Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mért nem tudok elaludni?

Mért nem tudok elaludni?

Figyelt kérdés

Este 11-ig tuti nem alszok el és utána se biztos, általában éjfél után alszok el...Ha lefekszek 9-kor(ilyen mostanában ritkán fordul elő) akkor van hogy 4 órán át fekszek és bámulok magam elé..Persze mikor reggel felkelek hulla fáradt vagyok! Már volt hogy az alváshiánytól az egyik reggel óvodás kislány módjára toporzékolni és sírni kezdtem hogy én fáradt vagyok és aludni akarok hadd ne menjek suliba és anya fejéhez vágtam hogy neki könnyű mert amint lepasszol minket akár alhat is újra mert késő délelőtt kezdődnek az órái és nem tudja milyen érzés stb. Ezután 2 nappal lázam lett és nem voltam suliban de akkor sem tudtam aludni napközben...Egyre rosszabb ez az alváshiány nem tudok koncentrálni könnyebben megbetegszem és egyre DEPRESSZIÓSABB vagyok, de igyekszem nem mutatni a külvilágnak hogy majd összeroppanok...Mi van velem?!

14 éves lány vagyok...


2008. nov. 23. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom az okát, de velem is ez van. Gyógyszertárban vegyél HOVA tablettát. Attól könnyebben el tudsz aludni.
2008. nov. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy azért nem tudsz elaludni, mert folyamatosan azon jár az eszed, mennyi idő van még hátra reggelig, és hogy már rég aludnod kellene. Lazíts, ne foglalkozz azzal, hogy mennyit alszol. 9-kor meg pláne ne akarj lefeküdni, az még túl korán van, kipihened magad, mire elálmosodnál, aztán meg csak idegeskedsz. Sokat segít az elalvásban az is, ha fizikailag le vagy fárasztva, próbálj meg minden nap sportolni valamit. Egyébként meg ha alszol 11-től fél7-7-ig, az elég a szervezetednek, nem az alváshiánytól vagy kimerülve, hanem a felesleges idegeskedéstől, hogy mennyit alszol.
2008. nov. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Igyál macskagyökér vagy citromfü teát (vagy a kettöt keverve), hasonló gondjaim voltak, csak én egész este nem tudtam aludni és ez segített csak, gyogyszerek nem.
2008. nov. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Vegyél levendula illóolajat (ne illatos olajat, mert ugyan az olcsóbb, de nem annyira jó) és csepegtess a párnádra 1-2 cseppet. 1 evőkanál méz + 2 dl tej megmelegítve (ez azért kell, mert az olaj nem oldódik a vízben és a víz felszínén fog lebegni, ami bőrirritációt okozhat) ebbe csepegtess 5-6 csepp levendulaolajat, ezt öntsd a fürdővizedbe.

Üdv.

2008. nov. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
valószínűleg stresszel a suli, és azon rágod magad, ha elalszol, utána már csak a felkelés és suliba menés van hátra. na meg órára kell kelned, nem magadtól. én amíg dolgoztam így voltam vele. félálomban vergődtem egész éjjel, és a munkahelyemmel álmodtam, szóval a nap 20 órájában ott dekkoltam, ha csak álmomban, de akkor is. érdemes szedni természetes gyógynövényekből készült stresszoldót, mellékhatásuk nincs, nem lehet rászokni, és az alvásban is segít. én orbáncfű kapszulát szedtem...
2008. nov. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!