Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem tudom az alábbi konfliktus...

Nem tudom az alábbi konfliktust megoldani a tesómmal, mondanátok véleményt?

Figyelt kérdés

Banális hxlyeségnek tűnhet elsőre, de.nekem komoly konfliktust okoz, kérlek mondjatok véleményt.

A lényeg: lánytestvérek vagyunk, én nőiesen, a tesóm inkább sportosan öltözködik, szoknyát maximum ünnepnapon hord egy évben egyszer. A vita egy egyszerű divatvitából lett óriási, és most már tényleg nem tudom mit tegyek.

A múlt nyáron vettem egy pár magassarkút, ami a magasságához képest nagyon kényelmes, nagy örömöm telt ebben a cipőben, ritka árnyalata külön öröm.

A tesóm felpróbálta, és neki is nagyon megtetszett.

Annyira, hogy azt mondta "hú, ezt nekem adhatnád, mert végre egy olyan cipő amiben kényelmesen tudok menni" - hozzáteszem, két percig volt rajta, ugye ennyi idő kevés a megítéléshez.

Nekem őszintén, nagyon fájt, hogy pont ez a cipő kell neki, ami nekem is az egyik kedvencem.

Nem szerettem volna odaadni neki, mert nehéz ezt a kék árnyalatút kapni, és tényleg őrülten kényelmes.

Elmúlt pár hónap, és mivel a cipőt mindössze pár alkalommal tudtam felhúzni, úgy gondoltam, ha még mindig szeretné, neki adom, viccesen mondtam, hogy "örökhaszonbérbe" - vagyis legyen az övé, és ha nekem kellene akkor majd elkérem tőle.

Szerettem volna hazavinni neki.

Most már egy hete ezen áll a bál, hogy ők állítólag megkértek engem, hogy adjam át a cipőt, és hát, én ezt kicsit érzelmi zsarolásnak érzem - hogy "mert bezzeg ha neked kellene, én már régen odaadtam volna örökbe" - ezzel érvelnek.

Szeretem ezt a lábbelit.

DE engem most az egész család egyöntetuleg pellengérre állított, hogy megvan rólam a véleményük, hogy micsoda egy önző aallat vagyok, amikor a tesóm úúúúgy szerette volna, annyira vágyott rá, és én nem adtam neki amikor kérte, és bezzeg most már adnám, most már csak büszkeségből sem fogadja el.

Nagyon rosszul érzem magam, mert egyrészről úgy érzem, hogy érzelmileg kalitkába kéynszerítettek, hogy magyarul, ha nem is adtam oda, ezentúl essen rosszul minden lépés ebben a cipőben, és mindig emlékeztessen rá, hogy nem adtam neki amit szeretett volna.

Másrészt igazságtalannak is tartom, mert pontosan hogy felajánlottam neki, hogy megkapja...de erre ugye büszkeségből nem.

Amikor azzal próbáltam érvelni, hogy korábban egy általam nagyon kedvelt estélyit is előre odaadtam neki, habár szerettem, de tudtam, hogy örömet okozok neki, ezt meg sem hallották.

Most én vagyok a gonosz, a magánakvaló önző ember, mert nem voltam elsőre hajlandó mosolyogva, önként és dalolva lemondani arról a lábbeliről amit végülis magamnak vettem, hogy végre legyen egy kényelmes kék cipőm.

A családunk most már ott tart mindebből a hülyeségből kifolyólag, hogy bejósolgatnak, hogy majd öreg korunkba mennyire fogjuk utálni egymást és milyen rossz testvérek leszünk. De hát én szeretem a tesómat! Nem tudom...lehet hogy valóban át kellett volna neki adnom, amit magamnak vettem, csak mert úgy döntött hogy szeretné és nagyon tetszik neki? Kérlek, írjátok le pár mondatban, hogy látjátok.


2013. júl. 13. 01:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
13%

"viccesen mondtam, hogy "örökhaszonbérbe" - vagyis legyen az övé, és ha nekem kellene akkor majd elkérem tőle."

Ezt kellett volna a legelején is mondanod.

Ha ő sportos, akkor biztos nem hordta volna annyit, hiszen még te (a nőiesebb) is csak háromszor hordtad.


