Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nehezen bírok elaludni.16/F...

Nehezen bírok elaludni.16/F mért van ez?

Figyelt kérdés
Álmosan lefekszek az ágyamba és van h orákig csak forgolódok és "éberen alszom". Mi lehet rá a megoldás. Mítől van? kb9orát alszok. Az ágyam nem kényelmetlen.
2011. aug. 21. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Stressz.
2011. aug. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én is így vagyok mostanában :/ nekem az agyam jár egy csomó dolgon. Am asszem lehet attól is h többet gépezel v tévézel.


16/L

2011. aug. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehetséges okok: Túl sok napi stressz, feldolgozatlan problémák; serdülőkor, depresszív hangulat, sok pszichés nyomás kívülről (pl. családi gondok).


Lehetséges gyógymódok: próbálj meg minden nap este ugyanabban az időben lefeküdni; pár apró személyes rituálét bevezetni az alváshoz, amit mindig betartasz, nem kell nagy dolog, csak az számít, hogy mindig ugyanabban a sorrendben csináld és utána feküdj le aludni. Pl. elmégy fürdeni, bekened magad testápolóval vagy arckrémmel, felpaskolod a kispárnádat és olvasol pár oldalt egy könyből. stb.


Relaxálj! Vannak kiváló hanganyagok, amelyek segítenek ellazulni.


Elalvás előtt 2 órával már semmiféle ennivalót ne egyél! Ne sportolj lefekvés előtt, mert az inkább felpörget, mint sem segítene aludni.


Kávét este 6 után ne, fekete teát este 5 után már ne igyál!


Elalvás előtt alapsan szellőztesd ki a szobádat. Ha szereted a különféle gyógyteákat, taláhatsz köztük kiválóakat a patikákban vagy a szakboltakban, amelyek segítenek elaludni.


Ha szereted a levendula illatát, akkor segít, ha szerzel egy kis zacskónyit (vannak előre csomagolt kis levendula tasakok, kis textil zacskókban, de magad is megcsinálhatod könnyen, vagy egy ügyes kezű emberke segíthet neked) és a fejed környére teszed.


Ha szeretsz kádban füredni, akkor ezt inkább este tedd, és tegyél a fürdővízbe levendulaleveleket vagy használj levendulás fürdősót vagy habfürdőt.


Vannak aztán spec. gyógyhatású készítmények - nem gyógyszer! -, amelyek segítenek az elalvásban, de ezeket általában 10 nap után nem szabad tovább szedni. Ha még ekkor sem tudsz aludni, akkor komolyabb gond van a háttérben.


Ha végképp nem segít semmi, akkor volna jó egy iskolapszichológust vagy egy ifjúsági pszichiátert vagy pszichológust felkeresni (TB-re megy, ingyen van). Azok segítenek a az alvásproblámád mögötti pszichés gondok megoldásában. Elmehetsz előtt egy alvásklinikára is, egy éjszakán át bemérnek, de valószínűleg ők is azt fogják mondnani, hogy valami pszichés gond van a háttérben.

2011. aug. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szia,szerintem az a bajod,hogy valamin rágod magad/gondolkodsz rajta,próbáld meg a következőt:


amin gondolkodsz képzeld el,ahogyan beleteszed 1 nagy gömbbe,a gömbbe pedig 1 porszívócső vezet,ami kiszívja a problémáidat a fejedből.


lehet hogy hülyeség,de nekem bevált xD utána már nem gondolok rá,mert olyan érzés mintha "megszabadultam" volna ettől:D

2011. aug. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!