Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Öcsémnek rendszeresen adok...

Öcsémnek rendszeresen adok zsebpénzt, de már nem szeretném ezt csinálni. Hogy lehet megmondani, hogy nem akarok többet adni, hogy anyám ne csináljon cirkuszt?

Figyelt kérdés

Öcsém még kiskorú, én már felnőtt vagyok. Megsajnáltam öcsémet, hogy senki nem ad neki zsebpénzt, így mivel jól tanul, mondván, hogy akkor amiért ilyen ügyes, adok neki néha, mikor találkozunk.

Ebből anyám részéről idővel már-már elvárás lett. Van pénzem, így megtehetem, hogy adok neki, nem arról van szó, hogy nincs, csak mivel megéreztem, hogy ez most már ilyen rendszeres elvárás lett (NEM öcsém részéről, hanem anyám részéről), besokallatam.

A pénz mellett elég drága ajándékokat kap karácsonyra, Mikulásra, szülinapra stb.

Hogy mondjam meg, hogy többet nem adok? Arra gondoltam, ebben a tanévben még adok utoljára, de jövőre már nem szeretnék.

Anyám lelkizsarolni fog, most is azt csinálja, hogy adjak, mert szegény gyerek mástól nem kap. Hogyan állítsam le anyámat és fejezzem be az adakozást, hogy senki ne sértődjön meg?



2020. dec. 18. 13:04
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
88%

Vótmá.


Nem vagy köteles adni. Mondd meg neki, hogy kérjen az anyjától.

Anyád sirámait meg engedd el a füled mellett.

Nem a te gyereked, nem vagy köteles beszállni az eltartásába.

2020. dec. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne valami váltáshoz kötni: 14, 16 év, középiskola.

Mindenképp vele beszélj először, ha ő elfogadja, az anyjával már könnyebb lesz.

2020. dec. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Vótmá?? Linkeld lécci!
2020. dec. 18. 13:12
 4/41 anonim ***** válasza:
11%
Mondjuk valami épkézláb érv is jó lenne. Mert a meguntam, az nem annyira az.
2020. dec. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudjuk, mennyi idős az öcséd.

Ha általános iskolás, akkor még várnék, mert itt igazából az ő érzései fontosak, nem az anyád zsarolása.

Ha középiskolás, akkor vele beszélném meg a továbbiakat. Elmondanám, hogy mi az igazság a zsebpénzéről és az ajándékokról (ha esetleg nem tudja), és ahogy évről évre idősebb lesz, fokozatosan leépíteném ezt a dolgot.

Ha most hirtelen abbahagyod, csak azt fogja érzékelni, hogy "dobtad".

Anyád meg szálljon magába, hogy téged ilyesmivel zsarol, az öcsédet meg kihasználja.

2020. dec. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

2, igen, arra gondoltam, majd évvégén megnézem a bizonyítványt és adok neki valamennyit, hogy gratulálok, ügyes voltál. És ennyi, többet nem szeretnék adni, még 2 év van neki ált. suliból, szóval annyit nem akarok már várni. Csak ha nem mondok semmit, várja jövőre is.

Szóval szeretném megmondani, hogy többet nem adok normálisan. Ehhez kérnék ötleteket.

2020. dec. 18. 13:16
 7/41 A kérdező kommentje:
Ok, 4-es, nyilván. Tudják, hogy jól keresek, szóval azt nem mondom, hogy nincs pénzem. 12-3 éves gyereknek meg nem jönnék azzal, hogy "mert anyád elvárja és elegem lett". Szóval tényleg, kíváncsi volnék, hogy lehet ezt jól felépíteni.
2020. dec. 18. 13:17
 8/41 anonim ***** válasza:
87%

Nehéz kérdés, de ha nem állítod ezt le, akkor amíg tanul, akár még 10+ évig, el lesz várva tőled, hogy adj és adj. Közben ha neked is lesz gyereked, akkor meg párhuzamosan adhatsz, ez meg abszurd, hiszen a testvéredet nem neked kell pénzelni, hanem a szüleidnek.

Szóval lehet ilyesmit mondanék:


- xy dologra gyűjtök (autó, ház, tanfolyam, bármi nagyobb értékű), így most a zsebpénzadás nem fér bele, bocsi. Gondolom, tesód megérti, ha anyád beszólna, neki meg nyugodtan megmondhatod, hogy ok, akkor ő meg támogasson téged rendszeres összeggel, aztán majd abból adakozol a tesódnak, vagy adjon neki ő, elvégre ő szülte.

2020. dec. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
74%
Csökkentették a fizudat és nem tudsz most már adni. Bár ez se jó szöveg de ennél jobb nem jut eszembe. Amúgy öcséddel b*szol ki nem anyáddal. Nem a te dolgod lenne adni neki zsebpénzt az igaz de szerencsétlen látod, hogy nem kap az anyjától. Én egészen addig pénzeltem az öcsémet amíg érettségi után el nem kezdett dolgozni, nem mindig pénzt adtam neki, hanem mondjuk elmentünk együtt vásárolni és akkor vettem neki amit szeretne.
2020. dec. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
28%

3: hónapokkal ezelőtt volt, keresse az, akinek hat anyja vót!


Szóról szóra ugyanez a történet - ugyanúgy az anya elvárása volt....

2020. dec. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!