Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értethetném meg anyuékkal...

Hogy értethetném meg anyuékkal hogy én nem szeretném ezt? Többi lent

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok régebben rosszul tanultam most már csak 2 hármasom van az is a matek fizika anyuék nagyon szeretnék h gimibe menjek aztán tovább tanuljak és ezt meg is tehetném mert ezt a két rossz jegyet kijavítanám és felvennnek de én ezt nem akarom nem akarok ,útálok tanulni és rosszul lennék attól h ha eg irodában kéne élnem egész életemben nekem sokkal szimpatikusabbak a fodrász a varrónő meg az ilyenek tudom h ezekkel Magyarországon nem lehet megélni de én gyorsan tanulok nyelvet 5ös vagyok angolból még nyáriszünet elött leteszem a középfoku nyelvvizsgát szval simán kimehetnék külföldre de anyuék útálnak azóta mióta elmondtam nekik h ezt akarom mert h lehetnék ez meg az meg amaz meg h mi az már h én nem akarok éretségizni mit tehetnék azért h ezt elfogadják ?
2012. dec. 12. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Érettségit azért csináld meg mindenképpen.

Ha lenne konkrét terved és elhatározásod, akkor jobban támogatnának. Szerintem válassz egy szakmát.

Ha szereted a nyelveket és jó is vagy belőle akkor tanulhatsz légiutaskisérőnek pl. Az egyik barátnőm az és nagyon szereti. Ha komolyan veszed a szakmát, akkor lehet ott is karriert csinálni. Ehhez kell még 1-2 nyelv.

Csak gondolkozz el mit szeretnél csinálni. Nézz utána a dolgoknak.

2012. dec. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát, az érettségiben teljesen igazuk van, az ma már annyira alap, mint az általános iskola. Viszont a gimnáziumot nem erőltetném, mert kb sok értelme nincs, kizárólag akkor, ha az ember már az elején tudja, hogy ezer % hogy tovább tanul. Mondd nekik, hogy szakközépbe akarsz menni. Jelzem, januártól a fodrászoknak is kötelező lesz az érettségi, tehát aki most kezd tanulni, az csak és kizárólag érettségi után lehet fodrász is.
2012. dec. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az írásjeleket ismered? Akkor használd!
2012. dec. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elsőnek: kb-ra leírta, hogy mit szeretne.. és az nem a légiutas kísérés.. (ami szerintem azért annyira nem nagy perspektíva, és családot is nehezen alapít az ember egy ilyen munka mellett )
2012. dec. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Szerintem az érettségit mindenképp csináld meg, a mai világban ez már alap dolognak számít, aztán tanulj valami szakmát amit szeretnél. Van még időd bőven eldönteni, hogy milyen szakma legyen. A nyelvet jól teszed ha tanulod, nélküle már nem nagyon lehet boldogulni, itthon is sok helyen kérik. Szüleiddel meg beszéld meg, hogy attól hogy valaki diplomás még nem biztos a jövője, sőt itt Magyarországon elég elkeserítő a helyzet... szóval a diploma még nem minden, én már csak tudom mert már több mint féléve vagyok itthon diplomával munka nélkül...
2012. dec. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem sok mindent. Ők már tudnak olyan dolgokat, amiket te nem: egyrészt hogy az, hogy érettségizel, nem jelenti azt, hogy egész nap egy irodában kell ülnöd, viszont több lehetőséget ad. Igazság szerint manapság kész öngyilkosság, ha nincs érettségid.

Keressetek áthidaló megoldást! Én például szakközépbe jártam, így szakmám is lett és érettségim is. És milyen jól van ez így! Érettségi után ugyanis rájöttem, hogy mégiscsak tovább akarok tanulni, mert könyvtáros akarok lenni. Így volt lehetőségem egyetemre menni. Diplomával sem egy irodában fogok ücsörögni, mert rendezhetem a könyveket, amiket imádok, és a legjobb, hogy olvasószolgálaton ha jönnek az olvasók különféle kérésekkel, annak utána kell nézni, ez a kedvencem az egészben.


Ha még nincs nagyon határozott, konkrét terved, hogy mit szeretnél csinálni, akkor mindenképpen ezt a megoldást javaslom. Leérettségizni nem nagy ügy, körülbelül annyi kell hozzá, hogy tudj olvasni, akkor már megy. És ha később kitalálnád, hogy mégis továbbtanulnál, lesz rá lehetőséged. Ha meg nem: felnőttként úgyis azt csinálsz, amit akarsz, akkor már nem kényszeríthetnek.

2012. dec. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1. Érettségi nélkül semmi normális munkahelyre nem számithatsz.

2. Érettségivel NEM csak irodában lehet dolgozni, akár szakmát is tanulhatsz utána, forditva sokkal nehezebb.

3. Az általad emlitett szakmákban dolgozókból rengeteg van, külföldön is, nemcsak MO-on.

4. Az ilyesmi szakmákkal külföldön is nehéz elhelyezkedni, de ha sikerülne, akkor is nem keresnek vele jól.


Fodrász ismerös Németországban, ö a fönökhelyettes, havi BRUTTÓ 1700 Euro, lakbér (kétszobás lakás) 800 Euro + Rezsi, ami szintén 200 Euro, bejárás a munkahelyre 200 Euro, mivel megkövetelik a divatos öltözködést, a ruházkodás 200 Euro. Számold ki, hogy mennyi marad neki kajára meg szórakozásra. Emellett reggel 9-töl éste 8-ig van benn, igaz, közben van ebédszünet, de akkor sem leányálom.

2012. dec. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Dönthetsz úgy, hogy szakmát választasz, de 16 éves korodig ígyis-úgyis iskolába kell járnod, akkor már plusz két év, leérettségizel. A normális fodrász meg ilyen szakközepek már alapvetően érettségivel együtt vannak, vagy még utána 1-2 év.


Jót mosolyogtam az "irodában kéne élnem életem végéig" megjegyzéseden. Rengeteg diplomás szak is van, amivel soha nem kell irodában ülnöd, de persze nem kell mindenképp diplomát szerezned. Van érettségi után sok száz féle OKJ-s képzés, ahol a világ bármely szakmáját kitanulhatod, 6 hónap, 1-2 év alatt, szaktól függően. Érettségi nélkül viszont a legtöbb ilyenre nem vesznek fel, tehát azt muszáj leszel letenni.

2012. dec. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
:D És mégis hogy gondolod? Bármilyen felnőttképző sulihoz legyen az akár egy fodrász suli kötelező az érettségi!!! Mindegy az életben hova mész és milyen szakmát szeretnél elvárják minimum az érettségit.Ha ilyened nincs nemhogy irodába nem mehetsz még műkörmösnek sem mehetsz el(és én elvégeztem már manikűr- pedikűr tanfolyamot és minden okj-nál feltüntették érettségi KELL).
2012. dec. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!