Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Okozhat halált az alváshiány?

Okozhat halált az alváshiány?

Figyelt kérdés
Pl. ha valaki napokig nem alszik. És ha igen, akkor ez kb hány nap alatt következik be?

2013. júl. 6. 03:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. júl. 6. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Azt mondják olyan 8-11 nap, de eléggé változó.

Nem ajánlott kipróbálni, mert egy idő után már nem is leszel álmos és onnantól már akkor sem tudsz aludni, ha akarsz. Van akinél ez már 4 nap után bekövetkezik és altatóval kell altatni. Mellesleg a hallucinációk sem kellemesek...

2013. júl. 6. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Salx Narval ***** válasza:
Igen. Az egészségi állapottól függ, hogy ki meddig bírja. Egészséges ember kb 10-11 napig, gondolom vannak egyedi esetek ahol tovább is bírták. A túl kevés alvás is halálhoz vezethet, nyilván hosszabb távon.
2013. júl. 6. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szvsz a vegetatív idegrendszer beavatkozna és nem engedné, hogy addig legyünk ébren, amíg meg nem halunk, a lélegzetünket sem tudjuk addig visszatartani, hogy megfulladjunk.
2013. júl. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Persze, egy idő után már nem is fáradt leszel, hanem minden más bajod lesz.

Egyszer első éjjel 2 órát aludtam, utána 2 napig semmit, így a harmadik nap végére nekem is kellemes hallucinációim lettek, hangokat hallottam stb.

2013. júl. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%
Igen! Nem eri meg kiprobalni.
2013. júl. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
És ha valaki öngyilkos akar lenni?
2013. júl. 6. 14:08
 8/18 Salx Narval ***** válasza:
Kedves kérdező, ne gyerekeskedj, ki választaná a kínhalál egy ilyen viszonylag hosszú módját öngyilkosságra? A másik dolog meg az, hogy egyedül nem tudod kivitelezni, mert ha nincs aki éberen tartson,idővel elalszol.
2013. júl. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"És ha valaki öngyilkos akar lenni?"

Amikor megláttam a kérdést már tudtam, hogy ez lesz belőle...

Így csak szenvedni fogsz, de meghalni kevés valószínűséggel. Hallucinálni fogsz, üldözési mániád lesz, mindent leejtesz, remegsz, nem tudsz rendesen gondolkozni ls beszélni sem, égni fognak a szemeid, de lecsukni nem bírod őket, mert akkor még jobban fáj. Ugyanígy az alvás, az első napokban álmos leszel, de aztán egyáltalán nem és nem tudsz majd aludni sehogy (Én egyéb okokból voltam már ébren egyfolytában 8-9 napig, a végén megijedtem, hogy meg fogok halni, gondoltam csak kellene már aludni, de nem ment, egy rakat altatót be kellett vennem (a normális adag négyszeresét) és még úgy is felébredtem 2 óra után. 1 hónap kellett, mire rendesen visszaálltam a normál alvásra.


Ha már annyira meg akarsz halni, akkor ne szerencsétlenkedj. Úgy bírom, amikor mindenki öngyilkos akar lenni, de jaj a pisztolytól idegenkednek, a tetőről nem mernek leugrani stb. Mindig csak a figyelemfelkeltés és az önsajnálat, hogy ők gyógyszerekkel és az alvásmegvonáshoz hasonló marhaságokkal akarnak meghalni fájdalommentesen.

Ha valaki már komolyan nem bírja tovább, akkor fog egy kést és leszúrja magát!

Szóval menj és keress munkát, hobbit és egy jó pszichiátert, a h.ülyeségeket meg felejtsd el, mert már a legtöbben szerintem kifejezetten unjuk...

(És igen, nekem is sz.r az életem, tudom milyen érzés.)

2013. júl. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
egy csávó 3 hétig fennvolt és metamfetaminnal tartotta magát ébren me függő volt és nem halt meg
2013. júl. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!