Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a legnagyobb problémája a...

Mi a legnagyobb problémája a gazdaságunknak? És miért?

Figyelt kérdés
2013. febr. 13. 16:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem Orbán Viktor és a fityesz a legnagyobb baja.

Hogy miért? :DDDD

2013. febr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 rémuralom ***** válasza:
93%
Az, hogy elképesztő sokan gondolkodnak úgy, hogy az élet egy zéró összegű játszma, ahol csak úgy lehet előre jutni, ha másokat megkárosítunk. Ez azzal jár, hogy mindenkit átverünk, akit csak tudunk, sőt még igazságosnak is látjuk, mondván, "akit át lehet verni, az meg is érdemli".
2013. febr. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Ez egy nagyon összetett kérdés, megpróbálok rá válaszolni.


Tömören és irónikusan rávághatnánk, hogy nincs, ez a legnagyobb baj.


Hiányzik a termelés az országból, ezt úgyértem, a legtöbb magyar céget megvették külföldi befektetők, így a hasznot "kiviszik" az országból, ráadásul jelentős adókedvezményeket kapnak. (pl.: Boci csoki, már rég nem is az országban gyártják)


Másik nagy probléma a munkanélküliség, illetve a fizetések realértékének csökkenése, a lakoság jólétének romlásával csökken a fogyasztás, és ezzel együtt "zsugorodik" a gazdaság.



A külföldi konkurens termékek elárasztják a magyar piacot így csökkentve a magyar termékek utáni keresletet, így mégjobban zsugorodik a gazdaság.


Mezőgazdaságunk még úgyahogy jól működik, de már az erre épülő feldolgozóipar szinte nincs, illetve csak az alap élelmiszerekre korlátozódik, mivel az országnak nincs megfelelő nyersanyag készlete, a nehézipar elhanyagolható, és nem tekinthető kivezető útnak.


A másik nagy probléma, hogy a termelők nincsenek kellőképp ösztönözve a termelésre. Egyszerű példával élve (a konkrét számokon ne vitatkozzunk) veszel 100ft-ért egy liter tejet, abból 25FT az államé, 35 FT a bolté (60%át elvitték olyanok akik nem is látták a tehenet) 30Ft-ból előállították a tejet, marad 10 FT haszna a termelőnek. Nem tartom ezt igazságosnak.



A magyar kis és közép vállalkozásokat sarcolják, és nyögik a terheket, a nagy multikat pedig "tutujgatják" akik eszméletlen extraprofitot termelnek és ezt a pénzt nem forgatják vissza a magyar gazdaságba.


Magyarország lehetősége a kiválló magyar föld megművelése (mert tényleg az), az így előállított termékek itthoni feldolgozása és itthoni eladása, illetve az esetleges felesleg számára biztos külföldi piacok felkutatása.


Természetesen kellenek a "multik" is, de lehetőleg olyan cégek akik nem konkurálnak a magyar érdekekkel.


Hirtelen ennyi jutott eszembe. Remélem tudtam segíteni.

2013. febr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Gazdaságunk legnagyobb baja a Fidesz.
2013. febr. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Azért ez elég erős, hogy a fidesz az oka mindennek.... ha jól emlékszek nem csak ők voltak kormányon a "módszerváltás" óta.... ahhoz, hogy egy országot így leépítsenek kevés négy év, főleg a szellemi homály kialakításához. Az elmúlt 70-80 év politikai vezetői a felelősek ezért az állapotért, ebbe bele tartozik a fidesz is, de messze nem az egyetlen és legfőbb elkövető.
2013. febr. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
És még mielőtt elkezdenének válogatott szavakkal ócsárolni, nem nem szavaztam a fieszre soha... nem is tervezem...
2013. febr. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 szántóvető ***** válasza:
nincs termelés,hiányoznak a kis-és középvállalkozások.nincs könnyűipar,nemhogy exportunk nincs hanem behozatalra szorulunk.külföldi termékekkel vagyunk nyakon öntve.állattenyésztés zéró.
2013. febr. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hogy Audi A7et kell venni.
2013. febr. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 rémuralom ***** válasza:

"A magyar kis és közép vállalkozásokat sarcolják, és nyögik a terheket, a nagy multikat pedig "tutujgatják" akik eszméletlen extraprofitot termelnek és ezt a pénzt nem forgatják vissza a magyar gazdaságba."


A multik rengeteg pénzt forgatnak vissza a magyar gazdaságba. Egyszerűen kénytelenek, ha itt akarnak maradni, mert a rengeteg gyárukat/áruházukat valahogy fenn kell tartani, a dolgozóikat ki kell fizetni, És egyébként minden adókedvezményük ellenére (amelyeket egyébként károsnak és feleslegesnek tartok) sokkal több adót is fizetnek be, mint a kkv-szektor. Nézz utána egy-két multi éves beszámolóinak az utóbbi néhány évből. Meg fogsz lepődni, mert abból a busás "extraprofitból" (ugye tudod, hogy ez a szó a marxista terminológia gyöngyszeme?) nem kevés jut az államnak is.


