Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől van légszomjam és miért...

Mitől van légszomjam és miért érzem azt mintha kiugrana a szívem edzés közben egyes gyakorlatoknál?

Figyelt kérdés

Régen nem volt ilyen,mióta koedukált terembe járok azóta van ez.

Lehet lelki eredetű is?

De pl egy kardio gép használata közben nem tapasztalok ilyet,de egy nagy súlyos edzésnél egyes gyakorlatoknál igen

Nem igazán értem.

Mitől van ez?


jún. 18. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pulzus szám mennyi ilyenkor? És egy plusz kérdés hogy viseli a szíved a nagy melegben való terhelést?
jún. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha azóta van, amióta más nemüek is vannak, akkor inkább lelki oka lehet.
jún. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A pulzusom van,hogy ilyenkor 240 is van.

A meleg nem számít,télen is ugyanwz volt.

Mondom,mióta koedukált terembe váltottam.

Egyszerűen érzem magamban a megfelelési kényszert,vagy hogy valaki néz ,és erre gondolok gyakorlat közben és eszméletlen fel megy,meg is fajdul a szívem,de érdekes módon ha egy sima futásnál gondolok ezekre a dolgokra,akkor nem megy fel,de nagyon zavaró,hiszen így nem tudok maxot teljesíteni,kevesebb sorozat fér bele mert a szívem fáj és le kell állnom egy hosszabb pihenőre.

Egyébként okos órán szoktam látni a pulzusom.

Alapból a nyugalmi ha dolgozok ilyen 105körül van

24 éves vagyok,nő

jún. 19. 01:04
 4/11 anonim ***** válasza:

A nyugalom pulzus 105 körül van?

Szerintem ez baj!

Nyilván a megfelelés miatt gondolni kell egy stressz okozta pánik rohamra, de nem kizárt valami szívritmus zavar, esetleg érdemes egy kardiológiai vizsgálatot kérni.

Azt nézd meg, milyen az edzésterved, fokozatosan terhelődik e a szervezeted, mert lehet, hogy a súlyzós részeknél többet akarsz kihozni magadból, túltolod meg még rá is pánikolsz. Szedj magnéziumot és vedd lentebb a súlyzós részt. Ne akarj maxot. Akkor emelj a szinten, ha már nagyon könnyen megy, és mindig csak kis fokozatokat emelj.

Ha így is baj van akkor irány az orvos.

jún. 19. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A pulzusom van,hogy ilyenkor 240 is van.


Ha ez nem elírás és igazából 140 akart lenni, akkor neked sürgősen kardiológiai kivizsgálásra van szükséged, vagy akár magadra is hívhatod a mentőt, amikor megint ilyen magas lesz. A nyugalmi 105 szintén magas. 60-100-ig szokták megadni a "normálisat", de a 100 hiába a normális felső határa, nem számít jónak egyáltalán. Minél erősebb a szív, annál alacsonyabb a nyugalmi pulzusszám.


A kérdésedre pedig, hogy miért van légszomjad és extrém gyors pulzusod az a válasz, hogy azért, mert a szíveddel valószínűleg van valami probléma. Nem bírja a fokozott terhelést. A kardio gyakorlatok is terhelik, de nagy súlyos edzés során teljesen más terhelést kap az egész test. Egy-egy nagy emelésnél erősen megugrik a vérnyomás, pulzus, főleg, ha az ember még a levegőt is benntartja ilyenkor, akaratlanul is akár.


Szóval sürgős kardiológiai kivizsgálás.

jún. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen,140akart az lenni

Nagyon jókat írtatok

Oda beutaló kell házi orvostól?

jún. 24. 06:28
 7/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok


140 terhelés alatt jó pulzus. Sőt még magasabb is lehet.

Ettől függetlenül szerintem a kardiológiai vizsgálat ajánlott. Beutaló természetesen kell, de ha a háziorvosnak elmondod, hogy magas a nyugalmi pulzusod, rosszul vagy terhelés alatt és emiatt szeretnél egy kardiológiai kivizsgálást, akkor be fog utalni.

jún. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy fáj közben a mellkasom is ,légszomjam van,szúr a szívem.

Értem hogy normális pulzus, még is úgy érzem mintha helyben rosszul akarnék lenni és ez a pulzus nem is megy vissza ha 5-10percet pihenek sorozatok között akkor sem.

De pl otthon tudok úgy edzeni,hogy nem megy fel ennyire,de otthon a terhelést nem tudom növelni

De észrevettem ,hogy legtöbbször férfiak jelenlétében jelentkezik ez a mellkas fájdalom

Munka előtt pl,amikor éppen "olyanja"van a főnöknek és pánikrohamot kapok,és olyan érzésem van,mint ha nem ott lennék ahol vagyok

Az edzés végén mindig sokkal jobban leszek,lenyugszok,de az is max fel óráig tart utána megint magas a pulzus

A nyugalmi mondom 110kb,bár lehet 24 évesen az is normális,csak a mellkasom ne fájna közben és ne érezném azt a gombócot a torkomban

jún. 24. 14:21
 9/11 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok. A nyugalmi 110 nagyon nem normalis sajnos.

Viszonyitaskepp az enyem: [link]

jún. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az a baj nagyon rossz a házi orvosom,és mindent fél vállról vesz.

Nem igazán ad soha sehova beutalót.

Esetleg lehet más úton is elindulni?meg valószínűnek tartom,hogy lelki eredetű

Bár,az alvásom is nagyon rossz

Sokszor felkelek,illetve farkas ehes vagyok mindig éjfél egy körül

Hiába eszek napközben,akkor is

Magas fehérje tartalmú kajakat eszek,cukrot egyáltalán,és igy is sokszor arra ébredek hogy meghalok annyira kívánom a cukrot

Ilyenkor előfordul,hogy be vágok egy csokit ,de utána jön a bűntudat

Egyszerűen annyira össze tett ez az egész,és nem tudom merre kéne pontosan induljak

jún. 24. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!