Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan ertethetnem meg noverem...

Hogyan ertethetnem meg noveremmel, hogy nem akarom megkeresztelni a lanyomat?

Figyelt kérdés

Nem akarom megkeresztelni a majd 3 eves lanyomat, mert kepmutatasnak tartom, hogy megkereszteljem, mikor nem hiszek Istenben. Az eskuvorol is ez a velemenyem, marmint a templomirol. (Iden eskuszunk parommal-8 ev utan:D-, de csak polgari eskuvonk lesz, templomit nem akarunk) Mikor megszuletett a lanyunk, eleve nem is nagyon akartunk keresztszulot valasztani, de mivel en keresztanyja vagyok az o elso szulott lanyanak (hivatalosan is), igy megtettem keresztszulonek. Rendesen meg van keresztelve az o lanya, ott voltam, vegig csinaltuk a hivatalos procedurat. Nem akartam megserteni, igy vegigcsinaltam. De en ugy voltam vele mar akkor is, hogy en nem keresztelem meg az enyemet, mert minek, meg amugy se hiszek. Lehet, hogy hulyeseg es megtehetnem a noveremert? Szerintetek. Persze szent a beke a csaladban, de a legjobban az huzott fel, hogy szinte kovetelte, hogy kereszteljem meg, hogy mekkora ize vagyok, hogy nem teszem ezt meg (nem a lanyom fele, hanem fele) Es ha az a baj, hogy nincs ra penz, akkor kifizeti, de csinaljam mar meg.

Az en lanyom, jogom van eldonteni, hogy megkereszteljem e.

Vagy en vagyok tul ize?


2013. máj. 19. 08:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

"Nos az én véleményem az, hogy a keresztelés nem ró kötelezettséget se rád, se a gyerekre. Ha akarja gyakorolja a vallást, ha akarja akkor meg nem! "


Remélem amellett is így kampányolnál, ha muszlimnak, krishna tudatúnak vagy épp sintoistának adná be a gyereket 3 évesen. Nem? Valahogy sejtetettem.


Egy gyerekről ne döntse el senki, hogy melyik hitbe tartozik, mert még azt sem tudja, mi az. Ha felnő, és hívő lesz, akkor majd választ magának, őszintén. Annak mi a franc értelme van, hogy papíron gyarapítja a hívők számát, de templomba még életében nem tette be a lábát? Ja csakme' "úgy szokás"?

2013. máj. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk is megvolt a családi nyomás és engedtünk neki pedig nm akartam magam se megkeresztelni a gyerekem. Buzgó nagylelkűségemben beleegyeztem abba a mi "illik" meg, hogy ki legyen a kereszt szülő pár. Természetesen egyből meg is bántam mert vitánál máris előkerült hisz mit akarok én mint szülő amikor a keresztszülőnek jogai vannak...
2013. máj. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
95%

11..40-es hát úgy,amit bizonyára te is tudsz,hogy mikor a nővér kereszteltette meg a gyerekét,akkor a kérdezőt választotta keresztszülőnek.

Látom itthon nagy divat a legközelebbi rokonból való keresztszülőség,de el kell mondjam,teljesen téveszmében vagytok az eredeti keresztszülőséggel.

A rokon ugyanis rokoniságánál fogva kötelezett...a gyermek iránt valamilyen szinten.

A keresztszülő választás pedig pont azért alakult ki eredetileg,hogy olyan valakit válasszunk,aki nem rokon,de ezzel a szertartással felelősséget vállal majd a gyerekkel szemben.

Ezt már egy jó ideje más hogy gyakorolják itthon,mint,ami az eredeti rendeletése volt a keresztszülőségnek.

Ezt a gyerekét nem megkeresztelő szülőként mondom...csak úgy.

2013. máj. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Azt értem, hogy a kérdező hogy lett keresztszülő, azt nem értem, hogy hogy tette meg a nővérét keresztszülőnek, ha nem is volt keresztelő?
2013. máj. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
86%
14: Gondolom úgy, hogy összeült a család, mondták, hogy akkor a Julika gyerekének a Katika lesz a keresztanyja. Aztán majd amikor Katikának gyereke lesz, akkor Julika lesz a keresztanya. Nálunk így ment, anyukámék eldöntötték, hogy márpedig keresztszülője leszek a tesóm gyerekének és kész, aztán majd az első gyerekemnek ő lesz....
2013. máj. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
18%

"Remélem amellett is így kampányolnál, ha muszlimnak, krishna tudatúnak vagy épp sintoistának adná be a gyereket 3 évesen. Nem? Valahogy sejtetettem."


Ahogy te tévedsz! Egy valamit ellenzek de nagyon: azt, hogy valakit vallási alapon megcsonkítsanak! Gondolom te meg a 8 napos gyerek körülmetélését tartod teljesen megalapozottnak!

