Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elvárta volna, hogy a saját...

Elvárta volna, hogy a saját zsebemből fizessen ki a kollégát?

Figyelt kérdés

Február óta a tesóm lakásában lakok, és mikor beköltözötem akkor azt mondta, hogy nem kell érte fizessek semmit, pedig akartam. Autószerelő vagyok, neki pedig szállítmányozó cége van, és múlthéten negkért, hogy cseréljek kuplungot az egyik teherautóján. Ez két emberes meló, és egy kollégát hívtam segíteni, neki pedig 40ezret fizettem, és az alkatrészt is nagyker áron szereztem be. Ezután csak azt 40 ezret és az alkatrész árát kértem a tesómtól, a saját munkámért nem kértem pénzt, és ígyis nagyon sok pénzt spórolt, mert szervizben ez sokkal drágább lett volna.

Szó nélkül kifizette és megköszönte, majd 2 nap múlva szólt, hogy van egy hetem kiköltözni, mert fel akarja ujítani a lakást, hogy kiadja albérletbe. Ekkor mondtam, hogy fizetek én bérleti díjat, ne adja oda egy idegennek, és azt válaszolta, hogy már megvan beszélve az új bérlővel, és jövőhónapban költözik.



júl. 9. 16:50
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
76%

19-es, hogyha a tesóm, aki hónapok óta ingyen lakik nálam, mert jófej vagyok és nem kérek tőle 150 ezret havonta benyögné, hogy adjam oda neki a munkadíjat meg anyagköltséget, elég gyorsan elmenne a lakásomból.


Ennyi erővel mondhatom neki, hogy oké, akkor kiszámoltam, mennyivel lógsz nekem lakbér, rezsi - tessék, akkor ezt leszel szíves egyhéten belül odaadni... ;)

júl. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
98%

Mi már gondolkodtunk ezen férjemmel, és mi is szívesebben adnánk ki lakást idegennek, mint tesónak. Egyszerűen az idegeneken jobban lehet keresni. Még az én bátyám hagyján, de tartok tőle, lánytesóitól nem kérné el azt a szintű pénzt, amit idegentől megkaphatna. A jól kereső húgától talán-talán, de az alig megélő egyedülálló anyuka nővérétől tuti nem. Annak is több értelme lenne, hogy idegennek kiadni, és a többlettel segíteni a nővért, mint annak, hogy kevesebb pénzért nővérnek kiadni, mert kevesebb pénz áramlana a családi összesség vérkeringésébe, ha értitek.

Szóval bratyód lehet tök így gondolkodik. Csak persze te nem szorulsz semmiféle segítségre. Hála égnek, az említett sógornőm sem, csak példaként írtam.

júl. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
77%

Az biztos pofátlan vagy, sajnos.

Anyuka nem nevelt meg, nem vagy képes viselkedni még a saját érdekedben sem, csak az orrodig látsz, önzőséged az egekben.

Ezzel a gondolkodással se párkapcsolat, se barátság semmi nem fog működni!

Szállj magadba es gondolkodj el a viselkedéseden, mielőtt rosszul végzed!

júl. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
95%

Itt nem is csak az a baj, hogy elkérted a pénzt, hanem hogy utólag. Előre kellett volna tisztázni, hogy te szívesen segítesz, megcsinálod, de ehhez szükséged van még egy emberre akit ki kell fizetni, plusz alkatrész.

Hogy kér tőled egy szívességet, amit elvállalsz, majd utólag benyújtod a számlát, az még akkor is pofátlanság, ha amúgy ő nem segítene neked semmivel.

júl. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
16%

Kérdező; én sajnálom, hogy ennyien neked estek, ezt azért nem érdemled. A te helyzetedben nem lehet igazságot tenni, ezt már más leírta. Neked is van igazad, és valahol a testvérednek is, elvégre ő azon sokkal többet vesztett, hogy téged befogadott, ellenben ezért te nem vagy köteles teljesen ingyen dolgozni neki. A mérlegbe egyébként az is bekerül, hogy ha szervízbe vitte volna el, valószínűleg nem rögtön csinálták volna meg, így akár hetekig is állhatott volna az autó, ami nyilván addig sem hozott volna neki hasznot, úgyhogy mindent egybevetve még így is pluszban jön ki az autószerelésből. Addig pedig neked a pénzes melóról le kellett mondanod, hogy neki segíts.


