Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezen vitáztunk a párommal....

Ezen vitáztunk a párommal. Véleményt tudnátok írni?

Figyelt kérdés
A hónap vége előtt pár nappal adtam a páromnak 3500 Ft-ot, mert láttam, hogy nehezen jön majd ki. Azt mondta, vissza fogja adni, de azt mondtam, nem kell. Néhány napra rá kapott a cégétől váratlanul 30.000-et. Nekem közben plusz kiadásom lett és a 3500-ból visszakértem 1000 forintot, amin Ő felháborodott és emiatt összevesztünk. Érdekel a véleményetek!

2013. ápr. 24. 08:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Azon háborodott fel hogy kértél tőle? Ha igen akkor ne haragudj, de hatalmas sóher. Te adtál mikor meg volt szorulva, természetes, ha neki van ő is ad mikor te rászorulsz. Én sem kértem volna vissza azt a 3500-at, mert ha van nem azért adom. De nálam alap, ha adok és szükség van arra hogy kérjek, a másik fél meg is teheti akkor ad.
2013. ápr. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%
Ha ennyi pénzeken vitatkoztok, akkor lehet hogy mélyebbre kellene ásni a kapcsolatotokban, mert máshonnan fakad a probléma!
2013. ápr. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
37%
Tehat te adtál ajándékba 3500at es most vissza akarsz kérni 1000 forintot. Ez bunkósag. Az, hogy a parod, amikor plusz pénzhez jutott nem kérdezte meg, hogy van e szükséged pénzre, szinten.
2013. ápr. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
98%
Kicsinyes, én az ilyet úgy elküldeném a francba, teljesen kiábrándító. Mérhetetlen önzésre vall.
2013. ápr. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
először is, ha nem vagytok közös kasszán, akkor legyen pontos elszámolás pénzügyekben. Ha te adtál neki, mikor megszorult, akkor neki is kellett volna ezt viszonozni. A véleményem, hogy elgondolkoznék a kapcsolaton, ha sokszor így viselkedik. Segíteni kell a másikat, ha szeret téged, nem felháborodni!!
2013. ápr. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Jaj úristen, mit kell ezen kiakadni, hogy "vissza" akarta kérni? Most akkor ha a kérdező már kisegítette a párját, akkor ő nem kérhet csak úgy pénzt a párjáról, ha ő maga is megszorul?

Én egyébként attól függetlenül visszaadtam volna a 3500 ft-ot, hogy nem kérte.

2013. ápr. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%

Nade a masik szemszögéből is nézni kellene ám a kérdést! A kérdező adott neki pénzt. A partner azt mondta, visszaadja, erre a kérdező azt mondta, nem kell. Tehat a pénz nem kölcsön volt, hanem ajandek. Ajándékot pedig nem kérünk vissza.

Ha elem állna a párom, hogy abból a pénzből, amit a múltkor ajándékba adott, adjak mar vissza neki X összeget, hat vissza adnám, aztán el is köszönnék tőle.

Ha azzal jönne, hogy nem lenne e X forintom kisegíteni, azonnal oda adnám minden pénzem, amit nélkülözni tudnék.

Remelem érthető a különbség.

2013. ápr. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesztek hosszúéletűek, sajnálom.
2013. ápr. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ajjajj.. Ez se lesz hosszútávú.. 3500 meg 1000 forintokon vitatkozni.


Egyrészt, a párod egy gyökér, ezen nincs mit magyarázni.

Másrészt, neked úgy kellett volna pénzt kérned tőle, hogy "szivem, váratlan kiadásom lett, tudnál neked adni egy ezrest?". És akkor nem az van, hogy visszakéred azt, amire te már megmondtad, hogy nem kell.

2013. ápr. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%

A párodnak van igaza, mégpedig azért amit többen is írtak már: nem azzal van a baj hogy pénzt kértél, hanem azzal, ahogyan.

Ha nem úgy állítasz oda hozzá hogy adj már vissza 1000ft-ot a múltkori 3500-ból, akkor nem lett volna probléma.

Ezt kell belevinni egy jól működő kapcsolatba, hogy nem számoljuk a pénzt.

Én elmondani nem tudom mennyi pénzt költöttem már a legjobb barátnőmre, de sosem várom vissza. Ha alkalma adódik rá eszébe jut meghívni valamire és kvittek vagyunk.

2013. ápr. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!