Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan javíthatok magamon?

Hogyan javíthatok magamon?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem dolgozni, 8órázok, és nagyon kimerült vagyok, agyilag és testileg is megerőltető munka.

Szédülök (ebben a meleg is segít néha kint kell lenni, napszúrást kapok) élő halott vagyok, alig tudok figyelni, testileg is egyre gyengébbnek érzem magam. Keveset is alszok.

A kávézást ameddig lehet hanyagolnám, vagy mostmár inkább kávézzak?

Jobban akarok teljesíteni



2012. júl. 8. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Járj futni, fogyassz sok vitamint és folyadékot!


"A kávézást ameddig lehet hanyagolnám, vagy mostmár inkább kávézzak?"


Nem javasolt. Az inkább rontaná az állapotod.


"Jobban akarok teljesíteni"


Ne akarj! Mindig annyit vállalj amit könnyedén teljesíteni tudsz!

2012. júl. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fogyassz minél több friss gyümölcsöt, zöldséget, kerüld a nehéz ételeket. Igyál 2-3 l vizet naponta, ne kávézz, ha szeretnél valamit, ami kicsit felpörget inkáb zöld teát igyál, ez kifejezetten jó hatással van a szervezetre.

Hetente 3-4x sportolj 1 órát, olyat válassz, amit szeretsz is és nem fogod feladni pl. úszás, futás, biciklizés, görkorizás stb.



Én tavaly ezt csináltam, korábban nyaranta alig tudtam aludni a melegtől, de a rendszeres sport annyira kifárasztott, hogy egyáltalán nem volt problémám az alvással és utána szeptembertől a suliban is jobban tudtam teljesíteni. :)

2012. júl. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Jártam futni, de mióta munka van örülök hogy hazáig elsántikálok. Az a baj hogy sok az elvárás, azért kéne jobban teljesíteni.

Napi 5liter vizet iszok csak a munkahelyen plusz még itthon meg éjjelente is.

Ma is 4órát aludtam nagyon kevés a minimális alvásigényem,sokak szerint tök jó, sztem nem, mert nem pihenem ki magam eléggé, de felébredek =/

Ma tekertem 15-20km-t =)

Kipróbálom a zöldségeke, gyülömcsöket és a teát =)

2012. júl. 8. 16:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Este/ejjel ne igyal, mert mar csak a hugyozas miatt is megebredsz. Ha a munkad fiikailag (is) kimerito, akkor sztem nincs szukseg kulon sportra.
2012. júl. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

csak annyit iszok h ne száradjon ropogósra a szám :D

de az alvás soha se ment hiába voltam mindenden értelemben kimerülve.

2012. júl. 8. 21:30
 6/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


Ez esetben próbálkozhatnál valamilyen nyugtató hatású gyógyteával. Én alapvetően jó alvó vagyok, de ebben a melegben egyszerűen nem megy, csak forgolódok, sehogy sem kényelmes, melegem is van. Nemrég kaptunk citromfüvet, nagyon jó illata van. Anyukám csinált belőle teát, este fél 9 körül megittam hidegen, nagyon jól esett. Ez pl. kifejezetten nyugtató, alvást segítő tea.

És tádááám, éjszaka egész jól aludtam! Bár lehet, hogy ezt részben az előtte elfogyasztott 2-3dl fehérbor számlájára is írhatom. :)

2012. júl. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Próbálkoztam teákkal már általánosban is (most érettségiztem, régvolt) meg utána is, csak egy ideig működnek 1-2hónap max és csak kicsit segítik elő az elalvást =/

Kipróbálom majd ezt a citromfüves teát, meg 1pohár bor sem árt esténként, így mértékkel egészséges is :D

2012. júl. 9. 20:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!