Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ez a legnagyobb problémája?

Ez a legnagyobb problémája?

Figyelt kérdés

Együtt lakok a testvéremmel albérletben már 1 éve. Amikor ide költöztünk még mind a kettőnknek volt munkája. Aztán nemsokra rá sajnos őt elbocsátották. Azóta az én pénzemből élünk mind a ketten. Keres munkát folyamatosan, már letett azóta 1 szakmát is, tanult nyelvet. De mostanában lettek volna olyan lehetőségek ahová nem jelentkezett mert túl messze voltak. Kb.1óra max.1,5 óra az út oda.

Mondtam neki, hogy ne eszerint válogasson, mert így sose lesz semmi.

De ki van akadva, hogy akkor az egész napja utazással megy el és hajnalba kell indulni és este későn ér majd haza.


Szerintetek jogosan vagyok felháborodva?



2014. febr. 5. 12:21
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%
Sajnos ha olyan "messze" van munka akkor muszály elvállalnia ha nem akar éhen halni,jobb mint a semmi ,szerintem én is ki lennék ..
2014. febr. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
100%
jogosan,mond meg neki hogy rendes tőle hogy nem akar hajnalba kelni de te így meg nemtudod megvenni magadnak amit szeretnél. előbb legyen munkája és utána keressen maximum másikat ami közelebb van.
2014. febr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%

Mondd el neki, hogy nincs olyan helyzetben, hogy válogasson, mert te örömmel segítesz neki és X ideje nem dolgozik, boldog lennél, ha úgy válogatna a jövőben a munkák között, hogy közben dolgozik és ha talál jobbat, váltson.

Budapesti viszonylatban szerinte hány ember utazik egy órát? Gyakorlatilag mindenki, aki nem autóval jár vagy nem a szomszéd épületben van a munkahelye.

2014. febr. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha sajnos ennyire rossz a helyzet, akkor el kellene vállalnia.

Tömegközlekedéssel lenne ennyi az út? Meg kellene tudni, nem-e jár be a környéketekről valaki más is kocsival és akkor mehetnének együtt elosztva a benzinköltséget és mindjárt nem telne olyan sok időbe.

2014. febr. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Sajnos 3 átszállással tud menni. Az előző helye is nagyon messze volt és mindig kimerült volt munka után, főleg ha még túlóráznia is kellett. Ebből a szempontból megértem.

Nem tudom hogy mondjam el neki, mert veszekedni nem akarok. Viszont ha kedves vagyok, akkor azt hiszi csak ugratom.

2014. febr. 5. 12:42
 6/22 anonim ***** válasza:
37%

Jaj, szegény, utaznia kell! Szerintetek hány ember utazik még ugyanennyit? Örüljön, hogy egyáltalán talál magának munkát.

Amúgy meg, ha ezt így folytatod, majd szépen minden munka valami oknál fogva rossz lesz neki és te meg nem tudsz spórolni, félretenni vagy megvenni, amit akarsz, mert ő válogat.

Hát csináld csak!

2014. febr. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
45%
Én "csak" napi 80-100 percet ingázom összesen, de így is mindenem kivan tőle. Ráadásul már 10 éve csinálom. Nem valami klassz dolog, főleg tömegközlekedéssel. Azzal szoktam magam vigasztalni, hogy van, aki a városán belül utazik ennyit. De egyre kevésbé vigasztal.
2014. febr. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%

Hát azért napi 2-3 óra ingázás az tényleg rengeteg, nem sokáig bírja az ember. Arról nem is beszélve, hogy akkor gondolom a távolság is jelentős, tehát a bérlet is drága lesz - amit sok helyen nem fizet ki a munkáltató sem. Mindezt esetleg még nem is kiemelkedő fizetésért...

Persze nem azt mondom, hogy ne vállalja el. Viszont akkor célszerűbb lenne, ha ő elköltözne a munkahelyéhez közelebb, de akkor vagy mindketten fent kéne, hogy tartsatok 1-1 lakást, vagy kerestek lakótársat magatok mellé - ami megint elég problémás. Lehet, hogy téged sem akar ilyen helyzetbe hozni. Esetleg segíts neki ott lakást keresni, ha teheted, a kaucióval és az első lakbérrel segíteni is, magadnak pedig másik, kisebb lakást keresni, ha ezt nem bírnád fenntartani, vagy lakótársat keresni.

Én elhiszem, hogy bosszantó a helyzet, meg az ember ilyen helyzetben ne válogasson, de azért gondold végig, te hogy bírnád, ha 8 órát dolgoznál, utána 3 órát ingáznál, gyakorlatilag a semmiért, ha nem marad pénzed, ezek mellett azért illene a házimunkába is besegítenie, stb, arról nem beszélve, hogy az ingázók leépítésnél az első körben ki vannak rúgva általában, mert a buszok miatt nem tudnak vállalni túlórát, és az időjárás, forgalom miatt előfordul sokszor késés is, ez egyik sem szimpatikus a munkáltató szemében.

2014. febr. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
78%

"Sajnos 3 átszállással tud menni."

Ezért mondom, hogy keresnie kellene valakit, aki kocsival jár. Még ha csak egyszer kellene átszállnia buszról kocsiba, úgy is jobb lenne.

2014. febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%
8-assal értek egyet. Egyáltalán a munkáltató tolerálja ezt? Én mikor nagyobb távolságra akartam menni dolgozni, végül pont ezért nem vettek fel.
2014. febr. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!