Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ezen így meg kell sértődni?

Ezen így meg kell sértődni?

Figyelt kérdés

Árokba csúsztam, de az autó nem sérült meg egyáltalán, csak nem tudtam kijönni, mert a kerék egy helyben forgott. A bátyám kamionsofőr és őt hívtam fel, majd kijött megnézni. Kb 15 percben belül meg is érkezett, majd azt mondta, hogy nincs nagy baj, mert ezt könnyen ki tudjuk húzni onnan, csak elmegy kötélért. Ezután majd 2 órán át ott álltam egyedül az árokparton mint egy közönséges útszéli, mire visszajött a kötéllel.

Elég meredek volt az árokpart, és ahogy felhúzott az útra leszakadt a lökhárítóm és félig az autó maga alá is gyürte. Erre szó szerint csak ennyit mondtam : Lehettél volna óvatosabb. Erre felháborodva azt válaszolta, hogy: B+ a qrva autód, legközelebb hívj darut! Ezután nagy sebesen elviharzott, és azóta a telefont sem veszi fel.



jún. 19. 21:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..


Ezt neked is belinkelem, mert nagyon hasonló sztori és mindkettő mostanában történt.

jún. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
71%
Inkább hagyott volna az árokban
jún. 20. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
84%

Tőlem kaptál volna szebbeket is. Eleve az egyetlen dolog, ami ilyen helyzetben elhagyhatná a szádat, az a "köszönöm, és hogy mivel tartozom a kedvességedért" lenne...És akkor még teszed a megjegyzéseket.

Jól írják itt, autómentőt kellett volna hívni, annak ez a szakmája, és ugrik is, mert erre van. A dolgozó bátyád pedig nem arra, hogy neked ugráljon, sőt, a kamionosnak nem szakmája, a kamionnak meg nem az a fizikai célja, hogy árokból vontasson. Kérjél marha gyorsan bocsánatot!

jún. 20. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
88%
Hogy a *csába szakította le a lökőst??? Nem a vonószemnél fogva húzta ki a kocsidat???
jún. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
36%
🤣🤣🤣
jún. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%

Szerintem a hangnem, stílus sem mind1, hogy mondtad neki.

"Lehettél volna óvatosabb". Te ismered a testvéred, te tudod milyen vérmérsékletű.

De ha segítek a tesómnak, és mondjuk flegmábban odamondja ezt, lehet bennem is felmenne a pumpa, miközben segítettem neki.

jún. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legegyszerűbb megoldás az autómentő hívása lett volna számodra. Hiszen nekik ez a munkájuk valószínűleg gond nélkül orvosolni tudták volna a helyzetet.

A testvéredtől nem várhatod el,hogy olyan "tökéletesen" mint egy autómentő tudjon a rendelkezésedre állni,hiszen gondolom nem ez a munkája. Másrészt pedig egy profi autómentőnél is előfordulhatnak hibák.


Na meg persze,nem mindegy,hogy milyen stílusban mondtad neki,hogy "lehettél volna óvatosabb". Mert ha olyan stílusban mondod,akkor jogos a felháborodása.

Szerintem értékelned kellett volna,hogy segített neked (gondolom ingyen,még egy autómentőnél nyilván fizetned kellet volna.),hiszen csinálhatta volna azt is,hogy a sorsodra hagy,hogy oldd meg egyedül.

Ha én segítek a tesómnak és flegmán benyögi,hogy lehettem volna óvatosabb akkor,lehet én is ideges lennék,ugyanis én "fáradoztam" érte,hogy segítsek neki.

jún. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
85%

Igaza van.


Legközelebb majd hívsz autómentőt és szépen kiperkálod a mentési díjat ;)

jún. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!