Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Öcsémnek rendszeresen adok...

Öcsémnek rendszeresen adok zsebpénzt, de már nem szeretném ezt csinálni. Hogy lehet megmondani, hogy nem akarok többet adni, hogy anyám ne csináljon cirkuszt?

Figyelt kérdés

Öcsém még kiskorú, én már felnőtt vagyok. Megsajnáltam öcsémet, hogy senki nem ad neki zsebpénzt, így mivel jól tanul, mondván, hogy akkor amiért ilyen ügyes, adok neki néha, mikor találkozunk.

Ebből anyám részéről idővel már-már elvárás lett. Van pénzem, így megtehetem, hogy adok neki, nem arról van szó, hogy nincs, csak mivel megéreztem, hogy ez most már ilyen rendszeres elvárás lett (NEM öcsém részéről, hanem anyám részéről), besokallatam.

A pénz mellett elég drága ajándékokat kap karácsonyra, Mikulásra, szülinapra stb.

Hogy mondjam meg, hogy többet nem adok? Arra gondoltam, ebben a tanévben még adok utoljára, de jövőre már nem szeretnék.

Anyám lelkizsarolni fog, most is azt csinálja, hogy adjak, mert szegény gyerek mástól nem kap. Hogyan állítsam le anyámat és fejezzem be az adakozást, hogy senki ne sértődjön meg?



2020. dec. 18. 13:04
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
2020. dec. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
11-es, igen, persze, biztos én írtam, de a kettes kommentelő is én voltam egyben, mert neki is hasonló a helyzete. Nyilván nem lehet hasonló helyzet másnál is, mert nincs még ember az országban, aki adna zsebpénzt a kistestvérének. :D
2020. dec. 18. 13:30
 13/41 A kérdező kommentje:

"Amúgy öcséddel b*szol ki nem anyáddal. Nem a te dolgod lenne adni neki zsebpénzt az igaz de szerencsétlen látod, hogy nem kap az anyjától."

- igaz külön zsebpénzt nem kap, de mindent megkap, amit kiejt a száján. Tőlem is mindig sok ajándékot kap és nagyértékben, úh annyira nem kell sajnálni.

2020. dec. 18. 13:31
 14/41 kovpet ***** válasza:
96%

De most tényleg, épp anyád mondaná, hogy "mert szegény gyerek mástól nem kap"?


Ez olyan, mint amikor a pszichopata megöli a szüleit, majd a bíró előtt azt mondja, hogy ne ítéljen súlyosan, hiszen ő árva...

2020. dec. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
83%
Akkor mondd meg anyádnak, hogy ne vegyen neki semmit hanem adjon neki zsebpénzt aztán majd abból megveszi magának amit akar.
2020. dec. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
94%

"Anyám, az nem állapot, hogy én adok zsebpénzt a te gyerekednek. Meg vagy annyira szorulva, hogy nem tudsz te adni neki, vagy csak sajnálod a véredtől a pénzt?"

Valahogy igy. Ha meg megvan szorulva, akkor anyámnak adnék pénzt.

2020. dec. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
Nincs megszorulve. Ismerem, azzal jönne, hogy "de megígérted, meg szegény gyerek így meg úgy"... én lennék a szemét, aki sajnálja, főleg úgy, hogy nekem sok van.
2020. dec. 18. 13:57
 18/41 anonim ***** válasza:
20%

Ezzel az a baj, hogy nem anyáddal szúrsz ki, hanem az öcséddel:( - Amúgy szerintem h*lyeség a bizonyítványra vagy jegyek szerint adni, de életkorilag meg pont most lenne értelme, hogy legyen mit gyűjtögetnie, a diákmunka lehetősége meg még messze van.

Ha megteheted, a helyedben nem "spórolnék" az öcsémen, gondolom, nem eget verően nagy összegekről van szó.

2020. dec. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
95%

Ha sok van, nekem is küldesz? :)

Ez van, néha kell konfliktust vállalni.

2020. dec. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

"Ezzel az a baj, hogy nem anyáddal szúrsz ki, hanem az öcséddel" - vagy anyámmal, mert ha én nem adok, majd kénytelen lesz adni ő. De ha nem akar, akkor vessen magára, én ezt akkor sem csinálom tovább.

mikor én voltam annyi idős, mint tesóm, lószart nem kaptam, nem voltak márkás cuccaim, nem kaptam nagy ajádnékokat, amiket most mind megkap tesóm. Szóval annyira nem tudom sajnálni, még ha gonoszul is hangzik.

2020. dec. 18. 14:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!