Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » El kellett volna mennem...

El kellett volna mennem orvoshoz, vagy elmúlik teljesen egy idő után? Részletesen lent!

Figyelt kérdés
4napja forró olaj borult a lábamra, nagy foltokban több helyen megégett, azonnal hideg víz alá tettem a lábam. Ezután nagyon égett, viszont nem volt egyáltalán piros. Tettem rá krémet, és pár perc múlva a foltok vörösek lettek. Lemostam a krémet, a gyógyszertárból hozott anyukám Panthenol sprayt és kötszereket. Befújtam,bekötöttem. Első nap enyhült a pirosság, viszont mára már nagyon vörös.
2013. máj. 10. 22:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

9-es vagyok. Az jó, ha érintésre fáj. :)

Valószínűleg szerencséd van a fent leírtak alapján, csak elsőfokú égési sérülést szenvedtél. Persze ezt így látatlanban nehéz.

De azért, ha módodban áll, nézz be az ügyeletes dokihoz. Legalább megnyugszol + valaki hozzáértő ránézett a sérülésedre.

2013. máj. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat, azt hiszem jobb lesz ha bemegyek az ügyeletre, és megnézi egy orvos. :)
2013. máj. 10. 22:52
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha nem hólyagosodott fel, akkor csak első fokú égés.

Ha nincs rajta seb, nem kell kötöznöd.

A hideg víz az égés továbbterjedését gátolja és fájdalom csillapító hatású.

Bőven elég, ha égés elleni sprayvel kezeled ameddig fájdalmas, utána pedig krémmel (körömvirág, aloe vera)

Jó darabig meg fog látszani.

Nekem több mint fél éve volt égési sérülésem (másodfokú, nagy kiterjedésű) és még most is feltűnően látszik a helye.

2013. máj. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!