Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elvárta volna, hogy a saját...

Elvárta volna, hogy a saját zsebemből fizessen ki a kollégát?

Figyelt kérdés

Február óta a tesóm lakásában lakok, és mikor beköltözötem akkor azt mondta, hogy nem kell érte fizessek semmit, pedig akartam. Autószerelő vagyok, neki pedig szállítmányozó cége van, és múlthéten negkért, hogy cseréljek kuplungot az egyik teherautóján. Ez két emberes meló, és egy kollégát hívtam segíteni, neki pedig 40ezret fizettem, és az alkatrészt is nagyker áron szereztem be. Ezután csak azt 40 ezret és az alkatrész árát kértem a tesómtól, a saját munkámért nem kértem pénzt, és ígyis nagyon sok pénzt spórolt, mert szervizben ez sokkal drágább lett volna.

Szó nélkül kifizette és megköszönte, majd 2 nap múlva szólt, hogy van egy hetem kiköltözni, mert fel akarja ujítani a lakást, hogy kiadja albérletbe. Ekkor mondtam, hogy fizetek én bérleti díjat, ne adja oda egy idegennek, és azt válaszolta, hogy már megvan beszélve az új bérlővel, és jövőhónapban költözik.



júl. 9. 16:50
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
92%
csalådnak nem adunk ki lakåst se pénzėrt ,se ingyen mert sértödés veszekedės lesz .
júl. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 Kólauborkával ***** válasza:
92%

A sztori alapján én sem vagyok meggyőződve róla, hogy a 2 esemény összefügg, legfeljebb könnyebb volt meghozni a döntést így.

Egyet érteo rokonnak szar kiadni bármit, mert lehúzni nem akar, de így meg saját magát “lopja” meg. Ma igen csak drága egy albérlet, gondolom jól jön a zsebébe a pénz.

júl. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
89%

Kb 5 hónapja laksz ingyen egy lakásban. (te meg tudod állapítani, hogy mennyi lett volna az öt havi bérleti díj) A tesóddal kifitetted a 40 ezer munkadíjat + alkatrész árát. Szerintem még mindig ő van minuszban. Pofátlan voltál, hogy elkérted a pénzt a tesódtól és közben ingyen laktál nála.


Hülyén csináltad, a tesód jogosan haragudott meg. De sebaj, mert autószerelőként nem okoz majd neked gondot egy szoba bérlése. További sok sikert az életben!

júl. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
96%
Igen, valószínűleg van köze a két dolognak egymáshoz. Mármint, hogy eddig ingyen laktál ott, mert testvéri szívességből megengedte, de valószínű a tesónak is jól esett volna, hogy kap egy úgymond ingyen szerelést. Ami neked valóban nem lett volna ingyen, mert a kollégát is ki kellett fizetni és az anyagot is. Összességében te még jobban jártál anyagilag összességében. De innentől Te fizetsz egy idegennek a lakhatásért, ő pedig fizet többet az autószerelésért egy idegennek. Lehet ezt így is-úgy is. Szerintem meg is lehet beszélni. Neked is van igazad, meg neki is.
júl. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
84%
Leírásod szerint a két dolog nem tartozik egybe. 1. Fel akarja újítani, és 2.nem szeretné, hogy rokon fizessen neki.
júl. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
90%
Ez nem volt szép. Ő ingyen biztosítja a lakhatást több hónapja, te meg képes vagy elkérni ezt a csekély összeget? A tesód helyében nagyon szomorú lennék...
júl. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
75%
Kommunikáció. A sérelmeket és félreértéseket meg lehet beszélni. Lehet, hogy te kicsinyes voltál a 40 ezerrel, szerintem nem rosszhiszeműen, csak eszedbe se jutott, hogy belekalkuláld a ki nem fizetett lakbért, viszont jogod van hozzá, hogy tudd, hogy a kirakásodnak ez-e az oka. Most így össze vagytok veszve, mindenki sértett, de senki nem beszél nyílt kártyákkal, őszintén. Testvérek között ez nem szerencsés.
júl. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
40%

A végén mindig az ingyenes dolgok a legdrágábbak.

Amúgy miért nem keresel saját lakást? Jó így kiszolgáltatva lenni?

júl. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is összefügg a 2 dolog. Eleve miért csak most szólt a felújításról, plusz miért másnak adja ki, ha te fizetnél is a lakhatásért... Fura, nem? Megsértődött és jogosan.
júl. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
85%

Én is azt akarnám, hogy költözz ki, ezek után meg főleg.


Gyakorlatilag ingyen laksz nála, holott azt a kecót simán kiadhatná másnak 140-150 ezerért havonta, ami nem kis összeg - aztán még elkéred a javíttatás árát.

De nagylelkűen hozzáteszed, hogy csak 45-50 rongyot kértél tőle.


Én is kiraknálak amint tudlak, mert azért a pfátlanságnak is van határa.

júl. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!