Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan ertethetnem meg noverem...

Hogyan ertethetnem meg noveremmel, hogy nem akarom megkeresztelni a lanyomat?

Figyelt kérdés

Nem akarom megkeresztelni a majd 3 eves lanyomat, mert kepmutatasnak tartom, hogy megkereszteljem, mikor nem hiszek Istenben. Az eskuvorol is ez a velemenyem, marmint a templomirol. (Iden eskuszunk parommal-8 ev utan:D-, de csak polgari eskuvonk lesz, templomit nem akarunk) Mikor megszuletett a lanyunk, eleve nem is nagyon akartunk keresztszulot valasztani, de mivel en keresztanyja vagyok az o elso szulott lanyanak (hivatalosan is), igy megtettem keresztszulonek. Rendesen meg van keresztelve az o lanya, ott voltam, vegig csinaltuk a hivatalos procedurat. Nem akartam megserteni, igy vegigcsinaltam. De en ugy voltam vele mar akkor is, hogy en nem keresztelem meg az enyemet, mert minek, meg amugy se hiszek. Lehet, hogy hulyeseg es megtehetnem a noveremert? Szerintetek. Persze szent a beke a csaladban, de a legjobban az huzott fel, hogy szinte kovetelte, hogy kereszteljem meg, hogy mekkora ize vagyok, hogy nem teszem ezt meg (nem a lanyom fele, hanem fele) Es ha az a baj, hogy nincs ra penz, akkor kifizeti, de csinaljam mar meg.

Az en lanyom, jogom van eldonteni, hogy megkereszteljem e.

Vagy en vagyok tul ize?


2013. máj. 19. 08:19
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"A keresztelés nem hagy maradandó külsérelmi nyomot, amit később nem lehetne visszacsinálni. "


Semmit sem lehet visszacsinálni, ha már megtörtént. Külsérelmi nyomot nem okoz, de a lélekben erősen nyomot hagy. Tudják ezt a vallásoktatók ezt nagyon jól. Ha egy gyereket kicsi korától egyfajta vallásban nevelnek, akkor az a tudattalanba beépül és hat egy életen át - akár gyakorolja a vallást, akár nem. Nagyon erős jellemnek és nagyon okos embernek kell ahhoz lennie, hogy felnőttként lerúgja azt a vallsát, amiben felnőni kényszerült és mást válasszon helyette. És még így is ott munkál belül, mélyen az, hogy ennek vagy annak a vallásúnak keresztelték.

2013. máj. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Bocs, hogy nem reagaltam a valaszokra, ma egesz nap a skype-on logtam, hogy szervezzem az eskuvom, hogy meghivjam az emberkeket:D Vegul is, kicsit engedtunk mind a ketten a noveremmel. Eldontottuk, hogy nevadoja lesz a lanyomnak, ami nem jar templomi szertartassal, de mivel 2 hetet leszunk otthon, s mar teljesen be vagyunk tablazva, s mivel annyi mindent terveztunk tennivalot az evre (anyagilag is), igy jovore toltuk az egeszet. Igy megmarad a csaladi beke, s vallasos dologba se kell belemennunk. Helyette uj dolgot talalt ki a noverem:D Szeretne o intezni a lanyom ruhajat, hogy egyformaba legyen a 3 kis unokateso, habar remelem nem azok kozul valaszt, amiket mutatott:S Kicsit elter az izlesunk:D Na majd kibirom valahogy:D

Koszonom a valaszokat.

2013. máj. 19. 23:10
 23/24 anonim ***** válasza:
28%

Nem értem mi a baj a kereszteléssel.

Ha a gyermek felnő, és úgy érzi, hogy nem hisz Istenben és a keresztelésben, akkor csak úgy értelmezi, hogy tettek egy rá kis vizet, és ennyi.

2013. máj. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

23: az a baj, hogy épp az illetékessel nincs leegyeztetve. Ez pedig a gyerek. De azt még el tudom fogadni, hogy két hívő szülőnek ez fontos, és megkereszteltetik a gyereküket. Az viszont már nonszensz, hogy az anya és az apa meggyőződése és akarata ellen kényszerítse rájuk valaki azt, hogy a gyereküket megkereszteljék.


Ó, csak egy kis víz, nem lesz tőle baja. Ha nem is fontos, ennyire jelentéktelen dologról van szó, akkor miért is kell annyira ragaszkodni hozzá?

2013. máj. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!