Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szereted, hogy van bátyád, és...

Szereted, hogy van bátyád, és miért, illetve ha nincs, szeretnél-e?

Figyelt kérdés
szept. 16. 09:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Van bátyám, de ezt a kérdést nehezen értelmezem. Mivel ő az idősebb, sosem tudtam meg, hogy milyen nélküle, már úgy születtem, hogy ez van és kész, így nincs viszonyítási alapom, hogy jobb lenne-e nélküle :D
szept. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Van bátyám és szeretem őt, ill. örülök neki, hogy van testvérem. A saját gyerekeimen kívül talán ő áll legközelebb hozzám.
szept. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
1: Arra gondolok, hogy jó-e, hogy van, örülsz-e neki, vagy rossz a viszonyotok, és inkább lennél egyedüli gyerek.
szept. 16. 09:51
 4/17 anonim ***** válasza:
Felnőttként bármikor megtehetem, hogy a, közeli legyen a viszony b, két lépés távot tartsak c, teljesen nélküle éljek. Szóval én nem kívánnám anyámnak, hogy veszítse el őt, vagy szüljön egyet csak azért, hogy én elégedett legyek. Felnőttként úgy fogom fel, hogy a helyzet adott, ebbe születtem bele, elfogadom vagy sem. A viszonyunk nem rossz, de ehhez én is és ő is kellek, hogy így maradjon.
szept. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Van 2 bátyám, nem velük nőttem fel. Amennyire emlékszem nagyon hiányoztak. Mindig azt hittem, hogyha van 2 erős bátyám, nem érhet semmi baj, így nélkülük nincs, aki megved. Aztán az egyikkel talalkoztam, csomót dumáltunk, közös programokat csináltunk, sok közös volt bennük, aztán nem jelentkezett.

Ez már jó pár éve. Úgyhogy igazából 1-2 évet leszamitva olyan, mintha nem is lennének.

Viszont itt van a sógorom, ő olyan kicsit mintha a bátyám lenne. (A férjem családjában megkaptam mindent, amit előtte nem : anyát, testvért, apát. Már ami a gondoskodást illeti)

szept. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
nem szeretem, mivel azért gyűlöl hogy megszülettem. Mindig is szemét volt velem. Tönkretette a gyerekkoromat. Majd ha megdöglik akkor dobják dögkútba, én biztos nem temetem el.
szept. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
4: A te érzéseid érdekeltek volna, de ha nem, hát nem. :o)
szept. 16. 10:31
 8/17 A kérdező kommentje:

5: Ez nagyon aranyos, mármint a vége, hogy megkaptad a másik családban, amikre vágytál. Ez nekem is tetszene.


6: Sajnálom, rossz olvasni, hogy vannak negatív példák is.

szept. 16. 10:35
 9/17 anonim ***** válasza:

Nekem egy öcsém és egy húgom van. A szüleim elváltak, így nagyon sokat vigyáztam rájuk, volt hogy 8-10 évesen én vittem őket óvodába (falun belül), de anyám elmondása alapján kamasz koromban is védtem őket nagyon, meg sokat foglalkoztam velük - egyáltalán nem volt megterhelő. Sajnos én arra emlékszem jobban mikor veszekedtem velük, pedig anyám szerint kisiskolás és gimis koromban is kentem nekik egy kenyeret ha úgy volt, meg rendet raktam helyettük hogy anyám ne veszekedjen velük meg ilyenek (azért veszekedtük sokat mert csak egy számítógépünk volt és mindig összevesztünk rajta, és mostmár lelkifurkám van miatta, a jó dolgokra kevésbé emlékszem).

Szerintem ők szeretnek engem mint a bátyjukat, és örülnek hogy vagyok, most felnőttként is jóban vagyunk. Miután elmentem egyetemre én nagyon laza lettem, meg egy kicsit nemtörödőm, és érdekes módon az öcsém lett a "család feje", szóval ő intézi a fontos családi ügyeket már évek óta, még nekem is segít sokszor, főleg mióta megházasodtam, de már előtte is. A feleségem szerint gyerekhez képest túl nagy felelősséget vettem magamra, és egyetemista koromban kezdtem el kiélni a felelőtlenséget (bár azóta már javult a helyzet).

Szóval nekem is most olyan az öcsém, mintha a bátyám lenne: őt hívom fel segíteni ha van nagyobb munka a háznál, ő takarítja a gépemet meg tesz fel nekem az operációs rendszert, meg csomó dologban kikérem a véleményét. Nem rossz érzés egyébként.

szept. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Egyke vagyok, mindig szerettem volna egy 2-3 évvel idősebb báttyot, de itt nagyon hangsúlyos, hogy kizárólag, úgy, hogy jó a kapcsolatunk. Azért lett volna jó, mert "bevezetett volna az életbe", lett volna egy szövetségesem a szüleimmel "szemben", meg egyéb önző indokok :). Rengeteg rossz testvéri kapcsolatot látok, onnan kezdve, hogy a suliban, otthon és ahol csak tudja az egyik szétszekálja a másikat egészen odáig, hogy felnőttként le se sz*rják egymást, vagy rosszabb esetben az egyik úgy használja ki a másikat, ahogy csak tudja. Erre nyilván senkinek sincs szüksége.
szept. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!