Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg ennyi lenne a kivétele...

Tényleg ennyi lenne a kivételezős szülő, vagy a fiatalok színezik ki a dolgokat?

Figyelt kérdés
Nagyon sok olyan kérdést látok itt, hogy egy kamasz panaszkodik, hogy a testvérét elengedik ide-oda, de őt nem, csak a testvére kap pénzt, csak neki vesznek meg dologokat, vele törődnek, csak őt szeretik stb. De tényleg lassan már minden második kérdésben ez van. Tényleg ilyenek ezek a szülők, vagy erről szó sincs, csak a kamasz gyerek adja elő így a helyzetet, mert féltékeny a testvérére?

2012. aug. 28. 07:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez megy a mai napig, pedig már felnőttek vagyunk. Csak a nagyobbik öcsém az isten, a másik öcsém meg én, soha nem tudunk elég jók, szépek, okosak lenni. Külön mókás benne, hogy pont apu kedvence az, aki úgy beszél vele, mint a kutyával és folyton ugráltatja, mégis mi vagyunk úgymond a semmirekellők. Ez a tesóm minket (párom + én) is alaposan kihasznált, az öcsénket meg folyton irányítani akarja még mindig. Szerintem ez egyértelműen a szüleink hibája volt, hogy idáig hagyták fajulni.
2012. aug. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Olyan fajtája is van, hogy a tesók egyformán kapnak meg mindent, de az egyiket kiemelik érzelmileg (pl. egyformára megszervezik a ballagót mindkét gyereknek, de csak az elsőnél van örömködés, meghatódás, a második már csak rutin, amin minénl hamarabb túl kell esni.)Tehát az is kivételezés, ha a gyerek megérzi,hogy ő csak kötelességtudatból kap valamit amit a tesója szeretetből.
2012. aug. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

én ügyelek arra, hogy mindkettejükkel egyforma időt töltsek és egyformán kapjanak mindenből, de mivel van köztük korkül, nem ikrek, így eleve a kicsi több használt dolgot kap, a nagy kapja az újakat és egyik gyerek tapadósabb, több figyelmet igényel, másik meg imád egyedül lenni.

Aztán: a "jó gyereket" valahogy könnyebb szeretni, mindig szót fogad, segít, a másik meg felesel, 10* kell szólni mire megmozdul, követelőzik...a szülő is ember, és hajlamos vagyok én is a szófogadó gyerekkel leülni többet játszani, kedvesebb vagyok vele, mint a másikkal, aki tényleg csak bosszant és nem használ se könyörgés se büntetés, és már felkeléstől számított öt percen belül nekiáll feleselni.

2012. aug. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Audrey

Nem hiszem, hogy ilyen semmiségekről szólna a kérdés. Amit írsz az tök normális. Nem is lehet máshogy csinálni, mint ahogy te teszed.


Amire én gondolok, ha kivételezésről van szó. Az olyan, hogy az egyik -a fiú- 18. szülinapjára lakást kap. A másik -a lány- meg étkészletet, hogy legyen majd hozománya. És ezt normálisnak gondolják.


Vagy a másik megtörtént példám. Anyák napi ünnepség. Az egyikre (a 13 éves nagyfiújéra) elmegy anyuka, a másikéra (a kicsi 8 éves lányéra) nem. Ebben sincs anyuka szerint kivetnivaló.


Vagy az egyik gyereket kis szerelmemnek hívja következetesen anyuka, a másikat meg kis korcsomnak. Persze biztos pusztán kedvességből.

2012. aug. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

na, azért amiket írtál, az nagyon-nagyon durva, ezzel már szinte magát járatja le az anya, hogy még csak nem is próbálkozik.

A másik meg, hogy férjem tesójának felépítettek egy kétszintes házat. Férjemmel mi fizetjük a hitelt a lakásra. Elfogyott a lóvé, ez van, ha igazságos, ha nem. Viszont segítenek kerti dolgokkal, tojást, gyümölcsöt-zöldséget nem kell vennünk. Értelmetlen dolog volna haragudni, főleg, hogy sok év különbséggel nősültek.

2012. aug. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!