Én azt a részét is megértem, hogy te egyébként fizettél volna a lakhatásért, és ő nem volt hajlandó elfogadni, tehát emiatt az nem is lehet érv hogy ingyen a nyakán laksz, és emiatt te ingyen csinálj neki dolgokat.


Az sem derült ki, hogy mi volt az élethelyzeted, amiért hozzá kellett költöznöd, mert abból könnyebb lenne eldönteni, hogy mennyire lett volna "jogos" elvárás, hogy ingyen csináld meg neki a kocsit. De emiatt az is benne lett volna a pakliban, hogy visszaél a helyzettel, és akkor onnantól mindent csinálj ingyen, mert ott lakhatsz nála.


Ha én a tesód helyében lettem volna, mondtam volna, hogy oké, kifizetem, de szarul esik, hogy lakhatást biztosítok neked, és ennyivel nem tudod viszonozni. Én azt is értem, hogy 2 emberes meló volt, de ha "szívességet szívességért", akkor úgy oldd meg, hogy az szívesség is maradjon; ha 10 emberes meló lett volna, akkor is mindenkit ki kellett volna fizetnie egyesével, és akkor "jófejségből" a saját részedet nem kérted volna el? Érted, hogy ezzel mi a gond?


Nyilván utólag mindenki okos, de a megoldás a kommunikáció lett volna. Ha már az elején elmondod, hogy te nem kérsz pénzt, de a havert ki kellene majd fizetni, ő is biztosan máshogy állt volna a dolgokhoz.


Azt viszont eléggé gusztustalannak tartom, amit ezután a testvéred csinált veled. Sokkal humánusabban meg lehetett volna ezt oldani -főleg, hogy családon belül vagytok-, de a minimum az lett volna, hogy leültök megbeszélni. Mindegy, a te testvéred ilyen, legalább egy kicsit jobban megismerted. Hozzáteszem, még akkor is, ha a két ügynek nincs köze egymáshoz (de szinte biztos, hogy van).

júl. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

Summázva: így jár pórul a magánakvaló es korlátolt ember!

A végén mindig ő veszít, még ha időnként üti is némi pénz a markát, de a veszteség sokkal nagyobb mint ezek a véletlenszerű nyereségek!

júl. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
83%

27 es, akárhogy forgatod, semmiképp sem veszünk el pénzt attól, akinél ingyen lakunk, főleg így, hogy hébe kórba kéri meg egy egy kisebb szívességre!

Ennyi magáhozvaló esze még a barázdabillegetőnek is van!

júl. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
0%

#29, nem forgatok semmit sehova, csak több aspektusból vizsgáltam a helyzetet.

Viszont felvetődik a kérdés, hogy neked a "hébe-hóba" pontosan mit is jelent. Pont az ilyen szitukból szokott az kikerekedni, hogy a másik fél egyre több "kis szívességet" kér, aztán majd az 50.-re fel mer szólalni az egyik, hogy kicsit sok a jóból, és aztán teszi lapátra. Legalább ezt biztosan elkerülte a kérdező.

júl. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
86%

Nincs annyi aspektusa amennyit te elkomplikálsz.

A többi meg spekuláció, hogy MAJD aztán biztos egyre többre kérte volna meg!

júl. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
0%

#31, miért is nincs?


Olyat pedig nem írtam, hogy biztos egyre több mindenre kérte volna meg, jó lenne, ha nem adnál szavakat a számba...

júl. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!