Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Emiatt van oka, hogy ennyire...

Emiatt van oka, hogy ennyire gyülölje az egész családot az öcsém?

Figyelt kérdés

22 éves, 8 évvel fiatalabb nálam. Azt nehezményezi, hogy a korkülönbség miatt más körülmények között nőttünk fel. Én 18 évesen autót kaptam és egyetemre járhattam, de időközben sajnos becsődölt a szüleink vállalkozása, és egyik hónapról a másikra mindent el kellett adniuk, így az öcsémnek már tudták ugyanazt előteremteni, amit előtte nekem. 18 évesen el is költözött otthonról, és azóta egyáltalán nem beszél senkivel a családból. Anyu 2 éve örökölt valami kissebb szántóföldet és azt eladta 1.9 millióért, és a pénz 100%-át a tesómnak akarta adni, de nem fogadta el.

Nekem idén lesz az esküvőm, és nagyon szerettem volna, ha eljön az öcsém, és mivel sem telefonon sem pedig személyesen nem tudjuk elérni, így postani úton küldtem el a meghívót már 4 hete, de még nem reagált rá.



jún. 22. 16:57
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
0%
29 irta a kérdező hogy most ebből jobb kocsit tudott volna venni mint amit ő kapott anno továbba ő is dolgozott egyetem mellett.
jún. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
76%
31es oké..de neki volt lehetősége egyetemre menni...de persze a mocsok öcsi a hibás amiért nem értékeli milyen jó a nagytesónak hogy mennyi mindent tudtak neki venni a szülők...
jún. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
16%

Diákhitel, diakmunka ,ösztöndíj..

Akkor ne vegyem kocsit, mehetett volna egyetemre abból a pénzből. Szerintem itt sokan a saját frusztráciojukat vetítik ki. Szerintem tök más dolog ha nem akarnak a szülők, és direkt különbséget tesznek, mint ez a szitu de mondegy. Lehetetlen hogy öcsi a hibás, csak a szülő lehet sz.r..

jún. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
88%
33as igeen verje magát adósságba miközben a nővére megkapta ugyan ezt a lehetőséget ingyen...ezt te se gondolod komolyan. Mindjárt kitalálod legyen még hálás is nekik igaz?
jún. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
12%

Nem tudjuk, hogy mi történt pontosan. Lehet, hogy tényleg mindent megpróbáltak a szülők, hogy életben tartsák a vállalkozásukat, és nem ment. Az elmúlt években a covid és most az infláció is sok embert döngölt a földbe.

Öcskös nem volt már annyira kicsi, hogy ezt ne lássa át. És a szülei nem elitták/elkártyázták/szórakozták a vagyont (remélhetőleg), hanem az élet az ilyen. Egyszer fent, egyszer lent.

Lehet emiatt Öcsinek duzzogni, pofákat vágni, arcoskodni, meg egy életen át a sértett királyfit játszani, és visszautasítani a felkínált kompenzációt, csak hát minek..

jún. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
73%
35, hogy megszabaduljon azoktól akik a nővérkét támogatták őt meg nem...
jún. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
71%

31


Ez itt azt jelenti, jelentős különbségek voltak a tjeljes gyermekkorban. "Azt nehezményezi, hogy a korkülönbség miatt más körülmények között nőttünk fel. " Nem csak az autó, meg az egyetem. Ha nem így van, akkor meg a kérdező fogalmaz nagyon xarul.

De tudod, ha két gyerekem lenne és az egyiknek ki tudtam volna fizetni az egyetemet, akkor a másiknak is megoldom, akkor is, ha száraz kenyéren és vízen élek miatta 10 évig.

jún. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
82%
Maximálisan megértem az öcsédet. Pontosan ugyanez van nálunk is, csak fordítva. Én vagyok az idősebb, nekem semmi nem jutott. Mindenben akkor haladtak előre, mikor én már elkoltoztem otthonról. Ennek már 20 éve. Visszagondolva millió jel volt arra, hogy én mennyire útban voltam. Ettől szarabb érzés már csak az volt, amikor a még otthon élő tesómnak ígértek mindent. "itt úgyis a tiéd lesz minden" mintha én nem is lennék...
jún. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
78%

Lassan kezdem az hinni, hogy a világ legtermészetesebb dolga a magyar családoknál, hogy az egyik kölyöknek a s*ggét kinyalják, a másiknak meg semmi.

Persze majd a kedvenc lesz az, aki magasról leszarja a szülőket, akik majd a másiknál fogják verni az asztalt a szülőtartásért és lesz bőr a pofájukon felhánytorgatni, hogy mennyi mindent tettek érte, holott semmit sem tettek.

jún. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
85%

Ezt a szüleid baxták el, de nagyon... Annyi gyereket kell csinálni, amennyinek adni tudsz, na, ez itt nem valósult meg, amiből tesód húzta a rövidebbet... Ha tudom, hogy egyszer akarok 2. gyereket, akkor amíg megy a szekér, próbálok szerezni egy második lakást is, ha már az első gyereknek ezt megfinanszíroztam, max kiadom addig, amíg nem aktuális a beköltözés...

Amit tudsz tenni, hogy most már öcsit békén hagyod, ha keres, keres, ha nem, nem.

jún. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!