonyítani, hogy a C-vitamin mennyire (nem) hasznos az influenza ellen. Állítólag csak pár nappal rövidíti le a betegséget, és ugyanúgy megbetegszik, aki vitamint szed. Persze a C-vitamin már nem olyan nagy marketingfogás...

Szóval nyugodtan szedd a 2x500mg-ot, esetleg emellé még valami komplex dolgot is, ásványi anyagokkal, nyomelemekkel. Vagy bíbor kasvirág, és hasonló dícsért dolgok, ki lehet próbálni, kinek mi jön be.

2009. nov. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
36%

Napi 750 mg fölött vesekő képződhet tőle. Kipisiled ugyan, de a a c vitamin (tudományos nevén aszkorbinsav) oxálsavvá bomlik el az ürítés során és az oxálsav felelős a vesekő kialakulásáért. Tehát kiürül a szervezetből, de maga az ürítés folyamata miatt vesekő képződhet belőle az évek során.

Ugyan így húgysav képződhet belőle ami pedig a köszvénybetegség kialakulását indukálhatja, igaz itt nem olyan súlyos az összefüggés.

Ezen kívül még egy veszélye van a túl sok C vitaminnak, ugyan olyan módon szívódik fel, mint a B-12 vitamin de sokkal agresszívebben, így ha túl sok C vitamint viszünk be akkor a B-12 vitaminunk nem fog tudni felszívódni, így a túl sok C vitamin B12 hiányt is okozhat.


Egy valamit fontos észben tartani, hogy az ember évezredek óta él magas dózisú C vitamin nélkül. Ha valóban olyan nagy dózisú C vitaminra lenne szüksége a szervezetünknek, amekkorát nem lehet sima átlagos táplálkozással bevinni akkor a szervezetünkben kialakult volna a C vitamin termelésének mechanizmusa ahogy ez történt rengeteg emlős esetében. A helyzet az, hogy az emberi szervezetnek nincs szüksége akkora mennyiségű C vitaminra, amit ne lehetne egészséges táplálkozással bevinni, de a C vitamin közel 100%os haszonkulccsal gyártható ezért szeretik úgy beállítani, mint valami mindenre jó csodaszer, hogy vegyétek és egyétek.

Valójában pedig az ajánlott napi bevitel 80-100 mg és 750 mg felett bizonyíthatóan növeli a vesekő, 1000 mg felett a köszvény, 1500-2000 felett a B12 hiány esélyét.

2009. nov. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
75%
10:30 - gyógyszermérnök vagyok, dolgoztam gyógyszergyárban, nem tudom, miről beszélsz, egy oltáson legfeljebb 10-20%nyi haszon van, egy C vitaminon pedig minimum 80% pont azért, mert a kémiaoktatás/biológiaoktatás a béka segge alatt van és el lehet hitetni az emberekkel azokat, amiket Te írsz, miszerint a C vitamin hatékony vírusfertőzés megelőzésére és hogy a C vitamin nem okoz vesekövet csk a csúnya gonosz gyógyszergyárak tesznek bele valamit, ami azt okoz. Mind a kettő állítás hazugság, a vitaminok semmit nem érnek egy vírusfertőzés megelőzésében és a C vitamin maga közvetlenül alakul át a vesekő okozójává.
2009. nov. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Mivel vettem egy raklap C-vitamint a télre úgy fogom orvosolni a helyzetet hogy félbetöröm és egy felet reggel egy felet este.

Mert ha hamar felszívódik / kiürül, akkor érdemesebb többször keveset bevenni, nem? :) Legalábbis gondolom én :)

2009. nov. 22. 10:38
 8/33 anonim ***** válasza:
83%

10:38 - ez egy teljesen jó gondolat én is ezt csinálnám, ha lenne raktáron egy csomó :)

Az aszkorbinsav levegőn nem igazán bomlik, tehát a C vitamin nyugodtan szedhető még a szavatosság lejárta után is.

2009. nov. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

10:37 - Érdekes amit írtál... de lehet benne valami.

Beleolvastam egy könyvbe még régebben, az volt a címe hogy Cenzúrázott egészség vagy mi... az a könyv pont erről szólt hogy milyen csúnyán átverik az embereket a gyógyszerrel... meg hogy fillérekből gyártják a gyógyszerek többségét amiket több száz, több ezer Ft-ért adnak el..


De akkor lényegében azt mondod hogy semmi értelme nincs a C-vitaminnak? Valamit azért csak ér, nem? :)

2009. nov. 22. 10:41
 10/33 anonim ***** válasza:
41%

Nyugodtan szedheted.Az okoskodóknak ajánlom figyelmébe

Dr Lenkei Gábor Cenzúrázott egészség c. könyvét.

2009. nov. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!