Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek h megszunjon...

Mit tegyek h megszunjon bennem ez az erzes?Szegyenlem magam

Figyelt kérdés
Parom es a testvere kozott 7 ev kulonbseg van, a szulok mindig is kulonbseget tettek a ket gyermek kozott,a nagy volt a minden mig a parom a rosz a haszontalan.Sajnos egy idore meg itt kell lakjunk,lett egy 10 honapos kislanyunk de en meg tanulok,kell a nagyszuloi segitseg(en reszemrol a szulok felejtosek mert haragszanak hogy a parom valasztottam) viszont ugy erzem ez a kulonbozes kemeny irigyseget szult bennunk,en es a ferjem-26 a ferjem 30 mig a tesoja es elettarsa 37 es 39,nyilvanvalp hogy nekik jobban megy,erettebbek mint mi.De ok ugy le is neznek minket,nem beszelgetunk csak ha nagyon muszaly egymassal most meg elinditottak a ceguket es latom a paromon h megviseli ahogy engem is.O nekik egyedul gyermekuk nincs,nem jott osze,viszont a mienket egyaltalan nem kedvelik,max unnepekkor ha jonnek es megfogjak,nyilt titok h vagynak nagyon gyermekre ..a lenyeg a kerdesben h ezekbe a jatszmakba ugy erzem lelkileg bele kerultunk mi is es en fokepp szeretnek megszabadulni az irigysegtol,szegyenlem magam rendesen ezert,tudnatok olysn gondolatokat irni amik segithetnek?Koszonom
2022. ápr. 15. 12:18
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
92%

Mit tegyél, hogy elmúljon az irigység érzés?

Elsősorban gondolkozz!

Gondold át a helyzeteteket.

Az, hogy a párod szülei megengedték, hogy még tanulóként hozzájuk költözz és az ő otthonukba gyermeket vállaljatok, szerintem nagyon szép gesztus. Irigylésre méltóan szerencsések vagytok, hogy befogadtak, ezért legyél hálás a párod szüleinek, küönösen úgy, hogy a saját szüleid elutasítóak.

Az, hogy a férjed testvére és az élettársa nem szimpatizálnak veletek, azt is meg lehet érteni, hiszen látod, még a kívülállóknak sem pozitív a véleménye arról, ahogy intézitek a dolgaitokat, különösen az ilyen mondatok "kell a szülői segítség". Őszintén? Én sem repesnék az örömtől, ha a gyerekem összejönne egy olyan párral, akinek 0 az egzisztenciája, 26 évesen még tanul, de az az első, gyereket szül, miközben még nálam laknak.

2022. ápr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
79%
Nekem az apám (így utólag már igazat adok neki), megkérdezte tőlem amikor összejöttem egy nincstelen senkivel (akit akkor szerettem), hogy ez a fiú mit tesz ebbe a kapcsolatba? Csak a faxát kislányom. Igaza volt. Te sem tettél túl sokat ebbe a kapcsolatba, csak a pitsád, amivel gyorsan ellettél egy kölyköt is.
2022. ápr. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:
Szoval.. 1.a szuleim azert fordultak el tolem mert a baratom csaladjat lenezik es vegig 4 ev alatt elleneztek h egyutt legyunk de mikor osze koltoztunk kitagadtak,2.befagyasztottam az eveim,dolgoztam 1 evet-gyesen vagyok(hamar nincstelen vagyok) a parom is jol keres,havi 2000 eurot megkeresi mellesleg hamar o is nincstelen senki,ja es anyosomek kertek hogy hozzuk osze azt a gyermeket miutan megtudtak hogy nalam problemak vannak mert erosen vagytak gyerekre.Jut eszembe,a parom es testvere kozott soha nem volt jo a viszony mar gyerekkent se ugyh nekem itt ne beszeljetek ennyi marhasagot osze visza,nem oltast kertem hanem jo tanacsot de ugy latom a magyar nep meg mindig nem tudja hogy mi a kulonbseg a ketto kozott...sok a rosz indulatu ember itt.
2022. ápr. 15. 20:32
 24/44 A kérdező kommentje:
A nagyszuloi segitseget meg nem anyagilag ertem hanem ugy hogy szeptembertol visza akarok terni tanulni es addig legyen aki vigyazzon a kicsire
2022. ápr. 15. 20:34
 25/44 anonim ***** válasza:
91%
Oké, 26 vagy, 25 évesen szültél, tehát ha egy évet dolgoztál, akkor 24 éves korodig tanultál. Mit? Mert kb írni sem tudsz, kizárt, hogy felsőoktatás volt, középiskolában meg rég végezned kellett. Okj-n nem tudsz évet befagyasztani (mondjuk máshol sem, halasztasnak, passzív félévnek hívják)
2022. ápr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:
Es igen elismerem,elkenyeztetett gyermekkent nottem fel aki nem tudta mi az elet hamár ennyire faj es meg most se vagyok fele annyira se eletkepes mint amennyire szeretnek lenni de megharcolom a magamet igy is,mellesleg melyik jo ,,ember" ismerne el onszantabol hogy igen,ezt erzem de nem fogadom el mert csak a sajat utamra akarok koncentralni...ezert kertem tanacsot hogy feljebb lepjek egy szinttel nemh a hulyesegeitekkel lehuzzam magam...nem is fogom mondjuk,mert nem fogadom el amit itt irtatok,annyira ismerem magam hogy nem egy ejjel nappal gep elott ulo lebzselo ember lennek akinek egyetlen orome mas oltasa mint az itt levo emberek 90%anak
2022. ápr. 15. 20:40
 27/44 anonim ***** válasza:
80%
Kezdd a helyesírással, szörnyű ahogy fogalmazol és írsz.
2022. ápr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
89%
Kétezer ajróból nem futja albérletre?
2022. ápr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
76%

Nekem ez a kedvencem:


ja es anyosomek kertek hogy hozzuk osze azt a gyermeket miutan megtudtak hogy nalam problemak vannak mert erosen vagytak gyerekre.


Mint valami suttyó cigánycsalád, tiszta kabaré :)))

2022. ápr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell velük foglalkozni.
2022. ápr. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!