:D


"Egy gyerekről ne döntse el senki, hogy melyik hitbe tartozik, mert még azt sem tudja, mi az. Ha felnő, és hívő lesz, akkor majd választ magának, őszintén. Annak mi a franc értelme van, hogy papíron gyarapítja a hívők számát, de templomba még életében nem tette be a lábát? Ja csakme' "úgy szokás"?"


Igen, általában a családok hagyományosan kötődnek valamihez. Egy kisgyerek keresztelése, vagy bemerítése, vagy mit tudom én milyen szertartás elvégzése csak olyan, mint egy felajánlás, aztán a gyerek ha felnő vagy hisz valamiben, vagy nem. Senki se fogja megkövezni ha nem jár templomba, mecsetbe, vagy zsinagógába. Legalábbis itt a környéken...


A fenti esetben az egész arról szól, hogy a család bekussoljon. A keresztelés nem hagy maradandó külsérelmi nyomot, amit később nem lehetne visszacsinálni.


Szerintem.

2013. máj. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Külsérelmit nem,csak bel sérelmit,én utálom,hogy a szüleim megkereszteltek.

Utolsó,már az egyéniségek világában élünk,helyettem ne döntse el senki meg legyek e keresztelve és ki által.Pont ahogy írták előttem felnőttkoromban megoldom,ha akarom.

2013. máj. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Körülmetélés: igazából ott, ahol egészségügyileg megalapozott (kevésbé higiénikus országok), ott megalapozott. Máshol úgy gondolom, hogy erről szintén nagyobb korban illene döntenie az illetőnek.


"Igen, általában a családok hagyományosan kötődnek valamihez."


Na de most attól, hogy apám-anyám kötődik a motorozáshoz pl., nekem is kell? Ugye, hogy nem... Nem biztos, hogy egy gyereket érdekel az, ami a szüleit, ez pontosan így van a vallással is. Nem kell erőltetni.


"csak olyan, mint egy felajánlás"

Te. Egy érző emberi lényt ne ajánlgassanak már senkinek/semminek, ha lehet. Főleg, ha a bekövetkezte sem fix.


Aztán ha nem hisz, MINEK? Ha meg igen, nem ér rá 14 évesen?


"A fenti esetben az egész arról szól, hogy a család bekussoljon."

Ha már itt tartunk: a kérdező kis, nemrég alapított családjánál meg a "szokás" vagy a "hagyomány", hogy nem vallásosak. Épp az előbb mondtad, hogy kövessük a szülők/család hagyományát. Ezt teszik. Problem?


"A keresztelés nem hagy maradandó külsérelmi nyomot, amit később nem lehetne visszacsinálni. "

Na ja, de ne tudd meg mennyire bánt egy nem vallásos gyereket, hogy ezzel megbélyegezték, és csak 18 éves korában keresztelkedhet ki, jelentheti ki, hogy nem akar az egyház része lenni! Miért kellene kényszeríteni valamit, eldönteni valamit, amiről nem tudható később, hogy akarja-e vagy sem? Mért nem dönthet ő maga? Merazolyanjóhagyomány? Azé'?

2013. máj. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
90%

16:"A fenti esetben az egész arról szól, hogy a család bekussoljon."


Pontosan, tegyék is azt. Nem vagyok híve a gyermekkori keresztelésnek, de ha egy édesanya és egy édesapa úgy dönt, hogy ez nekik fontos, akkor kereszteltessék meg a gyermeküket. Az ő joguk eldönteni, azt is hogy hívőként nevelik vagy sem, este imát mondanak együtt a gyerekkel vagy a Piroska és a farkast. De egy nem hívő párra, mondjuk egy ateista apára meg egy buddhizmussal kacérkodó anyukára ne kényszerítsék rá, hogy a gyermeküket megkereszteljék ha ők nem akarják, csak azért mert a nagymamit megszólja a zöldséges meg a szomszéd Juliska néni.



"A keresztelés nem hagy maradandó külsérelmi nyomot, amit később nem lehetne visszacsinálni. "


Nem, de pl. engem is zavar, hogy megkereszteltek csak mert úgy szokás. Nem szeretem, ha abba a nyájba számolnak, ahová nem érzem, hogy tartoznék, de túlélem. Viszont hagyjanak már békén azzal, hogy a gyerekeimmel mit csinálunk, megkereszteljük őket vagy sem.

2013. máj. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene bármit is megértetni vele? Miért érzed azt, hogy magyarázattal tartozol a testvérednek a saját döntéseidet illetően? Senkinek semmi köze hozzá, kivéve a férjednek.


Nem tudom, hogy te "túl izé" alatt mit értesz, én azt mondom, ha a saját döntéseidben a volt családtagjaid (mert ők azok!) megingathatnak holmi illem- és szokás miatt, akkor egyszerűen csak erősen befolyásolható és gyenge ember vagy.

2013. máj. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!