Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nővérem "megtért", azóta...

Nővérem "megtért", azóta másról se lehet vele beszélni?

Figyelt kérdés
Pünkösdi vagy milyen "egyház". Mostanában mást se hallani tőle, a facebookját is Jézussal árasztja el. Édesanyánkat kikészíti vele, rendszeresek a veszekedések. A férje tűr, a gyerekei dühösek, de kamaszok, nem tehetnek túl sokat. Kéthetente ők és mi is édesanyánknál ebédelünk, minden alkalom vitába vagy duzzogásba torkoll, a legszívesebben el se mennék, de anyámat sem akarom megbántani. Tud valaki megoldást? Ezerféleképp próbáltuk leállítani.
2014. okt. 10. 15:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
28%
Adjál a kezébe egy könyvet az asztroteológiáról,attól majd észhez tér
2014. okt. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
40%
Én örökké beszólogatnék neki és egy idő múlva "visszatérülne" vagy ha nem is akkor engem békénhagyna a baromságaival.
2014. okt. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
76%

Mond meg neki h te a vallást magányügynek tekinted.

Ha neki jó ez csinálja de te mást gondolsz ennyi.


Nekem pl volt egy ilyen megtért b nőm a vége az lett h szakítottunk. Ő a mai napig egy Élő Kövek nevű gyüli tagja. Ha neki jó nekem mind 1.

2014. okt. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
81%
Mi főként ezért szakítottunk a barátommal. Megtért, és nem bírta elviselni, hogy én nem. pedig engem nem zavart, ha hittérítő videókat nézett, megnéztem vele, megbeszéltem vele, de én nem akartam megtérni, szerintem átverés és a gyengék menekülési útvonala, hogy majd más boldoggá teszi őket, pedig magának kellett volna megteremteni a boldogságot.
2014. okt. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt egy régi ismerősöm, aki hirtelen nagyon buzgó keresztény lett, folyton templomba járt, keresztény táborokba, csak ilyen témában posztolgatott stb. A legfurább, hogy természettudományi szakon volt középsuliban é egyetemen is, meg szinte egyik napról a másikra fordult.

Én megbeszéltem vele normálisan, hogy engem ez nem érdekel, ne térítgessen, nem vagy hívő. Nem baj, hogy ő ebben hisz, de ne erőltesse, ne akarjon templmba ráncigálni meg hasonlók. Persze kissé megsértődött egy idő után, de késöbb lenyugodtt, illetve idővel ez a mániája is "normálissá" csillapodott.

Szerintem nem vitatkozni kéne, hanem amennyire lehet értelmes módon beszélni vele, ha ő kezd el duzzogni pedig hagyd egy kicsit, ne beszélj addig vele. Főleg ha a testvéred egy idő után azért hiányolni fog, hisz ez szorosabb mint egy barátság. Esetleg édesanyáddal beszéld meg, hogy mskor látogatjátok meg, ha van erre mód.

Facebookon pedig le lehet tiltani, hogy lásd az idővonalát, de az is elég ha nem törődsz vele.

Ha nagyon elfajulnak a dolgok pszichológus segítségét lehetne kérni. Nem kell az egész családot elrángatni vagy hasonló, de egy szakember jobb ötleteket is tudna adni, hog hogyan lehet ezeket a családi gondokat megoldani. Elég ha te beszélsz eggyel, hogy neked hogyan kéne hozzáálni ehhez, illetve hogyan lehetne kicsit őt is leállítani. (Nekem más jellegű családi bajom volt, végső elkeseredettségben kerestem fel egyet, bevált, elég volt egy alkalom és remek tippeket adott).

2014. okt. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
szerintem külön találkozzatok anyukáddal. Ti menjetek a páros héten , ők pedig a páratlan héten. A férje eltűri egy ideig, ,késöbb összepakol és ott fogja hagyni.
2014. okt. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
100%
En is kereszteny vagyok (igaz nem ilyen) de en (mi) ebbol a szempontbol teljesen mashogy gondolkodok (gondolkodunk) mert senkire nem lehet semmit raeroltetni,elmondani el lehet h mi a velemenyunk de az mar az adott emberen mulik h h dont.
2014. okt. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
60%
a család már elkésett. Akkor kellett volna odafigyelni amikor szüksége volt rájuk. Ez a szekta valamit pótol ami hiányzik az életéből. Hiányérzete volt és ezt találta pótlásként. Vagy szeretet hiánya volt, vagy figyelem hiánya , amit otthon nem kap meg, és ezért fordult ezekhez.
2014. okt. 13. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Itthon annyit mondtam hogy az asztalnal nem lesz politika es vallas evvel megoldottam mimdent nyugodtan reggelizunk ebedelunk vacsorazunk
2014. nov. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazi "megtérés" az ami kényszerít másokat, vagy elítél másokat. Ezt csak úgy hiszi az illető mert most azt érzi beilleszkedett egy vallási közösségbe. Egyébként én hiszek Istenben de nem tartozom aktívan egy gyülekezethez sem. Nem tudom miért ez a 'feltétel' és mi alapján tudják valaki már megtért. Mert a biblia mormolása meg a gyülekezetbe járás még nem az.
2014. nov. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!