Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem tudom az alábbi konfliktus...

Nem tudom az alábbi konfliktust megoldani a tesómmal, mondanátok véleményt?

Figyelt kérdés

Banális hxlyeségnek tűnhet elsőre, de.nekem komoly konfliktust okoz, kérlek mondjatok véleményt.

A lényeg: lánytestvérek vagyunk, én nőiesen, a tesóm inkább sportosan öltözködik, szoknyát maximum ünnepnapon hord egy évben egyszer. A vita egy egyszerű divatvitából lett óriási, és most már tényleg nem tudom mit tegyek.

A múlt nyáron vettem egy pár magassarkút, ami a magasságához képest nagyon kényelmes, nagy örömöm telt ebben a cipőben, ritka árnyalata külön öröm.

A tesóm felpróbálta, és neki is nagyon megtetszett.

Annyira, hogy azt mondta "hú, ezt nekem adhatnád, mert végre egy olyan cipő amiben kényelmesen tudok menni" - hozzáteszem, két percig volt rajta, ugye ennyi idő kevés a megítéléshez.

Nekem őszintén, nagyon fájt, hogy pont ez a cipő kell neki, ami nekem is az egyik kedvencem.

Nem szerettem volna odaadni neki, mert nehéz ezt a kék árnyalatút kapni, és tényleg őrülten kényelmes.

Elmúlt pár hónap, és mivel a cipőt mindössze pár alkalommal tudtam felhúzni, úgy gondoltam, ha még mindig szeretné, neki adom, viccesen mondtam, hogy "örökhaszonbérbe" - vagyis legyen az övé, és ha nekem kellene akkor majd elkérem tőle.

Szerettem volna hazavinni neki.

Most már egy hete ezen áll a bál, hogy ők állítólag megkértek engem, hogy adjam át a cipőt, és hát, én ezt kicsit érzelmi zsarolásnak érzem - hogy "mert bezzeg ha neked kellene, én már régen odaadtam volna örökbe" - ezzel érvelnek.

Szeretem ezt a lábbelit.

DE engem most az egész család egyöntetuleg pellengérre állított, hogy megvan rólam a véleményük, hogy micsoda egy önző aallat vagyok, amikor a tesóm úúúúgy szerette volna, annyira vágyott rá, és én nem adtam neki amikor kérte, és bezzeg most már adnám, most már csak büszkeségből sem fogadja el.

Nagyon rosszul érzem magam, mert egyrészről úgy érzem, hogy érzelmileg kalitkába kéynszerítettek, hogy magyarul, ha nem is adtam oda, ezentúl essen rosszul minden lépés ebben a cipőben, és mindig emlékeztessen rá, hogy nem adtam neki amit szeretett volna.

Másrészt igazságtalannak is tartom, mert pontosan hogy felajánlottam neki, hogy megkapja...de erre ugye büszkeségből nem.

Amikor azzal próbáltam érvelni, hogy korábban egy általam nagyon kedvelt estélyit is előre odaadtam neki, habár szerettem, de tudtam, hogy örömet okozok neki, ezt meg sem hallották.

Most én vagyok a gonosz, a magánakvaló önző ember, mert nem voltam elsőre hajlandó mosolyogva, önként és dalolva lemondani arról a lábbeliről amit végülis magamnak vettem, hogy végre legyen egy kényelmes kék cipőm.

A családunk most már ott tart mindebből a hülyeségből kifolyólag, hogy bejósolgatnak, hogy majd öreg korunkba mennyire fogjuk utálni egymást és milyen rossz testvérek leszünk. De hát én szeretem a tesómat! Nem tudom...lehet hogy valóban át kellett volna neki adnom, amit magamnak vettem, csak mert úgy döntött hogy szeretné és nagyon tetszik neki? Kérlek, írjátok le pár mondatban, hogy látjátok.


2013. júl. 13. 01:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Gondolom egesz Magyarorszagon ez az egyetlen par keszult a cipobol.... Amugy tenyleg hulyeseg volt most mar elohozakodni az atadassal. De komolyan nem ertem miert nem vett maganak egyet???
2013. júl. 13. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
29%
Utolso darab volt.. Na hagyj a hulyeseggel....
2013. júl. 13. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ki fog futni ez a tema, annyira banalis tenyleg, nem fogtok ezen ragodni kesobb, nyugi :)

De azert fura, hogy egy ilyen semmiseg miatt piszkalnak teged.

2013. júl. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, nálunk ez a tesómmal úgy működik, hogy ha valamelyikünk vesz valamit ami a másiknak is megtetszik, megkérdezzük hogy hol vette és elmegyünk veszünk magunknak is egyet. Vagy max. kölcsön kérjük. És még az életben nem volt ebből probléma sohasem.


Szerintem szokjatok le erről a "neked adom, nekem adod" dologról, KÖLCSÖN lehet kérni/adni, de nem örökbe és akkor nincs ok megsértődni.

2013. júl. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
A tesód és az egész családod elég érdekes... mit nem lehet azon érteni, hogy te vetted meg, a tiéd és nem adod neki oda csak úgy? Ez olyan hülyeség. Én se követelek ki valamit, amihez tudom,hogy a másik kötődik: Ez valahogy olyan íratlan szabály.
2013. júl. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Abszolút neked van igazad.

El sem hiszem, hogy ilyen emberek vannak.

2013. júl. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

12/16


Ha hiszed ha nem, utolsó darab volt, és limitált széria. Lehet hogy ez a Te szinteden nem működik, de nyilván sejted, hogy nem valami gagyi kínairól vagy húszezres kategóriájú cipőről van szó.

2013. júl. 14. 00:12
 18/22 anonim ***** válasza:
Miért mennyibe került, ötvenezerbe?
2013. júl. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Máskor szívesen odaadtam neki, mit szeretett volna, sosem éreztem úgy hogy elvette.

A dolog közben megoldódott, egy ismerősö írt, hogy tud még egy párat szerezni, szóval a konfliktus el lett simítvá. :)


Nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki hozzászólt!

2013. júl. 14. 00:15
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
anyukád valószínűleg örül, amikor látja, hogy a tesód is elegánsan öltözik. legközelebb mondd meg anyukádnak, hogy ezt megérted, és segítesz is a tesódnak megtalálni a stílusát, de a te cuccodról kattanjon le.
2013. júl. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!