Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elvárta volna, hogy a saját...

Elvárta volna, hogy a saját zsebemből fizessen ki a kollégát?

Figyelt kérdés

Február óta a tesóm lakásában lakok, és mikor beköltözötem akkor azt mondta, hogy nem kell érte fizessek semmit, pedig akartam. Autószerelő vagyok, neki pedig szállítmányozó cége van, és múlthéten negkért, hogy cseréljek kuplungot az egyik teherautóján. Ez két emberes meló, és egy kollégát hívtam segíteni, neki pedig 40ezret fizettem, és az alkatrészt is nagyker áron szereztem be. Ezután csak azt 40 ezret és az alkatrész árát kértem a tesómtól, a saját munkámért nem kértem pénzt, és ígyis nagyon sok pénzt spórolt, mert szervizben ez sokkal drágább lett volna.

Szó nélkül kifizette és megköszönte, majd 2 nap múlva szólt, hogy van egy hetem kiköltözni, mert fel akarja ujítani a lakást, hogy kiadja albérletbe. Ekkor mondtam, hogy fizetek én bérleti díjat, ne adja oda egy idegennek, és azt válaszolta, hogy már megvan beszélve az új bérlővel, és jövőhónapban költözik.



júl. 9. 16:50
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
Olvasd vissza amit írtál!
júl. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
92%

Ez van kérdező TÉVEDTÉL, ezen nincs mit trillázni!

Így tanul az ember! Van ilyen, az ember gyarló és téved

júl. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
4%

#33, vagy inkább te olvasd vissza, amit írtam...


Mutasd meg, hogy hol írtam azt, hogy BIZTOSAN visszaélt volna a testvére a helyzettel...

júl. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%

férjem is autószerelő. Neki van egy nagyon jó barátja, kollégája. Ha egyedül nem bír, őt hívja. De náluk ez oda-vissza működik.


Egy fél éves stori-t leírok.

Anyám szólt, hogy elment ugyan így a kuplung. Kettőstömegű. Meg vezérlést kellett cserélni, olajat, egyéb sallangokat.


Csak a kettőstömegű nagykeráron volt 250ezer+ a többi. Úgy az anyag 320ba állt meg.

megrendelte férjem, kifizette, mentek haverjával ingyen megcsinálták.

Anyám annyi szívességéért cserébe, hogy az ovis gyerekeinkre vigyáz ha betegek, szünet van stb és mi nem tudjuk megoldani (évi max 20 nap)

júl. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 Carragher_x ***** válasza:
46%

"semmiképp sem veszünk el pénzt attól, akinél ingyen lakunk"

Ostobaság. A hozzászólásokat elnézve egészen lesújtó a helyzet az emberek ajándékról alkotott képével. Lényegében abban a tévhitben van a tesó, hogy egy családi segítségért, ajándékért cserébe, amit nem kért tőle senki, hanem ő ajánlott fel, a másik félnek innentől automatikusan ingyen kell neki kiszolgálnia az igényeit.

A srác szívességet tett az autószereléssel, a saját munkáját és idejét ingyen adta. Nem a lakás miatt, hanem mert segíteni akart és ez így rendjén is van. Az anyagot meg a másik szakember munkadíját meg nem adta ingyen, hisz nem az övé. De még ezzel együtt is lehetne ez egy sima félreértés, aminek a vége akár az is lehetne, hogy mivel másképp gondolkodnak, a lakástulajdonos tesó inkább kiadja a saját lakását piaci alapon valakinek. Ezzel sem lenne semmi gond. De amikor valaki egy hét kiköltözési határidőt szab BÁRKINEK, hogy hagyja el az addigi otthonát, akkor megmutatkozik, hogy milyen alávaló ember. Ha pedig ezt képes a saját testvérével eljátszani, arra a morális mélységre szavak se nagyon vannak.

júl. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Hogy alakult a történet? Elköltöztél?

tegnap 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!