De az tényleg hülyén jön le, hogy akkor nemet mondtál, most meg már odaadnád a használt cipődet. Kvázi "jobb, ha a tesóm hordja, mintha kidobnám".

2013. júl. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Hú, ez így jött át? Hogy jobb ha ő hordja mintha kidobnám? Basszus. Mellesleg nincs szó kidobásról, mindössze átértékeltem. Ja és nem tökúj volt már akkor sem, amikor először felpróbálta, tehát nem a hordatlan cipőt adtam volna át neki.

Akkor az nem is számít, hogy én ezt a cipőt magamnak vettem?

2013. júl. 13. 01:27
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon kedves gesztus volt tőled, hogy végül neki akartad adni a cipődet. Szerintem a tesódnak örülnie kéne, dehát elég önző és rosszindulatú lehet. Semmit nem csináltál rosszul szerintem.
2013. júl. 13. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Kicsit én is rosszindulatúnak és érzelmi zsarolónak érzem...hiszen, nem tudom, de én úgy vagyok vele, hogy ha valakinél meglátok valamit ami nagyon tetszik, biztos, hogy nem azt kezdem el hangoztatni, hogy milyen érvek alapján kellene átadnia önként nekem a tulajdonát, hanem kölcsönkérésre apellálok.


Full rosszul esik, hogy Anyánk is melléáll, gyakorlatilag, hogy igenis adjam át neki, mert úgyis olyan kevés cipő van, ami jól áll neki, amiben tud menni, és igenis ennek elég oknak kellene lennie, hogy én önként mondjak le a cipőmről.


És csak azért, mert neki kedve szottyant a cipőmre.

Odaadom neki. Nyilván, de úgy érzem, hogy a családtagok az én érveimet egyáltalán nem veszik figyelembe.


Most már a Vaterán is keresek, hátha rábukkanok egyre, rám ne mondja senki hogy irigy vagyok, mert ez szerintem a leirtak fényében sem igaz.

2013. júl. 13. 02:01
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eszem ágába nem lett volna tesómtól elkérni semmi ruháját örökbe!! Max. kölcsön. Azt viszont testvériesen én is adtam és ő is, de hangsúlyozom, kölcsön. Ő se kért semmit tőlem örökbe. Szóval nem is értem miért rád haragudnak, miért nem a szüleid magukra, hogy tesódnak nem tanították meg az illemet... Bár bocsi, de úgy látszik anyukád sem ismeri, ha tesód pártját fogja. Az a te cipőd, te vetted! Ha odaadod magadtól örökbe vagy kölcsön, az a te dolgod és senki másé. Főleg, ha szereted és nagyon tetszik!
2013. júl. 13. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszi, hát, én is így gondolom, jó hogy kapok megerősítést. :)
2013. júl. 13. 02:34
 7/22 anonim ***** válasza:
69%

Neked van igazad, főleg,hogy kerested és szeretted azt a cipőt ami gondolom nem két fillér volt.


Én sem kunyiznám el más holmiját, ha csak alkalmakra kellene akkor kölcsönkérném, ha meg annyira beleszerelmesenék,hogy magamnak akarnám akkor megkérdezném,hogy hol vette és én is megvenném.


Elvárni, hogy a másik neked adjon valamit az az önzőség.

2013. júl. 13. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Áh, már nem lehetett megvenni, mert utolsó darab volt.


Most akkor balfxxx és tutyimutyi vagyok szerintetek, mert képes vagyok most venni még egy párat a Vaterán, hogy neki is legyen?

2013. júl. 13. 03:05
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem tenném, de te tudod.

Az újat biztosan elfogadná, vagy arra is nemet mondana a büszkesége miatt?


(amúgy kíváncsivá tettél milyen is az a csoda cipő :) privátban küldhetnél egy linket)

2013. júl. 13. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Neem olyan nagy cucc ám, csak elég szép, elég magas a sarka, és az enyhén magasított talpa miatt kényelmesebb mint egy sima magassarkú.


Talán találok linket róla, és ha fogok, mindenképp beteszem!

2013. júl. 13. 03:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!