Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tehetek, hogy jobb,...

Mit tehetek, hogy jobb, egyenesebb legyen a tartásom? Hol találok olyan szakembert, aki ilyesmiben tudna segíteni?

Figyelt kérdés
amikben gondolkodok: kettlebell, úszás, szék helyett ülőlabda...melyik hatékonyabb? és esetleg más 5letek, tapasztalatok, pl. párna nélküli alvás?
2011. szept. 13. 00:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind jó, amiket felsoroltál, csak csináld is. Ne keresgélj, aztán majd ha találsz szakembert vele elkezded, hanem máris kezdd el. Tornázni, hátizmot kifeszíteni nem kell tanács, se engedély. Lányoknál valamikor a söprünyelet alkalmazták. A két kart hátrafeszítve, alul a könyökhajlatban kellett keresztben tartani a seprűnyelet, és úgy járkálni, tevékenykedni. Ha meggörnyedtél, nyomott a nyél. Egy idő után magadtól is tudtad, mi az egyenes.
2011. szept. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebben reumatológus tud segíteni, aki kiír neked gyógytornát, vízitornát, amit a TB támogat.Vagy egyenesen felkeresel egy gyógytornászt. Ők tudják, mik azok a gyakorlatok, amik javítanak a testtartásodon. Anyukámnak van egy hát- gerinc DVD-je, szerintem keress rá google-ban.

Én sokat görnyedtem, de tudatosan ráfigyeltem, és kihúztam magam (persze csak amennyire kell, a túlzott kihúzás sem jó, mert nem természetes, ugyanott lennél). Ma már mindenki megjegyzi, hogy milyen szép a testtartásom, és milyen szépen ülök, a férfiak, hogy milyen vonzó a testtartásom stb.

2011. szept. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hasznos válaszok! :)

Sima hátizom gyakorlatokat szoktam szinte minden nap...de az kevésnek bizonyult :)

2011. szept. 13. 01:19
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Alexander technika.
2011. szept. 13. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Párna az kell,hogy egyenes maradjon a gerincvonal,csak épp kispárna.

Amúgy meg jól gondolod.

A legjobbak a kettlebell,mell úszás,gerinctorna,de a fegyencedzés is tartalmaz elég jó alsóhát és deréköv erősítő gyakorlatokat.

Ja és hol találsz?

A háziorvos ingyen beutal gerinctorna foglalkozásra,amit szakértő gyógytornász vezet.

A Fegyencedzést letöltöd,vagy megveszed könyvesboltban.

A kettlebell meg adott,lemész edzésre.

Pesten minden kerületben van vagy 3-4 helyen mindenféle időpontban edzés.

2011. szept. 13. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A jóga is nagyon hasznos lehet, hajlékonnyá és erőssé teszi a gerincoszlopot, javítja a testtartást.
2011. szept. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
azta...ez már-már a bőség zavara :D
2011. szept. 13. 21:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!