Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hozzá lehet szokni a kevés...

Hozzá lehet szokni a kevés alváshoz?

Figyelt kérdés
Nagyon alvós vagyok, sokkal inkább, mint az átlag. Ez jelenti a napi 10 órát, de ha valamiért ettől kevesebbre sikerül (mondjuk 6-7-re), akkor igénylem azt, hogy mondjuk hétvégén azt bepótoljam. Viszont most több okból le kellett redukálnom az alvásom, napi 6 óra hétvégén is. Elképzelhető, hogy hozzászokjam?

2013. ápr. 8. 08:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Én is alvós vagyok, de észrevettem, hogy nyáron, mikor, sokat mozogtam, és viszonylag egészségesebben étkeztem, nekem is elég volt 6-8 óra alvás. Szinte óramű pontosan ébredtem.

2013. ápr. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem néhány hét alatt átállt a szervezetem a kevesebb alvásra. Igaz emiatt néha tompább volt az agyam az elején, de sikerült megszokni. Én 6-7 órával vígan elvagyok, olyannyira, hogy ha többet alszom akkor reggel mosott rongyként ébredek.
2013. ápr. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hozzászoksz, de tompulni fogsz, az agynak kell a pihenés.
2013. ápr. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

Ingerlékenyebb, fáradékonyabb, kevésbé ambíciózus leszel, főleg az átmeneti időszak alatt. Miután hozzászokott a szervezeted a kevesebb alváshoz, ezek általában elmúlnak, és ahogy a második írta, akkor fogsz felmosórongyként ébredni, ha megint 10 órát alszol.

Az alvásigény az életkor növekedésével amúgy is csökken, 20-25 éves kor között (most nem tudom mennyi vagy) a napi 10-ről 6-8 közé csökken általában.

2013. ápr. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kizárt, én nyilván aludtam kb. 8 órát 14 éves koromig, aztán fokozatosan úgy alakultak a dolgaim,hogy egyre kevesebbet, most 18 évesen nem ritka az se,hogy 3 órát alszom egy éjjel, és nem mindig tudok délután aludni :SS


Nem egyszerű, és nem is kellemes dolog. Javaslom a kávéfogyasztást is.

2018. ápr. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!