Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elvárta volna, hogy a saját...

Elvárta volna, hogy a saját zsebemből fizessen ki a kollégát?

Figyelt kérdés

Február óta a tesóm lakásában lakok, és mikor beköltözötem akkor azt mondta, hogy nem kell érte fizessek semmit, pedig akartam. Autószerelő vagyok, neki pedig szállítmányozó cége van, és múlthéten negkért, hogy cseréljek kuplungot az egyik teherautóján. Ez két emberes meló, és egy kollégát hívtam segíteni, neki pedig 40ezret fizettem, és az alkatrészt is nagyker áron szereztem be. Ezután csak azt 40 ezret és az alkatrész árát kértem a tesómtól, a saját munkámért nem kértem pénzt, és ígyis nagyon sok pénzt spórolt, mert szervizben ez sokkal drágább lett volna.

Szó nélkül kifizette és megköszönte, majd 2 nap múlva szólt, hogy van egy hetem kiköltözni, mert fel akarja ujítani a lakást, hogy kiadja albérletbe. Ekkor mondtam, hogy fizetek én bérleti díjat, ne adja oda egy idegennek, és azt válaszolta, hogy már megvan beszélve az új bérlővel, és jövőhónapban költözik.



júl. 9. 16:50
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
92%
Én nem kértem volna el az árát, hamár ingyen lakok nála.
júl. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
94%
Én se. Hát mindegy, most akkor keresel egy lakást aztán ezentúl nem kevered az üzletet a rokonsaggal.
júl. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
93%
Én biztos egy ft-ot se kértem volna el. Hát ingyen laksz nála.
júl. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
88%

"Szó nélkül kifizette és megköszönte"

Semmi köze a két dolognak egymáshoz.

Tervei vannak, azokat akarja megvalósítani. Idegentől nyugodtan kér pénzt, tőled nem akar.

Majd bérelsz magadnak, neki pedig bejön majd a bér.

Ez így normális.

Megköszönöd az eddigi segítségét, és elmész.

Így tudtok békében maradni. Ennyit tudott szívesen adni, lejárt az időd lakás-ügyben.

júl. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
39%

Egyrészt ha kifizeted neki a kuplungcserét, sokkal jobban jársz anyagilag, tiszta sor.

Másrészt az sincs rendben, ha elhárítja a fix összegű fizetési szándékod, utólag viszont kénye-kedve szerint megkér erre-arra. A végén ebből az alárendelt fél sokkal rosszabbul szokott kijönni:(

Ez most buktad, a barátság és az üzlet tényleg nem fér össze...

júl. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
94%
Mivel ő saját zsebből újítja és tartotta fent a kecót amiben laktál, kifizethetted volna saját zsebből a kollégát, igen. Nyilván ha tudnál fizetni bérleti díjat akkor azt is megengedhetted volna magadnak
júl. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
91%

Tehát ha 150 ezerrel számolunk egy albit, te 600 ezret spóroltál a lakhatásodon és elkértél 40 ezret? Én értem, hogy az nem neked ment, hanem az autószerelő kollégának, de basszus akkor is.

Saját zsebből, igen. Abból a 600-ból ami a saját zsebedbe landolt.

júl. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
98%

Egyszerű a válasz. A testvéred nem szeretne veled üzleti kapcsolatba kerülni, ami azért van, mert ebből sehogy nem jönne ki jól.


Ha rokoni alapon számolna alacsony bérleti díjat, akkor veszít az üzleten, ha viszont piaci alapú bérleti díjat kérne, akkor meg megszólja a család, vagy akár még Te is megsértődsz, miért nem méltányos díjon adja ki?


Ez a tiszta a megoldás, ha idegen a bérlő.

júl. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem most csalódott benned, és igaza van...

Ő ingyen és bérmentve hagyta hogy lakj a lakásában, amivel ahogy előttem is írták rengeteget spóroltál.

Erre kér egy szívességet, te meg kifizetteted vele a javítás költségét, mikor az ő lakásában laksz. INGYEN.

Teljesen irreleváns hogy mennyibe került volna neki szervizben, mivel van egy szerelő tesója. Azt gondolom teljesen jogosan sértődött meg rád.

Én a helyedben bocsánatot kérnék tőle, amiért f.sz voltam. Ez a minimum.

júl. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
94%
A 40+anyag költség töredéke annak amit spóroltál az ingyen lakhatással, nem kértem volna el
júl. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!