Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan akadt ki a nővérem?...

Jogosan akadt ki a nővérem? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szombaton születésnapi zsúr lesz a kislányának, vagyis a keresztlányomnak. Én felajánlottam neki, hogy viszek süteményeket a zsúrra a gyerekeknek. Ő ennek nagyon örült. Amikor a cukrászdában voltam, akkor felhívtam, hogy mennyi süti legyen és nagyjából milyet rendeljek. Ezt meg is tudtuk beszélni. Csakhogy ő akkor megkért, hogy ha már ott vagyok rendeljek tortát is. Kérdeztem milyet, ő azt mondta gyümölcsöset és legyen rajta marcipán. Méretre annyit mondott, hogy mindenkinek elég legyen. 11 gyerek lesz és kb. 5 felnőtt. Hogy mindenkinek elég legyen a torta ezért, 20 szeleteset rendeltem, ami marcipánnal együtt 5500 forint lesz. Ő ezen teljesen kiakadt, hogy miért ilyen drága tortát rendeltem.

Egyszerűen nem értem, hogy min van kiakadva. Tudta, hogy melyik cukrászdából renelem dmeg, nem volt meglepetés. Másrészről pedig ő is elintézhette volna egész nyugodtan. Én csak egy szívességet tettem neki. Most tök rosszul érzem magam, amiért haragszik rám.



2015. máj. 28. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd rá, majd megnyugszik.
2015. máj. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom mit vart a testvered, egy normalis arkategoriaju cukraszdaban, ahol van kinalat, es jo minosegu friss anyagokkal dolgoznak, ott meg kell fizetni a termek arat is. ( ha kiszamolna, otthon is 3-4 ezer forintra jonne ki egy ilyen torta osszehozasa, es meg akkor a munkat nem is szamoltam bele)
2015. máj. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy azt hitte, hogy a tortát is te fizeted majd.

Egyébként felénk ez egy korrekt árnak minősül.

2015. máj. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

Rendes voltál hogy megtetted ezt helyette. Ha ő rendelte volna sem lett volna olcsóbb. Felénk egyébként ennél jóval drágábbak a torták. A húsz szeletes torta sem lesz óriási, főleg nem 16 embernek.

Lehet hogy tényleg azt hitte hogy majd te fizeted ki a tortát? Ne foglalkozz vele, hanem hagyd rá. Mondd neki hogy többet nem teszel neki szívességet és akkor olyat rendel amilyet akar. De ennél olcsóbban maximum a tesco igénytelen , ezer forintos tortái jöhettek volna szóba.

2015. máj. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Úúú ez már szinte depresszió.

Semmit,hagyd rá! De te se vagy normális ilyen semmiségen kiakadni....

2015. máj. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

275 Ft egy szelet. Ez nagyon is korrekt ár.


Szerintem is azt hitte, hogy te kifizeted.

2015. máj. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez az ár nem sok egy 20 szeletes tortáért. Gondolom összességben nagyobb kiadással jár a szülinap, inkább ezzel van baja és most kivetíti a tortára. Én simán megmondanám neki, hogy ha ez a reakció, akkor máskor ne kérjen szívességet, intézze el ő, amit akar.

Mondjuk annyit talán megtehettetek volna, hogy ott helyben telefonon egyeztettek az árról is, pl. közlöd vele, hogy milyen áron lehet kapni az igényeknek megfelelő minőségű és nagyságú tortát, vagy ő jelezze, hogy mennyit szánna rá, és ha sokallja az árat, akkor vegyen a Tesco-ban, vagy ahol akar.

Ha tényleg azt hitte, hogy a tortát is te fizeted, akkor elég furán gondolkodik.

2015. máj. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy jogos... az, hogy ő nincs tisztában a tortaárakkal, az az ő baja. Ennél olcsóbban 20szeletes... hát kb az előrecsomagolt tescós, de még azon sincs marcipán. A szeletárak meg a gyümölcs sem olyan olcsók, hát még a marcipán...
2015. máj. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy tesód túlköltekezett a parti miatt és egyszerűen nincs pénze. De ha így van, akkor sem veled kellene veszekedn.
2015. máj. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem értem ezt az egészet. Én csak a keresztanyja vagyok, elvileg elég lett volna, ha csak ajándékot veszek a kislánynak. De én jófej akartam lenni és gondoltam rendelek pogácsát és sütit is, mindezt 5000 forint értékben. Ajándékként vettem neki egy Monster barbie-t (gyűjti őket), ami majdnem 10 ezer volt, kap még mellé néhány szál virágot és kész. Azért az már irreális elvárás lett volna, hogy még a tortáját is én fizessem... Szeretem a kislányt meg minden, de nem vagyok milliomos.
2015. máj. 28. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!