Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tehetek fáradság ellen?

Mit tehetek fáradság ellen?

Figyelt kérdés

Reggel 6kor kelek utánna suli és sajnos vannak olyan napok a délutáni órák miatt hogy 5-re érek haza. Itthon még kaja meg stb... na mire a tanulásra kerülne a sor már 6 óra. Csakhogy ekkora már annyira fáradt vagyok hogy erőm sincs elővenni semmit. Ráadásul nyelvi tagozatos gimibe járok ahol ugye még a szavakat is jóval többet kell tanulni. De már annyira nincs energiám hozzá, pedig előtte kb 1órája eszek, a napi 8óra alvás megvan, szedek Omega 3-at, B6-ot, magnéziumot, C vitamint + multivitamint (többségét természetgyógyász ajánlotta és azt hallottam hogy fáradság ellen is jó egyik-másik) , de mégis olyan vagyok mint a mosott ... Mondták már a zöld teát is csak sajnos nem szeretem a teákat.

Tudtok ajánlani még valamit? (am 17/L)


2009. szept. 28. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Igazából a legjobb megoldás az lenne, ha nem hajszolnád agyon ennyire magad. Reggel 8-tól délután ötig az még egy felnőtt dolgozó embernek is kemény, nem még egy iskolásnak, akinek utána még a másnapra is tanulni kell. Rövid távon megoldhatod mindenféle vitaminkúrával (a szokottnál kicsit több C-vitamin, Magne B6), esetleg - bár ezt egészségügyi okokból aggódva mondom - egy kis kávéval, zöld teával, ... alkalmanként Gatorade izotóniás itallal (nekem segített...), stb, de hosszabb távon mindenképp csökkentened kell a terhelést! Esetleg próbáld ki a relaxációt! (Ez ügyben legbiztosabb ha egy pszichológust keresel fel, ő biztos meg tud tanítani rá.)

Csak tudod, a szervezet sem tudja tolerálni, ha kizsigerelik. 17 évesen semmiképp nem egészséges, ha reggel 7-től este 8-ig (a suliba való eljutást és a tanulást is beleszámítva) terhelve van a szervezeted. Kell a kikapcsolódás, lazítás!

2009. szept. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért arra kíváncsi lennék még, hogy miért 5-re érsz haza? Milyen plusz elfoglaltságaid vannak?
2009. szept. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Hát hogy mit csinálok? 7tanóra utánna 1 lyukasóra, és ezt követi még 2óra német. :S És épp h elérem a busz ami 20perc utazás és már el is mult 5. Ez volt pl ma is.

2009. szept. 28. 21:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 4-kor kelek 15 évesen, mert a sulim nagyon messze van az otthonomtól és 2 órát buszozom. Én általában 5-6-ra érek haza, gondolhatod, hogy milyen fáradt vagyok..aztán még tanulás is. Én keveset alszom, korán kelek..de sajnos nincs megoldás az én problémámra sem. Max az lenne, ha később kelnék és korábban érnék haza és lenne egy kis szabadidőm..legalább annyi, hogy kimenjek a szabadba friss levegőt szívni.
2009. szept. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!