A magyar kis- és középvállalkozásokat nem sarcolja senki. Szeretnék sarcolni, de nem megy nekik, mert a magyar kisvállalkozónak élete a feketézés. Nem adunk számlát, minimálbérre, sőt részmunkaidőre jelentjük be a melóst, készpénzben fizetünk a beszállítóknak. A szegény kisvállalkozó gazdasági tevékenységének semmilyen nyoma nincs papíron, és így adóztatni sincs mit.


"30Ft-ból előállították a tejet, marad 10 FT haszna a termelőnek"


Gondolom ezeket a számokat csak úgy ex has írtad, nem néztél utána, de én is lusta vagyok utánanézni, úgyhogy maradjunk ezeknél a számoknál. Ha literenként harminc forintba kerül a termelés, vagyis ekkora befektetés szükséges a tehenészet üzemeltetéséhez, és ezen van literenként tíz forint haszon, az 33,3%-os profitráta. Ezen mi nem igazságos? 20-25% szerintem már bőven elfogadható.


"Magyarország lehetősége a kiválló magyar föld megművelése (mert tényleg az), az így előállított termékek itthoni feldolgozása és itthoni eladása, illetve az esetleges felesleg számára biztos külföldi piacok felkutatása."


Ez kb. az őskor gazdasági modellje. Najó, a kora újkoré. Franciaországban a 17. században merkantilizmus néven futott valami hasonló, csak nem a mezőgazdaságban, hanem az iparban. Nem igazán jött be, és nem hiszem, hogy nekünk jobban menne.


"Természetesen kellenek a "multik" is, de lehetőleg olyan cégek akik nem konkurálnak a magyar érdekekkel."


A verseny, a konkurencia neked, mint fogyasztónak, jó. Minél élesebb a verseny, annál jobb. Ha a multik nem konkurálnának a magyarokkal, akkor vehetnél úgy 120 forintért magyar tojást darabonként, meg literenként 400-ért magyar tejet. Tudom, hogy most nem kerül ennyibe, de ha nem lenne versenytárs, akkor a magyar mezőgazdasági termékek gyakorlatilag monopolhelyzetben lennének a magyar piacon, és annyit kérnének érte, amennyit nem szégyellnek. Akkor aztán a 400 forintból 150-200 lenne a termelőé. Azt már igazságosnak tartanád? Miközben a multinál ennél jóval kisebb profitrátát is extraprofitnak nevezel, Marx bácsi után szabadon.

2013. febr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"A magyar kis és közép vállalkozásokat sarcolják, és nyögik a terheket, a nagy multikat pedig "tutujgatják" akik eszméletlen extraprofitot termelnek és ezt a pénzt nem forgatják vissza a magyar gazdaságba."


Nem jó a szemléleted. Amikor a Mercedes ideköltözött, a németországban szerzett profitját forgatta a mi országunkba. Milyen jogon akarnánk megkövetelni a Mercedestől, hogy a Magyarországon szerzett profitját belénk forgassa vissza? Egyszerűen örüljünk a 10 ezer munkahelynek, amit ad, és annak a pénznek, amit kifizet a munkásoknak, akik azt a pénzt itthon költik el. Mercedes gyár nélkül nem lenne meg ez a pénz, amit itthon el lehetne költeni.


Nem a külföldi multikkal van a baj, hanem azzal, hogy a magyar vállalatok nem versenyképesek a többi EU-s vállalathoz képest. Többek között a magas ÁFA kulcs miatt és a többi munkáltatói teher miatt, ami jóval magasabb, mint hogy az indokolt lenne. Ez tényleg egy óriási probléma az országban.


Másik ilyen probléma a nyugdíjrendszer. Öregedő korfánk van, és az egyre kevesebb dolgozó rétegnek kell eltartania az egyre több nyugdíjast. A megoldás erre az lenne, ha mindenki magának takarít meg nyugdíjra valót önkéntes vagy magánnyugdíjpénztárakban, és pont emiatt fog 20 éven belül böjtölni a Fidesz nyugdíjállamosítása. Óriási lyukat ütött most a kormány a jövő Magyarországán.


Hasonló módon a fenntartható fejlődés kárára alakította át az oktatási rendszert. Egyre kevesebb diákot akar látni a felsőoktatásban, holott egy diplomás nő 150 ezer, egy diplomás férfi 250 ezer dollár hasznot termel az országnak átlagosan. (Átlagban 44 millió forint.)


Az oktatási rendszer leépítésével, hallgatói létszám csökkentésével lehet, hogy most egy kevés pénz állambácsi zsebében marad, de hosszútávon ezzel óriási károkat okoztak.

2013. febr. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!