Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » El kellett volna mennem...

El kellett volna mennem orvoshoz, vagy elmúlik teljesen egy idő után? Részletesen lent!

Figyelt kérdés
4napja forró olaj borult a lábamra, nagy foltokban több helyen megégett, azonnal hideg víz alá tettem a lábam. Ezután nagyon égett, viszont nem volt egyáltalán piros. Tettem rá krémet, és pár perc múlva a foltok vörösek lettek. Lemostam a krémet, a gyógyszertárból hozott anyukám Panthenol sprayt és kötszereket. Befújtam,bekötöttem. Első nap enyhült a pirosság, viszont mára már nagyon vörös.
2013. máj. 10. 22:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nagyon lassan fog elmúlni, nedvedzeni is fog stb. ha ráérsz hetekig otthon lenni, akkor várj

az orvos megfelelő szert tud adni rá, hamarabb gyógyulsz

2013. máj. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha nem hólyagosodott fel és nem sebes, akkor nem kell orvoshoz menni vele.
2013. máj. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
elmegyek én orvoshoz, de nem gond hogy 4napja történt?
2013. máj. 10. 22:22
 4/13 A kérdező kommentje:
nem hólyagosodott fel eddig még szerencsére, csak nagyon csúnya.
2013. máj. 10. 22:26
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem gond, de menj el dokihoz. Hólyag nem keletkezett rajta?
2013. máj. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
ilyenkor a háziorvosomhoz kell menni, vagy kórházba sebészetre?
2013. máj. 10. 22:29
 7/13 anonim ***** válasza:

Fájdalmas az égés helye vagy nem fáj?

A krémet legközelebb hanyagold, az hiba volt. Hideg vizet jó, hogy folyattad rá. (Jeget és krémet nem szabad használni!)

2013. máj. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Csak akkor fáj ha erősen hozzáérek.
2013. máj. 10. 22:35
 9/13 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy péntek van, így a házidokid csak hétfőn lesz legközelebb.

Ha valaki forró zsírral/olajjal önti le magát, az tulajdonképpen beleég a bőrébe, mert nem elpárolog, mint a víz, hanem továbbra is ott "süt".


A gond az, hogy lehet, nem kell orvos, de lehet, kell. Ha nem tudod, kell-e, akkor inkább menj be az ügyeletre. Én első körben se kórházba nem mennék, se házi orvoshoz, hanem bemennék az ügyeletre. De hozzánk viszonylag közel van. Az ügyeletes doki ránézésre meg tudja mondani, hogy minden rendben van-e vagy valamilyen extra kezelésre van szükséged.

2013. máj. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Közel van hozzám az ügyelet, be tudok menni, csak attól félek, hogy mivel nem friss az eset az orvos nem tud semmit sem tenni.
2013. máj. 10. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!