Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ez a legnagyobb problémája?

Ez a legnagyobb problémája?

Figyelt kérdés

Együtt lakok a testvéremmel albérletben már 1 éve. Amikor ide költöztünk még mind a kettőnknek volt munkája. Aztán nemsokra rá sajnos őt elbocsátották. Azóta az én pénzemből élünk mind a ketten. Keres munkát folyamatosan, már letett azóta 1 szakmát is, tanult nyelvet. De mostanában lettek volna olyan lehetőségek ahová nem jelentkezett mert túl messze voltak. Kb.1óra max.1,5 óra az út oda.

Mondtam neki, hogy ne eszerint válogasson, mert így sose lesz semmi.

De ki van akadva, hogy akkor az egész napja utazással megy el és hajnalba kell indulni és este későn ér majd haza.


Szerintetek jogosan vagyok felháborodva?



2014. febr. 5. 12:21
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
A bérlet is 10 ezer forint. Azokon a helyeken ahol eddig járt, minimálbért ajánlottak neki. Ha ebből még lejön a bérlet ára is, alig marad neki. Nagyon sajnálom őt, mert a testvérem. Azt se szeretném ha hosszútávon kidőlne azért hogy filléreket haza tudjon hozni. Nem buta ember, tanult, tapasztalt, vannak céljai. Csak azt hiszem, most túlzottan a tökéletest keresi.......
2014. febr. 5. 12:51
 12/22 A kérdező kommentje:
Nincsenek itt ismerőseink, mert 1 éve lakunk itt. Így nem tudom kihez fordulni az autós ötlettel. Valóban jól hangzik, de idegenek kocsijába nem szeretném ha beszállna.
2014. febr. 5. 12:54
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Válaszadók!

Nem állítom, hogy nincs igazatok, de én csak magamból és a környezetemből élőkből tudok kiindulni, Budapesten.

Itt mindenki sokat utazik,városon belül. A bérlet mindenképp ugyanannyi, ha már bérlet kell, tehát az összegen nem változtat!

A gyerekek iskolába is utaznak, különösen, ha ez már gimi vagy fősuli plusz mellette diákmelót vállalnak, ahova szintén utaznak.


Valóban, aláírom, hogy fárasztó, de sajnos ez benne van a pakliban! És rendben van, hogy minimálbér, de senki nem kérte tőle, hogy évekig maradjon ott, csak addig, míg nem talál jobbat!


Nézd Kérdező, én a világ minden pénzét oda adnám a testvéremnek és segíteném, de hogy szó nélkül hagyjam, hogy ő a számára tökéletest keresse, azt nem!

Legyen felelősségtudata, mi lenne , ha te nem lennél? Mi lesz, ha egyszer nem tudsz segíteni? Ő akkor is a kényelmet választaná?


Szerintem minden embernek ki kell járni a saját útját és meg kell tanulni, hogy a helyzet fordulhat rosszabbra is, jobbra is, de mindig meg tudjunk állni valamilyen szinten a saját lábunkon.

2014. febr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
#13 Elgondolkoztat amit írsz!
2014. febr. 5. 13:00
 15/22 anonim ***** válasza:
61%

"Valóban jól hangzik, de idegenek kocsijába nem szeretném ha beszállna."

Azért ez egy kicsit túlzás! Elvárod tőle, hogy utazgasson órákat sok átszállással, de ne szálljon idegenek kocsijába. Már nem három éves.

A munkahelyen kell megkérdezni, utánajárni, hogy jár-e be valaki a környékről. Lehet, többen is járnak egy kocsival, a férjemék is így csinálják.

2014. febr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
83%

De ez nem a Kérdező problémája! Egy felnőtt emberről beszélünk, nem kell már fogni a kezét!


És nem elvárja, hogy utazgasson, azt várja el, hogy a rezsibe és lakásba beleadjon, mert ugye nem azért dolgozik és segít neki 1 ÉVE, hogy ez így legyen még évekig!


Nem köteles gondoskodni róla és a lelkét ápolgatni, mert utazgatnia kell!

2014. febr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

16-os, látom nem megy a szövegértés. Nem azt mondtam, hogy ne menjen el dolgozni a tesó, meg azt sem, hogy a kérdező oldjon meg bármit is helyette, hanem arról beszélek, hogy mi az, hogy nem szállhat be idegenek kocsijába?

Ez így könnyebbség lenne neki, nehogy már meg legyen tiltva. A legtöbben így csinálják, ha van rá lehetőség.

2014. febr. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Legalább annyira megy a szövegértés , mint neked, mert ő azt írta, hogy nem szeretné és nem azt, hogy megtiltja!

Mindenesetre nem fogok itt vitába szállni veled!

2014. febr. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Én sem akarok vitatkozni, csak szerintem semmivel nem biztonságosabb hajnalban, meg késő este három átszállással utazni, mint ha a munkatársakkal járna be. Na, mindegy. Végül is ez csak egy lehetőség, nem is biztos, hogy jár be más, de azért érdemes utánanézni. A páromék az amúgy másfél órás utat így kb. 20 perc alatt megjárják.
2014. febr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én nem írtam, hogy nincs ebben igazad, sőt, de igen, az van!

Csak azt írtad, hogy elvárja a Kérdező, pedig valójában szerintem nem nagy elvárás az, hogy 1 éve fizeti a lakhatását és mindenét a tesójának, sőt valószínűleg segíti az iskolájában stb.

Azt gondolom továbbra is, hogy nincs olyan helyzetben, hogy válogasson és igen is ízlelje meg a nehezebb dolgokat is, így legalább majd jobban értékeli a jót! És nem fog mindig mások segítségére szorulni, csak mert utazni kell érte!


Csak magam tudnám ismételgetni, de rengeteg ember is ennyit utazik városon belül, mégis dolgoznak, mert ugye meg kell élni valamiből!

2014. febr. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!