Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nővérem "megtért", azóta...

Nővérem "megtért", azóta másról se lehet vele beszélni?

Figyelt kérdés
Pünkösdi vagy milyen "egyház". Mostanában mást se hallani tőle, a facebookját is Jézussal árasztja el. Édesanyánkat kikészíti vele, rendszeresek a veszekedések. A férje tűr, a gyerekei dühösek, de kamaszok, nem tehetnek túl sokat. Kéthetente ők és mi is édesanyánknál ebédelünk, minden alkalom vitába vagy duzzogásba torkoll, a legszívesebben el se mennék, de anyámat sem akarom megbántani. Tud valaki megoldást? Ezerféleképp próbáltuk leállítani.
2014. okt. 10. 15:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Én beszüntetném a találkákat. Nem érdekelne ki sértődik meg.
2014. okt. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%

Fészbúkon le lehet tiltani az ilyen tartalmakat.

A nővéredet kérd meg, hogy veletek ne beszélgessen ilyen témákról, cserébe ti sem beszéltek olyanról ami őt nem érdekli.

2014. okt. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

Hirtelen fellángolás, hamar vége lesz. Gondolom nem azzal van bajotok hogy hisz valamiben, hanem azzal hogy rátok akarja erőszakolni. Ebben az esetben majd a saját kárán megtanulja hogy vallást és hitet erőszakkal hirdetni nem lehet. Reménykedjetek benne, hogy nem lesz csúnya vége. De tartsátok őt is tiszteletben, ha neki ez most boldogság, akkor hadd legyen boldog.

Amint kitombolta magát, visszább fog venni ebből az őrületből, és remélhetőleg újra rendes ember lesz.

2014. okt. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az exem egy barátja tért meg a pünkösdi szektánál, ő is próbált minket téríteni, a baráti körből 1 valaki elment, aztán soha többet, mondta hogy nagyon révülnek meg nyelveken szólnak, stb... a csoporttal még mentek a blahára is téríteni, meg ilyenek... de aztán egy idő után hálisten leszokott a térítgetésről... még mindig szektás, de minket már nem macerál vele...
2014. okt. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én határozottan megmondanám neki, hogy nem érdekel a dolog. Ha továbbra is nyomul, meg erőlteti, akkor ignorálnám - bár, magamból kiindulva állandóan beszólogatnék neki. :D
2014. okt. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos nagyon sok embert láttam tönkremenni a nagy "megtérésben". Számára most már fontosabb az új közössé és új hit. Két kezemen tudom számolni azokat a házasságokat, amik válással végződtek emiatt, és ahol a nővel azóta a gyerekei sem tartják a kapcsolatot, mert egyik fél sem kíváncsi a másikra. (Kivétel nélkül nőket ismerek, akik ebbe belemásztak.) Ha van valamilyen drasztikus ötletetek, amivel nem pont az egyház karjaiba taszítjátok, akkor tegyétek azt, egyébként pedig borítékolható, hogy tönkremegy a kapcsolatotok és elveszítitek őt.
2014. okt. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Elmondanám neki, hogy tiszteletben tartom a választását, ő is tartsa tiszteletben mások választását. Ha felhozza a témát, akkor pedig nem reagálnék rá, nem válaszolnék rá, nem bonyolódnék bele vitába.
2014. okt. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekeket meghívnám magunkhoz, anyukámat máskor látogatnám, vagy anyukámat is magunkhoz hívnám meg. Ha nem hallgatja meg a kérésemet, hogy hanyagolja a témát, akkor én se hallgatom meg a hülyeségeit.

Az egyetlen amúgy aki le tudná állítani az a férje, ha ő nem tesz semmit, akkor te feleslegesen erőlködsz. Ha válás lesz belőle, akkor az ekkora gyerekek dönthetnek hogy hova akarnak kerülni, szóval mindenképp a nővéred szív (elveszt titeket aztán utána akár a gyerekeit is, mert 18 éves korukban tuti lelépnek, ha az apjuk nem tesz semmit addig).

2014. okt. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
96%
Nekem egy ismerősöm jár a Hit gyülekezetébe. Pár hete mondta el, azelőtt nem is tudtam róla. Szóval úgy is lehet, hogy nem reklámozzuk.
2014. okt. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%

pünkösdisták szektások ....


beszéljetek vele másról...

2014. okt. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!