A túlzott C-vitamin bevitel valóban okozhat vesekövességet?
Érdekes, érdekes.. tudtuk hogy bizonyos országokban nincsen csontritkulás, 'kalciumhiány'? Ők úgy látszik elég kalciumhoz jutnak, ez 30-60mg / nap, ami zöldségekből, húsokból felvehető. Ilyen komoly mennyiségekre van szükségünk, ennek a magyar a többszörösét megeszi. Csak egyéb, fontosabb dolgokat rosszul csinál.
Elméletileg a c-vitamin igényünket sajnos, de nem tudjuk táplálékból fedezni. Szükségünk lenne a szintetizálásra (szervezeten belül) de erre nem vagyunk képesek.
A c-vitamin fogyasztás pedig szív-érrendszer tekintetében védőhatásúnak tűnt (azaz bizonyos kutatások, de egyelőre nem elég ezt találták).
Én az elmúlt években csak szakavatott emberek véleményeit, kutatásait olvasom, hallgatom.
Mindig van egyértelmű ellentmondás.
Egyetemeken oktatják a legnagyobb, veszélyes butaságokat, már-már képtelen vagyok bejárni meghallgatni ezeket.
1 ember, kutató véleményét inkább mint érdekesség kezelném, és elraknám az emléket későbbi vizsgálatra, egyéb eredményekkel összehasonlításra. Sokszor nehéz igazat tenni, én már lassan nem is tudok egyértelmű nézeteket képviselni annyi a bizonytalanság.
C-vitamint külön nem fogyasztó emberek is szenvednek vesekőtől..
"1 ember, kutató véleményét inkább mint érdekesség kezelném"
ez a mondatod a különösen nagy baromságok között is előkelő helyet foglal el.
Nem ártott volna mégis többet látogatni azokat a bizonyos órákar:)
Miért, szerinted a tejfogyasztás káros?
Azért remélem, nincs gyermeked. Ha lesz, ezt az álláspontot addigra változtasd meg. Kérj tanácsot táplálkozási szakembertől pl.
A tejfogyasztás, eleve nem esélyes hogy ne legyen káros. Miért? Mert az ember SOHA az életben nem evett tejet. A felnőtt ember a mezőgazdaság, állattartás előtt gyakorlatilag nem jutott tejhez, az emlős állatok tőgyében volt.
Ez egy szép bevezető, hogy könnyen érthető legyen a téma.
A komorabb rész az, hogy a szarvasmarha teje tele van olyan NÖVEKEDÉSI hormonokkal, amik lehetővé teszik az elhízást, inzulinrezisztencia (és cukorbetegség) kialakulását embereknél. Nyilván a növendék borjúnak ezekre az anyagokra szüksége van, én viszont egyikőtökre sem tekintek borjúként. Heh, akkor nem írnék..
Emberek vagytok, és NAGY inzulin kiválasztást okoz a testetekben a tej fogyasztás, sokkal nagyobbat mint amekkorát a tejcukornál fogva várnánk. Ez baj.
Ha erről nem olvastatok eddig (meg sem kérdezem, hogy akkor mire használjátok az internetet, mit olvastok ha ezt kihagytátok..) két érdekes tanulmány a tej inzulinszint emelő hatásáról, csak hogy tényleg világos legyen miről is van szó.
Na most ez 8 éves gyerekeken végzett vizsgálat. Hogy én gyereknek nem adnék tehéntejet, az valami 100% fölötti bizonyossággal állíthatom.
Itt azt vizsgálták, hogy a teljes és sovány tej ugyan olyan rossz hatású az inzulinrezisztencia szempontjából. Igen, az mindkettő, gyakorlatilag egyformán.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!