Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan ertethetnem meg noverem...

Hogyan ertethetnem meg noveremmel, hogy nem akarom megkeresztelni a lanyomat?

Figyelt kérdés

Nem akarom megkeresztelni a majd 3 eves lanyomat, mert kepmutatasnak tartom, hogy megkereszteljem, mikor nem hiszek Istenben. Az eskuvorol is ez a velemenyem, marmint a templomirol. (Iden eskuszunk parommal-8 ev utan:D-, de csak polgari eskuvonk lesz, templomit nem akarunk) Mikor megszuletett a lanyunk, eleve nem is nagyon akartunk keresztszulot valasztani, de mivel en keresztanyja vagyok az o elso szulott lanyanak (hivatalosan is), igy megtettem keresztszulonek. Rendesen meg van keresztelve az o lanya, ott voltam, vegig csinaltuk a hivatalos procedurat. Nem akartam megserteni, igy vegigcsinaltam. De en ugy voltam vele mar akkor is, hogy en nem keresztelem meg az enyemet, mert minek, meg amugy se hiszek. Lehet, hogy hulyeseg es megtehetnem a noveremert? Szerintetek. Persze szent a beke a csaladban, de a legjobban az huzott fel, hogy szinte kovetelte, hogy kereszteljem meg, hogy mekkora ize vagyok, hogy nem teszem ezt meg (nem a lanyom fele, hanem fele) Es ha az a baj, hogy nincs ra penz, akkor kifizeti, de csinaljam mar meg.

Az en lanyom, jogom van eldonteni, hogy megkereszteljem e.

Vagy en vagyok tul ize?


2013. máj. 19. 08:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vele megértetni, mert Ti döntitek el, nem igazán tartozik rá. Esetleg tarthattok neki névadót és akkor lehetne a nővéred a keresztanya.
2013. máj. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen megmondod neki, hogy nem akarod és kész.
2013. máj. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
53%
En ott elvesztem, hogy hogy vállalhattad el a keresztény adagot, ahol Isten elott megeskudsz, hogy vallásos hitben neveled a keresztgyermekedet.... Ha akkor tudtál hazudni, meg képmutató lenni, akkor mar olyan mindegy, hogy most meg csinálod e ujra, vagy sem.
2013. máj. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
nincs ebben semmi probléma, alapból hülyeség hogy egy magatehetetlen embert megkereszteljenek.. ha vallásos lesz és fontos lesz neki, akkor majd felnőtt korában megkeresztelkedik
2013. máj. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Azert vallaltam be a keresztelot, mert nem akartam megserteni a noverem, es ha nem vallalom, akkor nem tudott volna kit valasztani, nagyon rosszul esett volna neki, de en mar akkor mondtam neki, hogy ha nekem lesz, en nem keresztelnem meg, de ugy tunik, elfelejtette.

Megprobalom neki vilagosan megmondani, hogy nem, es kesz. De lesz nagy sertodes, az biztos. Raadasul eskuvoi tanunak sem ot valasztottam, hanem a hugomat, meg azert is kapok:S

Nevadot nem igazan tudunk kulon tartani. Kulfoldon elunk, 2 hetre megyunk haza. Lanyom szulinapja beleesik es szulinapi bulijat aznap tartjuk, valamint az lesz a lagzink is egyben, masik unnepsegre mar nincs penzunk. Iden hazat is veszunk, felujitjuk, autot is fogunk venni, szoval meg egy unnepseg mar nem fer bele. Szerintetek, ha azt mondom neki, hogy ez az unnepseg pluszba meg a nevadoja is a lanyomnak, belenyugszik?

Mondjuk eleg furcsan nez ki, hogy 3 kulonbozo dolgot unneplunk, de ha azt vesszuk, hogy 2 hetet vagyunk otthon, talan igy ertheto, nem?

2013. máj. 19. 09:20
 6/24 anonim ***** válasza:
17%

Nos az én véleményem az, hogy a keresztelés nem ró kötelezettséget se rád, se a gyerekre. Ha akarja gyakorolja a vallást, ha akarja akkor meg nem!


"Kulfoldon elunk, 2 hetre megyunk haza. Lanyom szulinapja beleesik es szulinapi bulijat aznap tartjuk, valamint az lesz a lagzink is egyben, masik unnepsegre mar nincs penzunk."


Na látod, mennyre elegáns dolog lett volna (És mindenkit kielégítettetek volna vele ha egyben megtartjátok a keresztelőt is! Voltam már ilyen esküvőn, amikor az esketés után megkeresztelték a gyermeket is.


Tovább megyek: ha nem akarod a keresztelőt, akkor az anyakönyvvezetőnél + 10 percben megejthetnétek a névadót, az ünnepség pedig együtt a lakodalommal, oszt' jónapot!


Mindenki lenyugodna. No és nem ér meg ennyit a családi béke?

2013. máj. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%

Én az apámmal vesztem emiatt össze,hogy nem kereszteltettem meg a gyerekem és felnőttként borzalmasnak tartom,hogy meg vagyok keresztelve,hiszen engem senki sem kérdezett,melyik vallás mellett tegyem le voksot és Istenhit mellett én sem,a szerintem is képmutató kereszténységet választom.

Hát nem érdekelt,hogy egy darabig nem beszéltünk,saját akaratom van és nem fogja más irányítani az életemet.

2013. máj. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
83%

Én is szembe mentem a családdal. Közöltem, hogy mindenki a eldöntheti a saját gyerekéről, hogy keresztelteti. Ők eldöntötték rólam, pedig nem kértem, nem egyeztem bele. A gyerekeim keresztelőjét pedig én döntöm el és az apjuk, ebbe senki más nem szólhat bele. Főleg úgy nem fogok belemenni, hogy a mi családunk díszkeresztény, nem pedig igazán hívő.

Ha a gyerekeimnek igénye lesz a keresztelőre, templomi esküvőre, akkor majd szépen eljárnak a templomba és elintézik.


A nővérednek meg határozottan mondd meg, hogy nem, mert ezt a te jogod eldönteni, nem neki. És hagyjon békén a témával.

2013. máj. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
23%
Én már ott nem értem, hogy nem akarod megkeresztelni, de mivel te vagy az ő lányának a keresztanyja, te is megtetted őt keresztszülőnek.Hogyan??
2013. máj. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
88%

6: "(És mindenkit kielégítettetek volna vele ha egyben megtartjátok a keresztelőt is! "


A keresztelő nem kívánságműsor. Ha a szülők nem akarják, akkor nem lesz.

2013. máj. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!