Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Borzasztó stresszesek a...

Borzasztó stresszesek a minden napjaim kb 10 hónapja 3 pici gyerek mellett, vannak vérnyomás problémáim mellett szorongás és depresszió.Én szerintem a bezártság miatt van mért soha nemtudok menni sehova a 3 gyerektől. ?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodok hogy életmódot kellene válltanom teljesen, mint mozgásba mint étkezésben hátha legalább a stresszen segìtene.

Olyan kérdésem lenne hogy aki hasonló cipőbe járt és belekezdett az életmódválltásba annak menbyi idő után volt válltozás ?

Csak segítő szándékúak írjanak légyszives kioktatás nem szeretnék.

Köszönöm


ápr. 22. 11:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Elsősorban egy orvosi kivizsgálás kellene. Háziorvosnál kell kezdened. Ad beutalót vérvételre. El kell jutnod egy szakemberhez, aki a szorongásodat megszünteti illetve jó gyakorlatokat, feladatokat ad a leküzdésére. A stressz és a szorongás természetes, ősi védekező ösztön.

Rengeteg videó vana neten, akik foglalkoznak szorongáscsökkentéssel. Én is figyelek ilyeneket, pl őt:

https://www.youtube.com/watch?v=1KuynuVh86k

Rengeteg videója van, segít feltárni az evészavarok eredetét, a falásrohamok okait.

Én december végén kezdtem el az életmódomat megváltoztatni, 50 kg felesleget cipeltem, abból már 20 kg lement. Nekem is van gyerekem, sőt, most munkanélkül vagyok itthon sajnos, így extra stresszforrás az életem, és próbálom helyesen kezelni. Előtte falásrohamokkal, túlevéssel küzdöttem, így nekem nagyon sokat segít a rendszeresség, hogy belevittem egy megszokható ritmust az életembe. Pontosan, tudatosan étkezek, sokat mozgok, különféle kézimunkákkal, művészkedéssel foglalom le magam.

Eljutottam odáig, hogy most már nem a kinézetemért csinálom. Nagyon jól érzem magam fizikailag, aktív vagyok, még így 30 kg felesleggel is.

Viszont rögös út ez, az elején sok berögződött rossz szokást kell elhagyni, ami nagyon nehéz és sokan belebuknak. De ha kitartasz, és tájékozot leszel, mi a jó a testednek, azt egy idő után meg fogod szokni, és életstílussá változik.

Drukkolok neked!

ápr. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy nem fogyás a cél mert 6 hét alatt fogytam 7 kilot a sztressz miatt
ápr. 22. 12:00
 3/14 anonim ***** válasza:
Elnézést a helyesírási hibákért
ápr. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm
ápr. 22. 12:39
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem fogyás volt a cél, szóval amiatt is voltak változások.

Viszont tartós változás nem lett amíg el nem kezdtem pszichoterápiára járni. És neked is ezt javaslom

ápr. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Írtad hogy házi orvosnál kezdjek, ott milyen beutalokat kérjek ? Labor?
ápr. 22. 12:51
 7/14 anonim ***** válasza:
Mondj el a háziorvosnak mimdent. O tudni fogja mi kell. De egy labor pl alap arra evente ugyis be kell utalnia.
ápr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#1 vagyok vérvétel, a vérnyomásodat is kezelni kellene, ha az még nincs. A pajzsmirigyedet is nézesd meg, a vérképpel szokták a TSH-t nézni. A háziorvosod mindent elmond, ami kell. De biztosan ő is mondani fogja a pszichológust, pszichiátert.
ápr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a segítséget
ápr. 22. 13:08
 10/14 anonim ***** válasza:
Orvos mindenképpen!
ápr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!