Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg ennyi lenne a kivétele...

Tényleg ennyi lenne a kivételezős szülő, vagy a fiatalok színezik ki a dolgokat?

Figyelt kérdés
Nagyon sok olyan kérdést látok itt, hogy egy kamasz panaszkodik, hogy a testvérét elengedik ide-oda, de őt nem, csak a testvére kap pénzt, csak neki vesznek meg dologokat, vele törődnek, csak őt szeretik stb. De tényleg lassan már minden második kérdésben ez van. Tényleg ilyenek ezek a szülők, vagy erről szó sincs, csak a kamasz gyerek adja elő így a helyzetet, mert féltékeny a testvérére?

2012. aug. 28. 07:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen családban nőttem fel, ahol a másik gyerekklel kivételeztek, ezért nem lepődök meg ilyen történeteken. Tényleg van ilyen. Azért a mennyiség itt koncentrált, többnyire ide mindenki a problémâjâval jön fel.
2012. aug. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem kamu,ez sajnos így van
2012. aug. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Bizony így van. Én ezért sem akarok második gyereket szülni. Én magam azt tapasztaltam, hogy anyám minden szeretetét, figyelmét és anyagi javát csak az elsőszülöttjével volt képes megosztani, velem nem.

Félek, hogy én sem lennék különb a másodikkal.

2012. aug. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Érdekes, de főleg az idősebb testvérek panaszkodnak az öccsükre/húgukra... Mikor én kamasz voltam, én is gyakran éreztem úgy, hogy a tesómnak mindent szabad, nekem meg semmit, meg hogy ő sokkal jobb ajándékokat kap, mint én, meg őt jobban szeretik, de aztán így utólag már úgy látom, ez csak ilyen kamaszkori hiszti volt. Ráadásul pár éve beszélgettünk erről már felnőttként, és kiderült, hogy kamaszkorában ő is úgy érezte, hogy engem jobban szeretnek, mint őt.
2012. aug. 28. 08:02
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen, nálunk is ez ment, azóta nem hiszem el, amikor bárki is azt állítja, hogy egyformán szereti mind 2/3/4 gyerekét, ... a kivételezésből kifolyólag lehet tudni, hogy melyiket szeretik jobban. Szerencsés az, aki ezt nem éli át!
2012. aug. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekünk annyiban volt más, hogy 4 lánytestvérként volt egy bátyánk is aki nagyobb volt mint mi, ezért hamarabb eljárhatott, tovább is maradhatott, de idővel velünk is engedékenyebb lett. Soha nem kivételezett egyikünkkel se, se bánásmódban (najó a húgom egy kicsit tovább dédelgette a kelleténél mert ő a legkisebb) se pedig ajándékokban. Kicsinek se féltékenykedtünk soha, úgyhogy én elhiszem, ( nem is gondolhatnék mást ) ha anyu azt mondja hogy mindannyiunkat ugyanannyira szeret. :)
2012. aug. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem az esetek többségében túlreagálják. pl: egyik testvér érettebben gondolkodik, megbízhatóbb, akit a szülők több helyre, hosszabb ideig elengednek. A másik nem ilyen, őt nem. Erre a második kifogásolja, hogy a tesóval kivételeznek, mert ő elmehetett ide-oda, eddig maradhatott, (de ha már ide eljut a gondolkodása, akkor mindenbe beleköt), itt meg sok válaszoló adja alá a lovat, hogy költözzön el otthonról, aztán nem is tudják, hogy őt pl. miért fogják jobban otthon.
2012. aug. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én felnőtt fejjel is azt mondom neked h anyám szemében mindíg az elsőszülött pici fia volt az isten. Őt mindenben támogatta (támagatja is mert még mindíg otthon él), ő mindent megkap csak csettintenie kell, neki soha semmit nem kell csinálni (én mindíg főztem mostam takarítottam... stb és ha valamire nem jutott időm még jól le is lettem bszva. Ő meg csak a seggét mereszti és ha véletlen megken magának 1 kenyeret akkor már jaj de ügyes nagyfiú) ő volt mindíg az okos a jó. Anyém mindíg mindent elhitt neki.

És bennem ez nem is tiniként jött elő mert akkor még én hülye próbáltam megfelelni anyámnak. Huszonévesen jöttem rá h ez nem lehet mert úgy is a pici fia a tökély én meg egy semmirevaló rabszolga.

Szóval én elhiszem h sok szülő kivételez az egyik gyerekével max 1-2 nem olyan látványosan.

Jah és én is épp ezért ahogy anyám viselkedik nem akarok csak 1 gyereket. Véletlen sem akarom azt csinálni amit ő

2012. aug. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

5. vagyok.

Egyáltalán nincs túlreagálva, első szülött lány voltam, apa nagyon örült, anyám nem, utána jött az öcsém, ő volt anyám mindene, és ennek hangot is adott a későbbiekben is. Ettől függetlenül imádom a tesómat, bár már huszonéves, és külföldön dolgozik, mivel én itthon maradtam, anyánk belém kapaszkodna, de ez nem jön össze, mert ha tesóm csinált vmi rosszat, SOHAsem kente rám, de anyámnak le kellett vezetni, és persze engem vert meg.


Kor/nem/gondolkodás/érettség/ stb, ezek játszanak közre, a sorrend persze tetszőleges. Egyik ismerősöméknél volt egy 20éves fiú, nem túl eszes, és volt egy 16éves húga, aki éretten gondolkodott. A lány soha sehova, a fiú akár a világ vége táblát is megkereshette. Ma: a srác várja a jogerős ítéletet, a lány normális életet él.


Tehát nem feltétlenül érett gondolkodás miatt.. Inkább a kor, vagy a várt/nem várt nemű gyerek előtérbe vagy háttérbe helyezése a fő szempont, ami elég sajnálatos. 1 gyerekünk van és 1 is marad, hogy ne essünk kivételezős és stb.hibába.

2012. aug. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Néha én is úgy érzem hogy kivételeznek tesómmal de utána észreveszem hogy mégse! :D
2012. aug. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!