Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti engednétek a kistestvéretek...

Ti engednétek a kistestvéreteket egész nap a számítógépeteken lógni?

Figyelt kérdés
Az enyém folyton azt csinálja, 7 éves kislány és egész nap Minecraftozik, meg lövöldözős játékokat játszik. Szüleim engedik neki, főleg, hogy a saját gépem (amit én vettem magamnak). Hiába az enyém nem tilthatom meg neki, mert anyám erőlteti, hogy játsszon rajta reggeltől estig. Ha bezárkózok, akkor mindig betörik az ajtóm, mert engedjem játszani a húgom, minden reggel erre kelek.Bennem van a hiba, hogy nem engedném? Tényleg kell neki egész nap ezt nyomkodni? Nem 1-2 órát, hanem legalább 6-7-et.

2016. aug. 21. 14:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Te tetted fel múltkor is azt a kérdést a 7éves húgoddal kapcsolatban?
2016. aug. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Szóval. Van egy géped, amit TE vettél magadnak a TE pénzedből. Aha. Én ott kezdtem volna (és kezdtem is a saját esetemben), hogy ehhez a géphez rajtam kívül SENKI nem nyúl hozzá.

Készíts bootkulcsot. Elég hozzá egy pendrive. Csak akkor kapcsol be, ha az a pendrive be van dugva. Ha anyud e-maileket szeretne nézegetni, akkor se add oda neki a bootkulcsod, indítsd el te a gépet. Ha nem vagy kéznél, akkor ott van neki a tablet.

2016. aug. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
11-es Minecraftos kérdést én tettem fel amiben a húgomról is van szó. 12-es Nem tudom mi ez de utánanézek :)
2016. aug. 21. 17:50
 14/22 anonim ***** válasza:
Ezt minden héten megkérdezed...
2016. aug. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Minden héten? Ugyan ezt a kérdést? Nem hinném, hogy mindig megkérdeztem volna, hogy engednétek-e ezt neki.
2016. aug. 21. 17:52
 16/22 anonim válasza:
25%

Nem engedném neki, ugyanis:

- 7 éves, aki nem rég jött ki az oviból.

- Senkinél nem egészséges, hogy napi 6-7 órát szórakozik

a géppel, akkor sem ha munkáról van szó.

- Mivel ez a te tulajdonod, ráadásul te vetted, ezért te

jogod van beleszólni, hogy ki használhatja és meddig.

- Egy 7 éves kislány menjen a szabadba játszani, babázzon,

ne pedig lövöldözős játékokkal foglalkozzon, ráadásul

egy kutatás szerint akik ilyen játékokkal játszanak,

sokkal jobban lesznek "érzéstelenek".


Szólj a szüleidnek, hogy vegyék a fáradtságot és

foglalkozzanak a gyerekkel, egyáltalán nem egészséges,

hogy reggeltől estig azt a sz*ros billentyűzetet

nyomogatja, tessék mozogni! Az ilyen felelőtlen szülőket

úgy szájon rúgnám, ne haragudj Kedves Kérdező! Benned

semmi hiba nincsen, teljesen jogosak a gondolataid!

Egy 7 éves szerintem még ne is üljön a gép elé, tessék

játszani, ez nem gyerekkor!

2016. aug. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Bocsának ha ide szólok... nem vagyok annyira jártas a témában de le lehet tiltani különböző portokat (azt nem tudom hogy csak wifin keresztül) és ezzel meglehetne oldani hogy ne induljon el a minecraft és persze te nem tudnád miért nem indul el.


Aki tudja ezt a módszert megírhatná szegény srácnak.

2016. aug. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Az én fiam is hétéves. Iskolaidőben naponta félórát játszhat, szünetben napi 1-et. Minecrafton csak a kreatív mód engedélyezett neki, lövöldözős egyáltalán nem. (Mondjuk inkább a sportjátékokat szereti.)


A válaszom tehát: nem, nem engedném, de hát itt sajnos nem te vagy a kompetens személy, a szüleidnek kellene annak lenni. Használható tanácsom nincs, viszont a mások említett lekódolás talán segíthet.

2016. aug. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Hát sajnállak, mert ugyan ebben a helyzetben vagyok, csak én telefonnal! 2 hónapot dolgoztam érte 8 órákat Tescoban (nem minden nap) 47.000 Ft volt a cubot x12 telefon, és jó, ha nálam van pár órát! De a laptopommal is ez van szóval... Nem is tudom, hogy barátaim mikor hívnak, mert mondom a 11 éves öcsémnek, hogy "Ha hív valaki add ide! Ezzel a feltétellel játszhatsz!!", de ő mintha meg sem hallaná, ezért ha hívnak kinyomja... A laptopomat 3x tettem újra fél év alatt mert minden sz*rt (elnézést a kifejezésért) letöltött! Ezért tudod mit csináltam? Minden esetben, ha fel szeretne lépni a felhasználó az internetre felhasználót, és jelszót kér! Illetve, ha odaengedem, akkor csak azután, hogy elinditottam a monitor figyelő programot! (Refog Personal Monitor) Remélem tudtam segíteni! Ha egyszerűbbet szeretnél, szimplán kódold le, és ha szüleid szóvá teszik, mond, hogy nem ezért dolgoztál, hogy az 1. osztályos gyerek tönkretegye! Ugyan is ha nem megfelelő helyről tölt le olyan vírust is kaphatsz amit még a telepités sem old meg! Állj ki magadért! 16/F
2016. aug. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
17-es! Maximum az online módot tudnád úgy letiltani, hogy ne csatlakozzon fel a játék a hálóra! Offline ugyan úgy tudja használni!
2016. aug. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!