Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hozzá lehet szokni a kevés...

Hozzá lehet szokni a kevés alváshoz egészségügyi károsodás nélkül?

Figyelt kérdés
Új munkahelyem lesz, ingázni fogok, napi 5 és fél órát. Így korán reggel indulok, késő este érek haza, keveset fogok aludni. Tudom, hogy nehéz lesz, mert ingerlékeny leszek és fáradt. Hozzá fogok ehhez szokni? Egy idő után már meg sem érzem, hogy keveset alszom? Vagy megbetegszem, ha hosszú távon így folytatom?
2013. márc. 10. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pszichésen hozzászokhatsz, a koffein is tompíthatja a fáradtságot. Viszont sejtszinten elkezd egy idő után pusztulni a szervezet, ami hosszútávon betegségeket, vagy egyszerűen csak a "gyárinál" gyorsabb öregedést, elhasználódást okoz.


Sok fehérjét, hormont alvás közben termel a szervezet, ezek biztosítják a szervezet működését, megújulását. Ez sérül, ha hosszútávon keveset alszol.

2013. márc. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mit jelent a hosszútáv? Egy évig azért lehet csinálni? Maradandó károsodás nélkül? Hétvégente mindig kialudnám magam.
2013. márc. 10. 14:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ezt nem lehet maradandó károsodás nélkül csinálni. Volt pár ismerősöm, aki megpróbálta, egyik egy fél év után annyira leépült agyilag, hogy többször véletlenül lelépett az autók elé, a többiek is belerokkantak, belebetegedtek. A koffein pedig csak ront a helyzeten, mert a keringésedet is kinyírja. A minimális alvásszükséglete az embernek napi 6 óra, lehetőleg éjfél előtti lefekvéssel, de az igény személyenként változik. Van, akinek adottságánál fogva napi 9 óra alvásra van szüksége, vagy 10-re.
2013. márc. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú gyakorlással meg lehet csinálni, ismerek olyat, aki évek óta 2 órát alszik és makk egészséges. Mondjuk neki 10 évébe telt ezt elérnie. A lényeg, hogy az alvás mélységét, az álomtalan mélyalvás mennyiségét kell növelni.
2013. márc. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Elég húzós idők elé nézel, nem semmi, hogy bevállaltad.

Majd kiderül: lehet, hogy megszokod, átáll a tested, de lehet, hogy nem. Ez szervezettől függ: van, aki napi 5-6 órás alvással teljesen beéri / ismerek olyan embert, személyesen /, de van, akinek 9-10 óra kell. Nekem pl. 8 óra alvásra mindenképp szükségem van. Amikor előfordul, hogy nagyon korán kell felkelnem és nem aludtam eleget, olyan vagyok másnap délutánra, mint aki macskajajos: bódult vagyok, majd' leesik a fejem.

Ha egy szervezetnek megvan a maga bioritmusa, nem könnyű váltani.

Bízzunk benne, hogy nem lesz problémád.

2013. márc. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hozzá lehet szokni, de ne várd, hogy olyan leszel, mint előtte. Volt egy félévem az egyetemen, amikor rendszeres volt a 4 óra alvás. A szellemi teljesítőképességem érezhetően csökkent. Még utána is egy ideig voltak koncentrációs problémáim. Az agyam egyszerűen sok mindent elutasított, ami megterhelő volt szellemileg. Fáradékonyság érzése egész nap. Esetenként ingerültség, folyamatos rossz hangulat.
2013. márc. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!