Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Öcsémnek rendszeresen adok...

Öcsémnek rendszeresen adok zsebpénzt, de már nem szeretném ezt csinálni. Hogy lehet megmondani, hogy nem akarok többet adni, hogy anyám ne csináljon cirkuszt?

Figyelt kérdés

Öcsém még kiskorú, én már felnőtt vagyok. Megsajnáltam öcsémet, hogy senki nem ad neki zsebpénzt, így mivel jól tanul, mondván, hogy akkor amiért ilyen ügyes, adok neki néha, mikor találkozunk.

Ebből anyám részéről idővel már-már elvárás lett. Van pénzem, így megtehetem, hogy adok neki, nem arról van szó, hogy nincs, csak mivel megéreztem, hogy ez most már ilyen rendszeres elvárás lett (NEM öcsém részéről, hanem anyám részéről), besokallatam.

A pénz mellett elég drága ajándékokat kap karácsonyra, Mikulásra, szülinapra stb.

Hogy mondjam meg, hogy többet nem adok? Arra gondoltam, ebben a tanévben még adok utoljára, de jövőre már nem szeretnék.

Anyám lelkizsarolni fog, most is azt csinálja, hogy adjak, mert szegény gyerek mástól nem kap. Hogyan állítsam le anyámat és fejezzem be az adakozást, hogy senki ne sértődjön meg?



2020. dec. 18. 13:04
1 2 3 4 5
 41/41 A kérdező kommentje:
Igazatok van! Köszönöm a válaszokat!
2020. dec. 21. 17:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!